Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

BF 109 E-4 Franz von Werra - dilema
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovno maketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Slider

Član od: 09 Velj 2012
Poruke: 4221
PorukaUpisano: Sri Tra 02, 2014 12:45 pm    Naslov poruke: BF 109 E-4 Franz von Werra - dilema Citiraj ovaj komentar

daklem, dobio danas od kolege T-34 prekrasnu maketicu ( novi Airfix)- hvala majstore!
E sad, dilema.....na sastavnici pise da je cijeli prednji cowling motora ( osim gornjeg dijela, maskirnog) mix od 50% RLM 65 i 50% bijele
Po netu ima razlicitih interpretacija- samo bocne strane bijele, cijeli cowling bijeli, i jos kojekakve varijacije
E sad, na slikama pravog , srusenog, meni se cini da je Airfix u pravu, jer je boja tamnija od bijele na spineru.....( to malo kolko se vidi)
Jel ima tko kavih saznanja o tome detalju??
ajmo svaboljupci, navalite Smile
PS ima tko figuru lavića u 72??
_________________
Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Poruke: 7768
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Tra 02, 2014 1:28 pm    Naslov poruke: Re: BF 109 E-4 Franz von Werra - dilema Citiraj ovaj komentar

Slider Napisao/la:
daklem, dobio danas od kolege T-34 prekrasnu maketicu ( novi Airfix)- hvala majstore!
E sad, dilema.....na sastavnici pise da je cijeli prednji cowling motora ( osim gornjeg dijela, maskirnog) mix od 50% RLM 65 i 50% bijele
Po netu ima razlicitih interpretacija- samo bocne strane bijele, cijeli cowling bijeli, i jos kojekakve varijacije
E sad, na slikama pravog , srusenog, meni se cini da je Airfix u pravu, jer je boja tamnija od bijele na spineru.....( to malo kolko se vidi)
Jel ima tko kavih saznanja o tome detalju??
ajmo svaboljupci, navalite Smile
PS ima tko figuru lavića u 72??
Airfix je u pravu. U stvarnosti je bijela prebojana sa tankim slojem RLM65, ali je gornji dio kapotaža bio uredno u kamuflaži. Bijeli su jedino krajevi krila, kormilo pravca i mali trokutasti dio na crno-zelenom ili crnom spineru. Taj je avion dosta fotografiran jer je bio izložen publici u Londonu. Kamuflaža je klasična RLM 71/02/65. Skini sa Eduardove stranice sastavnicu za Bf109E, jer je šema sa bojenjem dobra.
http://www.eduard.com/store/out/media/8263.pdf
_________________


Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Slider

Član od: 09 Velj 2012
Poruke: 4221
PorukaUpisano: Sri Tra 02, 2014 1:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

uuu, ovo je super....tnx
inace , airfix je state of the art..pa se igram s pomisli da ga slozim srusenog....
imas pri ruci fotke motora otvorenog, ili bum guglal navecer?
TIA
_________________
Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Poruke: 7768
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Tra 02, 2014 2:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar


Evo jedna korisna u koloru, a za ostalo upišeš u Google DB601. Wink Slike baš od Von Werr-inog Bf109 imam po knjigama...
_________________


Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Slider

Član od: 09 Velj 2012
Poruke: 4221
PorukaUpisano: Sri Tra 02, 2014 4:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

tnx.....jos razmisljam dal ga ubit ili samo slozit...Smile..nemam lavica.....Sad
_________________
Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Damir
Gost
PorukaUpisano: Sri Tra 02, 2014 5:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slider Napisao/la:
tnx.....jos razmisljam dal ga ubit ili samo slozit...Smile..nemam lavica.....Sad


Kakav je to lavić?
Natrag na vrh
Slider

Član od: 09 Velj 2012
Poruke: 4221
PorukaUpisano: Sri Tra 02, 2014 7:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Damir Napisao/la:
Slider Napisao/la:
tnx.....jos razmisljam dal ga ubit ili samo slozit...Smile..nemam lavica.....Sad


Kakav je to lavić?


ljubimac...oversajzd macketina..... Cool

vidni:

http://www.histomil.com/viewtopic.php?f=258&t=9376

bajdvej, posto mi je meser detaljno nepoznat - pretkrilca- automatska ili rucna?? tj na zemlji - vani ili unutra?
_________________
Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr


Slider: poruka promijenjena dana: Sri Tra 02, 2014 7:22 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Slider

Član od: 09 Velj 2012
Poruke: 4221
PorukaUpisano: Sri Tra 02, 2014 7:21 pm    Naslov poruke: Re: BF 109 E-4 Franz von Werra - dilema Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
[Kamuflaža je klasična RLM 71/02/65. Skini sa Eduardove stranice sastavnicu za Bf109E, jer je šema sa bojenjem dobra.
http://www.eduard.com/store/out/media/8263.pdf


cek cek, 71/02??

znaci ne 70/71?
znam da su smjesna pitanja, al ipak vise znam o njihovim hidracima...btw ovo mi je prvi Emil....Sad
_________________
Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Poruke: 2103
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Čet Tra 03, 2014 7:19 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Predkrilca automatska na Bf-u jedna teorija da su ih nakon parkiranja mehanicari cesto gurnuli u zatvoren polozaj da manje zmazanoce ulazi unutra.

Gornje povrsine 71/02
70/71je namjenjena za bombardere i stuka zrakoplove.
_________________
Vedran
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Poruke: 7768
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Tra 03, 2014 9:17 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Predkrilca i flapsovi, kao i stražnja kormila visine su na Bf109 spušteni kad je na zemlji, ali je na fotografijama vidljivo da su predkrilca na krilima vrlo rijetko u spuštenom položaju. Kao što je rekao Karaya-mehaničari bi ih nakon slijetanja gurnuli natrag.
_________________


Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Slider

Član od: 09 Velj 2012
Poruke: 4221
PorukaUpisano: Čet Tra 03, 2014 9:23 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
Predkrilca i flapsovi, kao i stražnja kormila visine su na Bf109 spušteni kad je na zemlji, ali je na fotografijama vidljivo da su predkrilca na krilima vrlo rijetko u spuštenom položaju. Kao što je rekao Karaya-mehaničari bi ih nakon slijetanja gurnuli natrag.

ok tnx
iako, ovo s kormilima mi je cudno, al ok
cekam kaj ce rec donator, kak da ga slozim, ne mogu se odlucit:-)
_________________
Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Poruke: 7768
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Tra 03, 2014 9:37 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slider Napisao/la:
Grunf Napisao/la:
Predkrilca i flapsovi, kao i stražnja kormila visine su na Bf109 spušteni kad je na zemlji, ali je na fotografijama vidljivo da su predkrilca na krilima vrlo rijetko u spuštenom položaju. Kao što je rekao Karaya-mehaničari bi ih nakon slijetanja gurnuli natrag.

ok tnx
iako, ovo s kormilima mi je cudno, al ok
cekam kaj ce rec donator, kak da ga slozim, ne mogu se odlucit:-)
Zašto bi bilo čudno za repne horizontalce da su na zemlji u spuštenom položaju? Pa na većini aviona iz WW2 je tako. Stručniji će to sigurno bolje objasniti odmene. Naravno da mogu biti i u drugim položajima što se tiče Bf109-i u neutralnom, pa i podignuti. Maketa izgleda puno životnije ako su komande pomaknute.
_________________


Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Slider

Član od: 09 Velj 2012
Poruke: 4221
PorukaUpisano: Čet Tra 03, 2014 9:52 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
Slider Napisao/la:
Grunf Napisao/la:
Predkrilca i flapsovi, kao i stražnja kormila visine su na Bf109 spušteni kad je na zemlji, ali je na fotografijama vidljivo da su predkrilca na krilima vrlo rijetko u spuštenom položaju. Kao što je rekao Karaya-mehaničari bi ih nakon slijetanja gurnuli natrag.

ok tnx
iako, ovo s kormilima mi je cudno, al ok
cekam kaj ce rec donator, kak da ga slozim, ne mogu se odlucit:-)
Zašto bi bilo čudno za repne horizontalce da su na zemlji u spuštenom položaju? Pa na većini aviona iz WW2 je tako. Stručniji će to sigurno bolje objasniti odmene. Naravno da mogu biti i u drugim položajima što se tiče Bf109-i u neutralnom, pa i podignuti. Maketa izgleda puno životnije ako su komande pomaknute.
cudno je jer su obicno sva kormila bila izbalansirana- kad nema pritiska na palicu, onda su u neutralnom polozaku...jer su komande bile mehanicke, pa je to olaksacalo upravljanje zj smanjivalo silu na palici...
_________________
Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
dog

Član od: 17 Stu 2006
Poruke: 564
Mjesto: rijeka
PorukaUpisano: Čet Tra 03, 2014 11:11 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Baš zato što su komande bile mehaničke , sama težina horizontalaca + gravitacija = horizontalci padaju dole. Osim ako se u kokpitu ne blokiraju komande. A horizontalac se može podešavati sa "trimerom" prije leta , to su ona mala krilca na horizontalcima , kako bi avion letio ravno.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Slider

Član od: 09 Velj 2012
Poruke: 4221
PorukaUpisano: Čet Tra 03, 2014 11:20 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dog Napisao/la:
Baš zato što su komande bile mehaničke , sama težina horizontalaca + gravitacija = horizontalci padaju dole. Osim ako se u kokpitu ne blokiraju komande. A horizontalac se može podešavati sa "trimerom" prije leta , to su ona mala krilca na horizontalcima , kako bi avion letio ravno.

nema tezine...jer su kormila balansirana...
kaj mislis zakaj vecina kormila imaj ovakav oblik, a nisu samo ravno odrezana?? kaj to ne bi bilo jednostavnije?

evo slike :




plavo je osovina kormila oko koje se kormilo okrece

ovo crveno, je dio kormila u kojima je stavljan protuuteg, tako da je tezina ta dva crvena dijela jednaka dijelu ispod plave crte
i ako nema nikakve sile,tj ako palica nije gurnuta naprijed, kormilo je u neutralnom polozaju

ponavljam, to smanjuje silu na palici prilikom leta

e sad, ak su kormila dole, objasnjenje koje je logicno je da je pilot gurnul palicu naprijed da lakse izadje
komande u avionu nisu bas labave, tak da kak ostavis palicu, tak stoji

trimeri - imas nepokretne ( podesavaju se prije leta) i pokretne ( kotac s lijeve strane- podesiv u toku leta)
kod vecih aviona trimeri sluze kao pokretaci komandi, pa ustvari ne okreces direktno kormila preko volana nego trimere, a oni onda okrecu kormila...
_________________
Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovno maketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron