

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| Slider
 | | Član od: 09 Velj 2012 | | Poruke: 4221 | |
|
Upisano: Sri Tra 02, 2014 12:45 pm Naslov poruke: BF 109 E-4 Franz von Werra - dilema |
|
|
daklem, dobio danas od kolege T-34 prekrasnu maketicu ( novi Airfix)- hvala majstore!
E sad, dilema.....na sastavnici pise da je cijeli prednji cowling motora ( osim gornjeg dijela, maskirnog) mix od 50% RLM 65 i 50% bijele
Po netu ima razlicitih interpretacija- samo bocne strane bijele, cijeli cowling bijeli, i jos kojekakve varijacije
E sad, na slikama pravog , srusenog, meni se cini da je Airfix u pravu, jer je boja tamnija od bijele na spineru.....( to malo kolko se vidi)
Jel ima tko kavih saznanja o tome detalju??
ajmo svaboljupci, navalite
PS ima tko figuru lavića u 72?? _________________ Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Grunf Administrator
 | | Član od: 24 Lis 2005 | | Poruke: 7768 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Sri Tra 02, 2014 1:28 pm Naslov poruke: Re: BF 109 E-4 Franz von Werra - dilema |
|
|
| Slider Napisao/la: | daklem, dobio danas od kolege T-34 prekrasnu maketicu ( novi Airfix)- hvala majstore!
E sad, dilema.....na sastavnici pise da je cijeli prednji cowling motora ( osim gornjeg dijela, maskirnog) mix od 50% RLM 65 i 50% bijele
Po netu ima razlicitih interpretacija- samo bocne strane bijele, cijeli cowling bijeli, i jos kojekakve varijacije
E sad, na slikama pravog , srusenog, meni se cini da je Airfix u pravu, jer je boja tamnija od bijele na spineru.....( to malo kolko se vidi)
Jel ima tko kavih saznanja o tome detalju??
ajmo svaboljupci, navalite
PS ima tko figuru lavića u 72?? | Airfix je u pravu. U stvarnosti je bijela prebojana sa tankim slojem RLM65, ali je gornji dio kapotaža bio uredno u kamuflaži. Bijeli su jedino krajevi krila, kormilo pravca i mali trokutasti dio na crno-zelenom ili crnom spineru. Taj je avion dosta fotografiran jer je bio izložen publici u Londonu. Kamuflaža je klasična RLM 71/02/65. Skini sa Eduardove stranice sastavnicu za Bf109E, jer je šema sa bojenjem dobra.
http://www.eduard.com/store/out/media/8263.pdf _________________
Group build - Metal finish battle |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Slider
 | | Član od: 09 Velj 2012 | | Poruke: 4221 | |
|
Upisano: Sri Tra 02, 2014 1:35 pm Naslov poruke: |
|
|
uuu, ovo je super....tnx
inace , airfix je state of the art..pa se igram s pomisli da ga slozim srusenog....
imas pri ruci fotke motora otvorenog, ili bum guglal navecer?
TIA _________________ Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Grunf Administrator
 | | Član od: 24 Lis 2005 | | Poruke: 7768 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Sri Tra 02, 2014 2:55 pm Naslov poruke: |
|
|
Evo jedna korisna u koloru, a za ostalo upišeš u Google DB601. Slike baš od Von Werr-inog Bf109 imam po knjigama... _________________
Group build - Metal finish battle |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Slider
 | | Član od: 09 Velj 2012 | | Poruke: 4221 | |
|
Upisano: Sri Tra 02, 2014 4:03 pm Naslov poruke: |
|
|
tnx.....jos razmisljam dal ga ubit ili samo slozit... ..nemam lavica..... _________________ Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Sri Tra 02, 2014 5:49 pm Naslov poruke: |
|
|
| Slider Napisao/la: | tnx.....jos razmisljam dal ga ubit ili samo slozit... ..nemam lavica..... |
Kakav je to lavić? |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Slider
 | | Član od: 09 Velj 2012 | | Poruke: 4221 | |
|
Upisano: Sri Tra 02, 2014 7:19 pm Naslov poruke: |
|
|
| Damir Napisao/la: | | Slider Napisao/la: | tnx.....jos razmisljam dal ga ubit ili samo slozit... ..nemam lavica..... |
Kakav je to lavić? |
ljubimac...oversajzd macketina.....
vidni:
http://www.histomil.com/viewtopic.php?f=258&t=9376
bajdvej, posto mi je meser detaljno nepoznat - pretkrilca- automatska ili rucna?? tj na zemlji - vani ili unutra? _________________ Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr
Slider: poruka promijenjena dana: Sri Tra 02, 2014 7:22 pm; prepravljeno ukupno 1 puta |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Slider
 | | Član od: 09 Velj 2012 | | Poruke: 4221 | |
|
Upisano: Sri Tra 02, 2014 7:21 pm Naslov poruke: Re: BF 109 E-4 Franz von Werra - dilema |
|
|
cek cek, 71/02??
znaci ne 70/71?
znam da su smjesna pitanja, al ipak vise znam o njihovim hidracima...btw ovo mi je prvi Emil.... _________________ Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Karaya
 | | Član od: 21 Lis 2005 | | Poruke: 2103 | | Mjesto: Velika Gorica |
|
Upisano: Čet Tra 03, 2014 7:19 am Naslov poruke: |
|
|
Predkrilca automatska na Bf-u jedna teorija da su ih nakon parkiranja mehanicari cesto gurnuli u zatvoren polozaj da manje zmazanoce ulazi unutra.
Gornje povrsine 71/02
70/71je namjenjena za bombardere i stuka zrakoplove. _________________ Vedran |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Grunf Administrator
 | | Član od: 24 Lis 2005 | | Poruke: 7768 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Čet Tra 03, 2014 9:17 am Naslov poruke: |
|
|
Predkrilca i flapsovi, kao i stražnja kormila visine su na Bf109 spušteni kad je na zemlji, ali je na fotografijama vidljivo da su predkrilca na krilima vrlo rijetko u spuštenom položaju. Kao što je rekao Karaya-mehaničari bi ih nakon slijetanja gurnuli natrag. _________________
Group build - Metal finish battle |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Slider
 | | Član od: 09 Velj 2012 | | Poruke: 4221 | |
|
Upisano: Čet Tra 03, 2014 9:23 am Naslov poruke: |
|
|
| Grunf Napisao/la: | | Predkrilca i flapsovi, kao i stražnja kormila visine su na Bf109 spušteni kad je na zemlji, ali je na fotografijama vidljivo da su predkrilca na krilima vrlo rijetko u spuštenom položaju. Kao što je rekao Karaya-mehaničari bi ih nakon slijetanja gurnuli natrag. |
ok tnx
iako, ovo s kormilima mi je cudno, al ok
cekam kaj ce rec donator, kak da ga slozim, ne mogu se odlucit:-) _________________ Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Grunf Administrator
 | | Član od: 24 Lis 2005 | | Poruke: 7768 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Čet Tra 03, 2014 9:37 am Naslov poruke: |
|
|
| Slider Napisao/la: | | Grunf Napisao/la: | | Predkrilca i flapsovi, kao i stražnja kormila visine su na Bf109 spušteni kad je na zemlji, ali je na fotografijama vidljivo da su predkrilca na krilima vrlo rijetko u spuštenom položaju. Kao što je rekao Karaya-mehaničari bi ih nakon slijetanja gurnuli natrag. |
ok tnx
iako, ovo s kormilima mi je cudno, al ok
cekam kaj ce rec donator, kak da ga slozim, ne mogu se odlucit:-) | Zašto bi bilo čudno za repne horizontalce da su na zemlji u spuštenom položaju? Pa na većini aviona iz WW2 je tako. Stručniji će to sigurno bolje objasniti odmene. Naravno da mogu biti i u drugim položajima što se tiče Bf109-i u neutralnom, pa i podignuti. Maketa izgleda puno životnije ako su komande pomaknute. _________________
Group build - Metal finish battle |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Slider
 | | Član od: 09 Velj 2012 | | Poruke: 4221 | |
|
Upisano: Čet Tra 03, 2014 9:52 am Naslov poruke: |
|
|
| Grunf Napisao/la: | | Slider Napisao/la: | | Grunf Napisao/la: | | Predkrilca i flapsovi, kao i stražnja kormila visine su na Bf109 spušteni kad je na zemlji, ali je na fotografijama vidljivo da su predkrilca na krilima vrlo rijetko u spuštenom položaju. Kao što je rekao Karaya-mehaničari bi ih nakon slijetanja gurnuli natrag. |
ok tnx
iako, ovo s kormilima mi je cudno, al ok
cekam kaj ce rec donator, kak da ga slozim, ne mogu se odlucit:-) | Zašto bi bilo čudno za repne horizontalce da su na zemlji u spuštenom položaju? Pa na većini aviona iz WW2 je tako. Stručniji će to sigurno bolje objasniti odmene. Naravno da mogu biti i u drugim položajima što se tiče Bf109-i u neutralnom, pa i podignuti. Maketa izgleda puno životnije ako su komande pomaknute. | cudno je jer su obicno sva kormila bila izbalansirana- kad nema pritiska na palicu, onda su u neutralnom polozaku...jer su komande bile mehanicke, pa je to olaksacalo upravljanje zj smanjivalo silu na palici... _________________ Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| dog
 | | Član od: 17 Stu 2006 | | Poruke: 564 | | Mjesto: rijeka |
|
Upisano: Čet Tra 03, 2014 11:11 am Naslov poruke: |
|
|
| Baš zato što su komande bile mehaničke , sama težina horizontalaca + gravitacija = horizontalci padaju dole. Osim ako se u kokpitu ne blokiraju komande. A horizontalac se može podešavati sa "trimerom" prije leta , to su ona mala krilca na horizontalcima , kako bi avion letio ravno. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Slider
 | | Član od: 09 Velj 2012 | | Poruke: 4221 | |
|
Upisano: Čet Tra 03, 2014 11:20 am Naslov poruke: |
|
|
| dog Napisao/la: | | Baš zato što su komande bile mehaničke , sama težina horizontalaca + gravitacija = horizontalci padaju dole. Osim ako se u kokpitu ne blokiraju komande. A horizontalac se može podešavati sa "trimerom" prije leta , to su ona mala krilca na horizontalcima , kako bi avion letio ravno. |
nema tezine...jer su kormila balansirana...
kaj mislis zakaj vecina kormila imaj ovakav oblik, a nisu samo ravno odrezana?? kaj to ne bi bilo jednostavnije?
evo slike :
plavo je osovina kormila oko koje se kormilo okrece
ovo crveno, je dio kormila u kojima je stavljan protuuteg, tako da je tezina ta dva crvena dijela jednaka dijelu ispod plave crte
i ako nema nikakve sile,tj ako palica nije gurnuta naprijed, kormilo je u neutralnom polozaju
ponavljam, to smanjuje silu na palici prilikom leta
e sad, ak su kormila dole, objasnjenje koje je logicno je da je pilot gurnul palicu naprijed da lakse izadje
komande u avionu nisu bas labave, tak da kak ostavis palicu, tak stoji
trimeri - imas nepokretne ( podesavaju se prije leta) i pokretne ( kotac s lijeve strane- podesiv u toku leta)
kod vecih aviona trimeri sluze kao pokretaci komandi, pa ustvari ne okreces direktno kormila preko volana nego trimere, a oni onda okrecu kormila... _________________ Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|