

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| mpuky1
 | | Član od: 08 Velj 2012 | | Poruke: 1795 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Čet Velj 23, 2012 9:06 pm Naslov poruke: Zamjena za pronto |
|
|
Nakon mjesec dana uzaludnog traženja Pronta CERA PAVIMENTI po trgovinama i istrazivanju po netu o Future wax-u što je vidljivo u niže navedenom linku napokon sam mu našao zamjenu. Proizvod se zove EMSAL GLANZER a boca je plave boje sličnog izgleda kao na slici.Kupio sam ga u Mercatoru (jedino ga on drži) na Zagrebačkoj u Zagrebu za 28 kn. Još ga nisam isprobao ali trebao bi biti gloss za razliku od onoga Pronta za parkete.
http://www.swannysmodels.com/TheCompleteFuture.html
Nadam se da sam odabrao pravu temu na forumu pošto sam novi ovdje.
Lijep pozdrav !  _________________ WHO DARES WINS |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| tole
 | | Član od: 12 Ožu 2008 | | Poruke: 1117 | |
|
Upisano: Pet Velj 24, 2012 10:17 am Naslov poruke: |
|
|
Riječi ti se pozlatile, ako je to stvarno to! ovisnik sam o prontu i patim otkad je iz prodaje izašao CeraVeloce.
Inače, nije baš tako jednostavno. naime imam kući sve proizvode koji bi trebali biti zamjena za pronto, nekoliko Emsal, Sofix i još neke. Niti jedan nije tako dobar kao originalni pronto. Da sad ne zamaram sa detaljima, ali svaki ima neku zamjerku u odnosu na CeraVeloce.
Ovaj plavi još nisam probao, ali trčim popodne u merkator, doma imam još pole boce original pronta koje čuvam kao tekuće zlato. Imao sam još jednu cijelu bocu, ali sam jednog dana došao doma a kaže mi žena - vidi kako se lijepo sjaji pod......
http://www.youtube.com/watch?v=k3I7p5lvkwQ&feature=related _________________
Group build - metal finish battle |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Nick
 | | Član od: 26 Stu 2006 | | Poruke: 934 | | Mjesto: VŽ |
|
Upisano: Pet Velj 24, 2012 12:21 pm Naslov poruke: |
|
|
Ja sam kupil isto to, u Mecatoru, dvadeset nešto kuna, za sad sve 5 :
 _________________ www.HRCappuccino.org |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| mpuky1
 | | Član od: 08 Velj 2012 | | Poruke: 1795 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Pet Velj 24, 2012 12:40 pm Naslov poruke: Proba |
|
|
Evo na brzinu sam bacio probu GLANZERA na starom cockpitu Miguše.
Sorry ako su slike malo mutne prve dvije su slikane s mobom jer mi je iscurila baterija na fotiću a i ovo fotkanje sa tom igrom svjetlosti je novotarija za mene.
Pobrusio sam cockpit sa brusnim papirom P2000 s time ga obavezno treba ispolirati s pamučnom krpicom i zubnom pastom. Ovaj dio sa zubnom pastom nisam forsirao do krajnosti pošto je ovo samo proba.
Zatim sam cockpit uronio u Glanzer te ga pustio da se prosuši i još jednom ponovio isto.
To je to. Ovo funkcionira kao Pronto što je i vidljivo na slici zamućeni dijelovi su postali providni s time da vas ne zabrinjavaju ovi rubni dijelovi pošto opet napominjem "nisam forsirao poliranje".
E sad dalje trebam isprobati lijepljenje cockpita i ostale cikacake sa GLANZEROM.
Lijep pozdrav svima ! _________________ WHO DARES WINS |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| tole
 | | Član od: 12 Ožu 2008 | | Poruke: 1117 | |
|
Upisano: Pet Velj 24, 2012 1:00 pm Naslov poruke: |
|
|
Super, probat ću! _________________
Group build - metal finish battle |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Kekso
 | | Član od: 18 Lip 2011 | | Poruke: 961 | | Mjesto: Bjelovar |
|
Upisano: Čet Ožu 08, 2012 3:26 pm Naslov poruke: |
|
|
| Našao danas isti u Kauflandu. 27,99kn |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| mpuky1
 | | Član od: 08 Velj 2012 | | Poruke: 1795 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Sub Svi 19, 2012 3:59 pm Naslov poruke: |
|
|
Danas sam bio u Mercatoru na Zagrebačkoj u Zg i više nema GLANZERA na asortimanu niti će ga više biti .
Znači da jedina opcija ostaje Kaufland. Da li netko zna kakva je tamo situacija s GLANZEROM i da li ga drži još koja druga trgovina ? _________________ WHO DARES WINS |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| mpuky1
 | | Član od: 08 Velj 2012 | | Poruke: 1795 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Sub Svi 19, 2012 4:07 pm Naslov poruke: |
|
|
Ma nema zime.
Sad sam našao da ga ima tvrtka Zuba d.o.o. Ulica kaktusa 7o, 1o 36o Sesvete, Tel; +385 1 2049 388.
Imaju ga u kanisterima od 10 L.Vidi pod proizvodi za njegu podova.
http://www.zuba.hr/katalozi%20dobavljaci/TANA%20-katalog.pdf _________________ WHO DARES WINS |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| mpuky1
 | | Član od: 08 Velj 2012 | | Poruke: 1795 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Sri Svi 29, 2013 9:37 pm Naslov poruke: |
|
|
Danas sam opet ugledao Glanzer u Mercatoru pa se ne trebate cipelariti do Kauflanda. _________________ WHO DARES WINS |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| vojo
 | | Član od: 16 Kol 2006 | | Poruke: 1878 | | Mjesto: Krk |
|
Upisano: Pet Sij 16, 2015 10:29 am Naslov poruke: |
|
|
Ma da ne otvaram novu/staru temo po pitanju Glänzera i pronta - molim za jedan savjet:
- s čime se najbolje čisti alat (kist, prskalica) nakon korištenja Pronta ili Glänzera?
Ja koristim obični uljni (tj. sintetički) razrjeđivač, ali imam osjećaj da ne rastapa pronto. Dali je problem samo u tome što se pronto jako brzo suši, ne znam - posebno sam imao problema sa prskalicom nakon korištenja - nikako ju očistiti ....
Vojo  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Gak
 | | Član od: 30 Svi 2011 | | Poruke: 574 | | Mjesto: Pula |
|
Upisano: Pet Sij 16, 2015 10:55 am Naslov poruke: |
|
|
Ja sve cistim nitrom... I sve ide dolje  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| hornet
 | | Član od: 17 Lis 2005 | | Poruke: 1987 | |
|
Upisano: Pet Sij 16, 2015 10:56 am Naslov poruke: |
|
|
ja očistim vodom odmah nakon upotrebe a tek kad procijenim da je čist prođem još jednom uljnim razrjeđivačem _________________ 10 dalmatinskih zapovjedi:
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Grunf Administrator
 | | Član od: 24 Lis 2005 | | Poruke: 7768 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Pet Sij 16, 2015 11:25 am Naslov poruke: |
|
|
Svi ti pronto proizvodi se najbolje očiste sa 95% alkoholom, ako sve ne uspije sa vodom, a naravno, nitro je glavna stvar za čišćenje...Uljni razređivač nema nekog velikog efekta jer je to druga kemija... _________________
Group build - Metal finish battle |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Boris G.
 | | Član od: 03 Ruj 2007 | | Poruke: 3973 | | Mjesto: SPLIT |
|
Upisano: Pet Sij 16, 2015 11:33 am Naslov poruke: |
|
|
Kist operem vodom i sapunom odmah nakon korištenja (slikarski đir), kroz airbrush provučem prvo mlaz-dva obične vode a poslije još mlaz dva nitrorazrjeđivača. Oprati alat što prije nakon upotrebe i ne dozvoliti da se Glanzer osuši na njemu tajna je brzog i uspješnog čišćenja. Glanzer i Pronto su na vodenoj bazi, zato ti obični uljni razrjeđivač i ne radi posao kako treba. Treba ti samo topla voda i sapunica, a ako se Glanzer ili Pronto na alatu osuši onda nitro. _________________ MAK "Reoplan"
Boris G.: poruka promijenjena dana: Pet Sij 16, 2015 11:36 am; prepravljeno ukupno 1 puta |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| vojo
 | | Član od: 16 Kol 2006 | | Poruke: 1878 | | Mjesto: Krk |
|
Upisano: Pet Sij 16, 2015 11:34 am Naslov poruke: |
|
|
Hvala svima na savjetima .... idem sa alkoholom, a onda sa nitrom. Ako ne ide, onda ručna bomba M65 ....
Vojo  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|