Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

AB
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed
 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Airbrush - zračni kist
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
bojanko

Član od: 09 Ruj 2006
Poruke: 188
Mjesto: karlovac
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 10:41 pm    Naslov poruke: AB Citiraj ovaj komentar

pozdrav!

trebam ozbiljan savjet!
kupio bih si AB, ova igračka koju sam do sad imao je double action i ima zatvoren spremnik za boju pa bi si uzeo isto takav AB da se ne moram ispočetka učit baratat..

na alphi sam pročitao onaj članak o AB-ima i prema tome što piše za mene bi najbolji bio omni 4000 ili 6000..

dakle- ima li ko iskustava s njima? preciznost? održavanje? čišćenje? dijelovi? itd..

i kakva su vaša iskustva općenito sa vega ili omni ili renegade AB-ima?

i naravno recite ako imate bolji savjet za mene! što vi mislite? omni 4000, omni 6000 ili nešto treće, npr. ova renegade serija? cijena nije bitna... bitno je samo da je double action, da je kantica zatvorena, da je gravity feed i da je jako dobar za sve AB radnje (tanko, široko...) Smile
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
bojanko

Član od: 09 Ruj 2006
Poruke: 188
Mjesto: karlovac
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 11:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

tek sam sad prokužio renegade spirit i velocity! to mi se za sad najviše sviđa i pucam na jedan od ta 2..... samo ne mogu skužiti da li je posudica zatvorena ili otvorena! je li to na slikama rub ili poklopac?

zna netko?

i ako neko ima nešto protiv tih AB-a, ili neki savjet za mene, molim da mi odmah kaže jer uskoro kupujem! Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Poruke: 3087
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 11:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ja ti imam Velocity, posuda ima normalno cep metalni da je prolijes boju dok farbas.

AB je odlican, double action, 0,2 dizna, rastavlja se lagano, dizna je na konus tako da nemas problema oko toga.

Jedina zamjerka sto je dosta skup kod Hanicha, nezz koliko dode vani, provjeri
_________________
...::Carpe Diem::...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Brommann

Član od: 05 Velj 2006
Poruke: 1130
Mjesto: Bukovčak Hügel
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 11:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nećeš fulat ...

http://www.tamiya.com/english/products/74532airbrush3/index.htm
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Scalpel

Član od: 10 Pro 2009
Poruke: 320
PorukaUpisano: Pon Ožu 05, 2012 12:57 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

http://www.juricek.hr/

Zastupnik za Iwatu, normalne cijene, rezervni dijelovi i dodatna oprema kompresori i sl; brush za cijeli život, nenormalno otporan na agresivna sredstva, padove itd...

Milina za raditi, šprica sve vrste boja, kitova, lakova, čišćenje smješno...

Otkada sam prešao na iwatu kist mi je na drugom mjestu.

Pozdrav.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Davor

Član od: 09 Lis 2011
Poruke: 2563
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Ožu 05, 2012 1:02 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

veliko_pile Napisao/la:
ja ti imam Velocity, posuda ima normalno cep metalni da je prolijes boju dok farbas.

AB je odlican, double action, 0,2 dizna, rastavlja se lagano, dizna je na konus tako da nemas problema oko toga.

Jedina zamjerka sto je dosta skup kod Hanicha, nezz koliko dode vani, provjeri



.......i ja ga imam i dijelim misljenje sa velikim piletom....odlican AB....
_________________
UPUTSTVA OBIČNO ČITAMO TEK KAD SMO U...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
Poruke: 3474
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Ožu 05, 2012 8:38 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zatvorena posuda je bolje rješenje. AB bi trebao biti gravity feed . I Omni 4000 i 6000 kao i Renegade i Iwata su dobri brash-evi , lako rukovanje i čišćenje. Sada je na tebi da odlučiš koliko novaca želiš/možeš potrošiti. Wink
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Bastardo

Član od: 18 Lis 2005
Poruke: 1387
Mjesto: Celje
PorukaUpisano: Pon Ožu 05, 2012 9:17 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Moj Revell master class nema pokrova za posudicu sa farbom i do sada nisam prosuo jos ni jednu jedinu kap, a ofarbao sam ohohoooo maketa, delova, sitnica, radio pre- i post-shading, airbrushao grafiku na citav frizider u 1:1, ... Wink
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
st65uka

Član od: 06 Stu 2007
Poruke: 2395
Mjesto: Auckland, NZ
PorukaUpisano: Pon Ožu 05, 2012 11:03 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

imam OMNI 4000 i vrijedi svaku kunu, lagano se cisti, valja sa svim bojama, jedino jos nisam nasao rjesenje za revell akrilke, ali najvjerojatnije je to do mene i razrjeđivanja, ne do ab-a. Wink
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
Poruke: 3474
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Ožu 05, 2012 11:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bastardo Napisao/la:
Moj Revell master class nema pokrova za posudicu sa farbom i do sada nisam prosuo jos ni jednu jedinu kap, a ofarbao sam ohohoooo maketa, delova, sitnica, radio pre- i post-shading, airbrushao grafiku na citav frizider u 1:1, ... Wink


...pa , meni se dogodilo , valjda sam nepažljiviji od tebe a možda i podosta stariji . Laughing Ovako , sa poklopcem ne brinem . Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
supersxvmoto

Član od: 20 Tra 2011
Poruke: 248
Mjesto: 10000
PorukaUpisano: Pon Ožu 05, 2012 2:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Imaju dobru ponudu i cijene...

http://www.chicagoairbrushsupply.com/

samo je pitanje koliko imaš sreče sa našim carinicima na pošti, ja bio kupio za 600 kn i za čudo nisam ništa platio državi Very Happy
_________________
working on: TRUMP Strela-10
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
bojanko

Član od: 09 Ruj 2006
Poruke: 188
Mjesto: karlovac
PorukaUpisano: Pon Ožu 05, 2012 3:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

e tu baš nemam sreće, svaki put pljunem lovu na carinu Smile

hvala svima na infu! čini mi se za sad da će bit velocity, makar mi se spirit i omni 6000 zbog te bočne kantice čine bolji za mene ali se bojim da će se rasklimat nakon korištenja.. a kod omni mi se ne sviđa što je 'otvoren' tamo kod regulatora u sredini.. teško mi je odlučit pošto nikad nisam rukovao sa dobrim AB-om.. možda bude na eci peci pec Smile
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
mskukan

Član od: 08 Svi 2007
Poruke: 1680
PorukaUpisano: Pon Ožu 05, 2012 3:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Scalpel Napisao/la:
http://www.juricek.hr/


Preporučam.

naručio sam iwatu i cijena je bila bolja nego na vecini mjesta okolo, jos se ne moras zezati s postarinom i slično.

Ako imaš para uzmi mikron. to je alfa i omega svega. potpuno mi je jasno zašto taj ab toliko košta.

Ako imaš manje para uzmi HP-B plus ili HP-C plus, ovisi koliku posudicu želiš.
_________________
Skuki



Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Scalpel

Član od: 10 Pro 2009
Poruke: 320
PorukaUpisano: Pon Ožu 05, 2012 5:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mskukan Napisao/la:
Scalpel Napisao/la:
http://www.juricek.hr/


Preporučam.

naručio sam iwatu i cijena je bila bolja nego na vecini mjesta okolo, jos se ne moras zezati s postarinom i slično.

Ako imaš para uzmi mikron. to je alfa i omega svega. potpuno mi je jasno zašto taj ab toliko košta.

Ako imaš manje para uzmi HP-B plus ili HP-C plus, ovisi koliku posudicu želiš.


Obzirom da je napisao da cijena nije bitna, Micron je Amen...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Scalpel

Član od: 10 Pro 2009
Poruke: 320
PorukaUpisano: Pon Ožu 05, 2012 5:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

supersxvmoto Napisao/la:
Imaju dobru ponudu i cijene...

http://www.chicagoairbrushsupply.com/

samo je pitanje koliko imaš sreče sa našim carinicima na pošti, ja bio kupio za 600 kn i za čudo nisam ništa platio državi :D


Dobar site, ovi GREX-ovi izgledaju zanimljivo...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Airbrush - zračni kist Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed
Stranica 1/3

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron