Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Warasdiner
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed
 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Poruke: 1144
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Pon Ožu 21, 2011 10:12 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Rizze, htio sam ti odmah odgovoriti u prethodnom postu, ali mi je komp počeo nešto ludirati, pa sam ga morao restartati. Kolega Schnellboot je već napravio svojevremeno razarač Velebit iste klase, pa me uputio na
kovacs.peter@nostalgianavy.hu
Čovjek prodaje te nacrte, cijena je 20 eura, plaćanje preko Pay pala. ja sam ih dobio s druge strane, ali nisu maketarski, nego brodograđevni nacrti sa smještajima,koji su zanimljiviji, ali tek s određenim iskustvom možeš iz njih izvući model (ili maketu). Nema linija trupa, detalji na palubi su teško vidljivi i sl.
Pozz. Minolovac
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Rizze

Član od: 11 Kol 2010
Poruke: 53
PorukaUpisano: Pon Ožu 21, 2011 7:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala..pokusacu nesto..Smile
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Schnellboot

Član od: 31 Svi 2006
Poruke: 285
PorukaUpisano: Pon Ožu 21, 2011 9:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ahaaaa, dakle imao ih je i Warasdiner... Znao sam samo za Velebit i Czikos.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Essex
Gost
PorukaUpisano: Pon Ožu 21, 2011 9:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

LUNG TUAN je imao dva dvocijevna torpedna aparata. Kad je preinačen kao WARASDINER zamijenjeni su samo topovi dok su torpedni aparati ostali isti
Natrag na vrh
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Poruke: 1144
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Pon Ožu 21, 2011 10:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Još samo kad bi znal gdje je bila strojnica...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Essex
Gost
PorukaUpisano: Uto Ožu 22, 2011 2:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Natrag na vrh
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Poruke: 1144
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Uto Ožu 22, 2011 8:06 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlično, hvala. Pretpostavljao sam da je bio na mostu ili toj kućici, ovo sve rješava.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Poruke: 1144
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Uto Ožu 22, 2011 8:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zanimljiv kormilarski stroj, ruda kao na trabakulu, prijenos od rezervnog komandnog mjesta lancima i sajlom. S mosta je vjerojatno išao neki kardan.
Nad rudom dolazi još podest s pajolama, a krmene zijevalice su podignute (zasad su samo postolja za njih) da se konopi ne bi zapetljali za rudu. Kako pomalo napredujem tako i proučavam detalje, brod mi je sve zanimljiviji.
Nisam siguran od čega su poklopci ugljenarki, po nacrtu mi izgledaju kao rebrasti lim, pa sam ih tako i izveo. Sutra smišljam kako da napravim vjetrolovke. Dosad sam se švercao s njima, ali tu ih ima previše...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
killa

Član od: 15 Ruj 2009
Poruke: 2325
PorukaUpisano: Uto Ožu 22, 2011 8:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ajme :O ,stvarno supe izgleda!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Poruke: 1144
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Sri Ožu 23, 2011 9:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Danas uglavnom vjetrolovke, torpedne cijevi i krmeno nadgrađe u radu.Za torpedne cijevi koristim fotke s razarača tipa Tatra.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vulkanizer

Član od: 13 Lip 2009
Poruke: 1732
Mjesto: Le Bourget
PorukaUpisano: Sri Ožu 23, 2011 9:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Staješ li ti ikad ,ovo ide brzo Very Happy
Jako interesantan brod ,da nisam vidi slike misli bi da si kormilo i provu sam ''zmislil'' Laughing
_________________
http://www.aeroscale.co.uk/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=4063
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Poruke: 1144
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Sri Ožu 23, 2011 9:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Što ga više radim, sve me više oduševljava. To ne znači da zavidim onim jadnicima koji su hrmbali na njemu. Smile
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Schnellboot

Član od: 31 Svi 2006
Poruke: 285
PorukaUpisano: Sri Ožu 23, 2011 10:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Oooo kod Vas se stvarno brzo gradi! Very Happy

Svaka čast! Pratim napredak!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Poruke: 1144
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Čet Ožu 24, 2011 10:56 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Strašni Godzila napada nezaštićeni razarač. Posada se posakrivala pod palubu, a nema više Kviska da ga obrani!



Uploaded with ImageShack.us
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
slider
Gost
PorukaUpisano: Čet Ožu 24, 2011 11:05 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Moj ljubimac ( Đurđa) pozdravlja Godzilu i rado bi se nakratko druzila s nim..... Very Happy
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed
Stranica 2/4

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron