

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| Minolovac 161
 | | Član od: 16 Stu 2009 | | Poruke: 1144 | | Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/ |
|
Upisano: Sri Stu 03, 2010 11:21 pm Naslov poruke: Warasdiner |
|
|
Austrougarski razarač klase Huszar. porinut 1912 kao posljednji iz klase prvotno građen za Kinu kao Lung Tuan, 1914 preuzet od Kriegsmarine i preimenovan. Karakteristika klase su 4 dimnjaka, nepravilnih razmaka. Bili su brzi i pouzdani. Dostizali su brzinu od 30 čvorova, hendikep im je bilo slabo topničko naoružanje.
Šema bojanja u početku je bila "Montecuccolin", bojani su u crno, vodena linija naranđasto, a podvodni dio zeleno (kuhana moravia). Nakon prvih sukoba, naranđasta VL je zamijenjena sivom, a crna boja je u sivu promijenjena od listopada 1915.
(podaci iz knjige Ratna mornarica Austro-Ugarske monarhije, autor Dario Petković)
Napravit ću ga kakav je bio 1916. sa "Hausian" šemom, znači siv i sa povišenim dimnjacima, ali nisam siguran za boju palube. možda bi gospodin Alaska imao nekakvu sugestiju. Ako ništa ne doznam, idem na tamnosivu palubu, kao vodena linija, jer sam nešto slično vidio na bojnim brodovima klase Tegetthoff, tamo gdje nema drvene palube.
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Inače kolega Schnellboot je napravio razarač Velebit te klase u Montecuccolin šemi, i utjecao je na mene da se i ja primim toga broda, neka bude pratnja Viribus Unitisu kad bude gotov. A Warasdinera sam odabrao jer mi je ime nekako zemljopisno najbliže
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| zilkan
 | | Član od: 26 Stu 2007 | | Poruke: 1169 | | Mjesto: oko Bjelovara |
|
Upisano: Čet Stu 04, 2010 1:29 am Naslov poruke: |
|
|
Strava brod. Od cega radis trup, mislim da sam negdje procitao od drveta ali nisam siguran...
Inace, ti to vec skolski stampas brodove, a predobro izgledaju
LP
Ilija |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| zilkan
 | | Član od: 26 Stu 2007 | | Poruke: 1169 | | Mjesto: oko Bjelovara |
|
Upisano: Pet Stu 05, 2010 1:12 am Naslov poruke: |
|
|
Moja isprika za pitanje o trupu, u drugom postu sam vidio kako radis trup...
LP
Ilija |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Minolovac 161
 | | Član od: 16 Stu 2009 | | Poruke: 1144 | | Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/ |
|
Upisano: Pet Stu 05, 2010 9:28 pm Naslov poruke: |
|
|
Ovakva če biti šema bojanja
Uploaded with ImageShack.us |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Minolovac 161
 | | Član od: 16 Stu 2009 | | Poruke: 1144 | | Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/ |
|
Upisano: Sub Stu 06, 2010 8:12 pm Naslov poruke: |
|
|
Danas odrađeni propeleri i započeto nadgrađe pramčanog topa 66 mm.
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Schnellboot
 | | Član od: 31 Svi 2006 | | Poruke: 285 | |
|
Upisano: Sub Stu 06, 2010 10:31 pm Naslov poruke: |
|
|
Oho, tek sad vidim da su radovi već odmakli.
Pratim napredak sa zanimanjem.  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Minolovac 161
 | | Član od: 16 Stu 2009 | | Poruke: 1144 | | Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/ |
|
Upisano: Ned Stu 07, 2010 9:21 pm Naslov poruke: |
|
|
Danas sam radil samo varaždinca, Krešo se malo odmara. Schnellboot je dao dobru primjedbu o broju prozora na krmi i dodao sam ih. Inače uopće ne brojim prozore, samo razmake, a nemam bokocrta, nego presjek, pa se slabije vide. Kolega, primjedbu slobodno napiši na topicu, nemoraš slati na PM, neću se uvrijediti.
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Schnellboot
 | | Član od: 31 Svi 2006 | | Poruke: 285 | |
|
Upisano: Pon Stu 08, 2010 8:08 pm Naslov poruke: |
|
|
Hehe, ok onda.
Provjerio sam - na pramčanom dijelu broda ima 10 prozora, dok ih na krmenom dijelu ima 14. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Minolovac 161
 | | Član od: 16 Stu 2009 | | Poruke: 1144 | | Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/ |
|
Upisano: Pon Stu 08, 2010 8:46 pm Naslov poruke: |
|
|
Kolega ne sumnjam, ali pogledaj ovdje. Vjerojatno su se s godinama radile izmjene projekta.
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Istina je obično negdje u sredini...  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Schnellboot
 | | Član od: 31 Svi 2006 | | Poruke: 285 | |
|
Upisano: Pon Stu 08, 2010 10:04 pm Naslov poruke: |
|
|
Na prvoj slici se i vidi 10 prozora - naziv broda kreće od 1. prozora. Treba malo bolje pogledati, vidi se da je 10.
Nacrt predstavlja prvi brod klase, tj. Huszar I, koji se razlikuje od ostalih kasnije sagrađenih.
Ali, da, slažem se da postoje razlike u detaljima među pojedinim brodovima u klasi.
http://www.kuk-kriegsmarine.at/bilder/smswildfangkopie.jpg |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Minolovac 161
 | | Član od: 16 Stu 2009 | | Poruke: 1144 | | Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/ |
|
Upisano: Uto Stu 09, 2010 10:28 pm Naslov poruke: |
|
|
Topovi 66 mm, kojih je Warasdiner imao dva, za razliku od ostalih, admiralitetna (!) sidra, sutra malo prelazim na Petra Krešimira
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Minolovac 161
 | | Član od: 16 Stu 2009 | | Poruke: 1144 | | Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/ |
|
Upisano: Ned Ožu 20, 2011 8:24 pm Naslov poruke: |
|
|
Poslije dužeg vremena nastavak. AU duh izlazi iz boce. Poklopci ulaza u potpalublje i kormilo. Torpedni aparati će biti dvostruki, 2 topa 66/45 i 4 66/35. Ne mogu nigdje pronaći gdje je bila smještena strojnica 8 mm (pretpostavljam Schwartzlose)
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Schnellboot
 | | Član od: 31 Svi 2006 | | Poruke: 285 | |
|
Upisano: Pon Ožu 21, 2011 12:55 am Naslov poruke: |
|
|
| Koliko mi je poznato, Warasdiener nije nikada imao dvostruke torpedne aparate, već samo jednostruke. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Rizze
| | Član od: 11 Kol 2010 | | Poruke: 53 | |
|
Upisano: Pon Ožu 21, 2011 3:40 am Naslov poruke: |
|
|
| poz..zeleo bi da probam nesto ovako u pitanju je samo gradnja pa da te pitam gde mogu naci planove,skice il tkao nesto? |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Minolovac 161
 | | Član od: 16 Stu 2009 | | Poruke: 1144 | | Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/ |
|
Upisano: Pon Ožu 21, 2011 8:07 am Naslov poruke: |
|
|
Warasdiner je prvi dobio dvocijevne aparate, kassnije su ih dobili i Velebit i Czikos. Kad se ova fotka poveća, može se dobro vidjeti da su u pitanju dvocijevni aparati.
Uploaded with ImageShack.us |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|