Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Warasdiner
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Naprijed
 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Poruke: 1144
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Sri Stu 03, 2010 11:21 pm    Naslov poruke: Warasdiner Citiraj ovaj komentar

Austrougarski razarač klase Huszar. porinut 1912 kao posljednji iz klase prvotno građen za Kinu kao Lung Tuan, 1914 preuzet od Kriegsmarine i preimenovan. Karakteristika klase su 4 dimnjaka, nepravilnih razmaka. Bili su brzi i pouzdani. Dostizali su brzinu od 30 čvorova, hendikep im je bilo slabo topničko naoružanje.
Šema bojanja u početku je bila "Montecuccolin", bojani su u crno, vodena linija naranđasto, a podvodni dio zeleno (kuhana moravia). Nakon prvih sukoba, naranđasta VL je zamijenjena sivom, a crna boja je u sivu promijenjena od listopada 1915.
(podaci iz knjige Ratna mornarica Austro-Ugarske monarhije, autor Dario Petković)
Napravit ću ga kakav je bio 1916. sa "Hausian" šemom, znači siv i sa povišenim dimnjacima, ali nisam siguran za boju palube. možda bi gospodin Alaska imao nekakvu sugestiju. Ako ništa ne doznam, idem na tamnosivu palubu, kao vodena linija, jer sam nešto slično vidio na bojnim brodovima klase Tegetthoff, tamo gdje nema drvene palube.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Inače kolega Schnellboot je napravio razarač Velebit te klase u Montecuccolin šemi, i utjecao je na mene da se i ja primim toga broda, neka bude pratnja Viribus Unitisu kad bude gotov. A Warasdinera sam odabrao jer mi je ime nekako zemljopisno najbliže
Cool
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zilkan

Član od: 26 Stu 2007
Poruke: 1169
Mjesto: oko Bjelovara
PorukaUpisano: Čet Stu 04, 2010 1:29 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Strava brod. Od cega radis trup, mislim da sam negdje procitao od drveta ali nisam siguran...

Inace, ti to vec skolski stampas brodove, a predobro izgledaju Wink

LP

Ilija
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
zilkan

Član od: 26 Stu 2007
Poruke: 1169
Mjesto: oko Bjelovara
PorukaUpisano: Pet Stu 05, 2010 1:12 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Moja isprika za pitanje o trupu, u drugom postu sam vidio kako radis trup...

LP

Ilija
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Poruke: 1144
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Pet Stu 05, 2010 9:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovakva če biti šema bojanja


Uploaded with ImageShack.us
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Poruke: 1144
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Sub Stu 06, 2010 8:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Danas odrađeni propeleri i započeto nadgrađe pramčanog topa 66 mm.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Schnellboot

Član od: 31 Svi 2006
Poruke: 285
PorukaUpisano: Sub Stu 06, 2010 10:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Oho, tek sad vidim da su radovi već odmakli. Very Happy

Pratim napredak sa zanimanjem. Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Poruke: 1144
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Ned Stu 07, 2010 9:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Danas sam radil samo varaždinca, Krešo se malo odmara. Schnellboot je dao dobru primjedbu o broju prozora na krmi i dodao sam ih. Inače uopće ne brojim prozore, samo razmake, a nemam bokocrta, nego presjek, pa se slabije vide. Kolega, primjedbu slobodno napiši na topicu, nemoraš slati na PM, neću se uvrijediti.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Schnellboot

Član od: 31 Svi 2006
Poruke: 285
PorukaUpisano: Pon Stu 08, 2010 8:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hehe, ok onda.

Provjerio sam - na pramčanom dijelu broda ima 10 prozora, dok ih na krmenom dijelu ima 14.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Poruke: 1144
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Pon Stu 08, 2010 8:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kolega ne sumnjam, ali pogledaj ovdje. Vjerojatno su se s godinama radile izmjene projekta.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Istina je obično negdje u sredini... Razz
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Schnellboot

Član od: 31 Svi 2006
Poruke: 285
PorukaUpisano: Pon Stu 08, 2010 10:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Na prvoj slici se i vidi 10 prozora - naziv broda kreće od 1. prozora. Treba malo bolje pogledati, vidi se da je 10. Smile

Nacrt predstavlja prvi brod klase, tj. Huszar I, koji se razlikuje od ostalih kasnije sagrađenih.

Ali, da, slažem se da postoje razlike u detaljima među pojedinim brodovima u klasi. Very Happy


http://www.kuk-kriegsmarine.at/bilder/smswildfangkopie.jpg
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Poruke: 1144
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Uto Stu 09, 2010 10:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Topovi 66 mm, kojih je Warasdiner imao dva, za razliku od ostalih, admiralitetna (!) sidra, sutra malo prelazim na Petra Krešimira Very Happy


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Poruke: 1144
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Ned Ožu 20, 2011 8:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Poslije dužeg vremena nastavak. AU duh izlazi iz boce. Poklopci ulaza u potpalublje i kormilo. Torpedni aparati će biti dvostruki, 2 topa 66/45 i 4 66/35. Ne mogu nigdje pronaći gdje je bila smještena strojnica 8 mm (pretpostavljam Schwartzlose)


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Schnellboot

Član od: 31 Svi 2006
Poruke: 285
PorukaUpisano: Pon Ožu 21, 2011 12:55 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Koliko mi je poznato, Warasdiener nije nikada imao dvostruke torpedne aparate, već samo jednostruke.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Rizze

Član od: 11 Kol 2010
Poruke: 53
PorukaUpisano: Pon Ožu 21, 2011 3:40 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

poz..zeleo bi da probam nesto ovako u pitanju je samo gradnja pa da te pitam gde mogu naci planove,skice il tkao nesto?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Poruke: 1144
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Pon Ožu 21, 2011 8:07 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Warasdiner je prvi dobio dvocijevne aparate, kassnije su ih dobili i Velebit i Czikos. Kad se ova fotka poveća, može se dobro vidjeti da su u pitanju dvocijevni aparati.


Uploaded with ImageShack.us
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Naprijed
Stranica 1/4

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron