

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| u-boat
 | | Član od: 30 Jul 2010 | | Poruke: 1264 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Pet Lis 29, 2010 10:50 am Naslov poruke: Postovane kolege, |
|
|
Nisam znao kako da dam naslov ovoj temi, nisam znao ni u koju rubriku da je smjestim, nisam morao ni da zapocinjem pisati o ovome, ali covjek mora nekad i da se izjada, da "pusti" i glas a da zna da ce ga neko cuti. Naime u mom gradu, Sarajevu, nemate vise gdje kupiti maketu! Jedini mjesto koje je nabavljalo i prodavalo makete (Mercator) vise ih nece nabavljati! U jednom malom dijelu, u jednom cosku zvanom "Slobodno vrijeme" gdje su se nekad na policama nalazile makete i boje sada se nalaze djecije pelene i vlazne maramice. Na moje pitanje gdje su premjestili makete, radnica mi odgovara da to vise nemaju, na pitanje hoce li narucivati rekla je da ne zna ali da misli da nece! Ja bih zamolio sve koji znaju da mi kazu koji je siguran sajt za narucivanje maketa na netu i da li Alpha isporucuje proizvode na podrucije BiH? Hvala. _________________
凸(¬‿¬)凸 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| zilkan
 | | Član od: 26 Stu 2007 | | Poruke: 1169 | | Mjesto: oko Bjelovara |
|
Upisano: Pet Lis 29, 2010 12:20 pm Naslov poruke: |
|
|
U hrvatskoj isto nije bas bajno sa maketama, ali da se nesto pronaci....
Ja bih ti preporucio http://www.modelhobbies.co.uk/shop/ iz Velike Britanije. Cesto sam uzimao kod njih i zadovoljan sam cijenama i brzinom usluge. Maksimalno sam cekao 10 dana, minimalno 4...
Uzimao sam i sa poljskog http://www.jadarhobby.pl/ . Oni imaju dosta toga sto nisam mogao naci kod Britanaca i dosta dobro su zastupljeni aftermarketi za manja mjerila... Jedino kod njih se nacekas da paket stigne, mjesec do dva, a i postarina im je paprena...
Narucujem i sa http://www.hobbyeasy.com/ . Jako su brzi, imaju dobar izbor maketa, postarina je relativno mala...
Probas i na ebayu potrazit...
LP
Ilija |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| u-boat
 | | Član od: 30 Jul 2010 | | Poruke: 1264 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Ned Lis 31, 2010 5:03 pm Naslov poruke: |
|
|
Hvala ti puno  _________________
凸(¬‿¬)凸 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Hare
| | Član od: 19 Ruj 2007 | | Poruke: 45 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Ned Lis 31, 2010 6:33 pm Naslov poruke: |
|
|
| Nadam se da je ovo u Mercatoru privremeno, jer sramota je da u Sarajevu nema nista za maketare. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| barakuda
 | | Član od: 22 Sij 2007 | | Poruke: 2557 | | Mjesto: ST |
|
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Mirko S. Zlikovski
 | | Član od: 25 Ožu 2008 | | Poruke: 422 | |
|
Upisano: Ned Lis 31, 2010 6:54 pm Naslov poruke: |
|
|
Ja ću ti, uz već navedene, preporučiti i www.modelimex.com te www.nkrmodels.com.au
A na ebayu se može naći svašta, samo pazi da je od prodavača sa 100% pozitivnim feedbackom. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| u-boat
 | | Član od: 30 Jul 2010 | | Poruke: 1264 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Pon Stu 01, 2010 1:54 pm Naslov poruke: |
|
|
| Hare Napisao/la: | | Nadam se da je ovo u Mercatoru privremeno, jer sramota je da u Sarajevu nema nista za maketare. |
E kolega Hare ja sa poslao mail na Mercatorov e-mail koji je namjenjen potrosacima da pitaju sta ih interesuje i dobio sam ovaj odgovor:
"Postovani,
Sto se tiče programa Revell(maketa),spomenuti odjekat će i dalje
nastaviti sa nabavkom ovog programa.
Narudžba maketa će se uraditi po planu naručivanja od 01.11-05.11.2010god.
Uz to se nadam da ćemo imati i nešto novog asortimana maketa.
Za sva dodatna pitanja stojimo na raspolaganju na broj
033/286-363;033/286-234."
Mail sam poslao juce, odgovor je stigao danas! Ja se nadam da ce ipak biti nesto od maketa u Sarajevu ! _________________
凸(¬‿¬)凸 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| u-boat
 | | Član od: 30 Jul 2010 | | Poruke: 1264 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Pon Stu 01, 2010 1:57 pm Naslov poruke: |
|
|
Hvala na pomoci, linkovima i objasnjenju barakuda i Mirko S. Zlikovski. Ovo ce biti jedina mogucnost za makete ako nas Mercator ispali! _________________
凸(¬‿¬)凸 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Aces High
 | | Član od: 02 Lip 2009 | | Poruke: 197 | | Mjesto: Đakovo |
|
Upisano: Uto Stu 02, 2010 9:17 am Naslov poruke: |
|
|
Čovječe, a ja baš jučer prolazio kroz Sarajevo i namjeravao svratiti do Mercatora vidjeti ima li štogod zanimljivo, ali u zadnji tren se predomislio.
Šteta što je tako. Evo i u Osijeku u Mercatoru već duže vrijeme nema novih maketa niti pribora.
Ja bi ti od internet shopova još preporučio i http://www.modelsforsale.com/. S njima nikad problema, jako su profesionalni i brzi.Nisu baš pretjerano opskrbljeni, ali meni su ok. I još ti odbiju britanski porez (VAT) pri narudžbi, a daju i popuste ako si redovna mušterija.
S modelhobbies nemam baš najbolja iskustva, znali su ponekad ispustiti određene dijelove narudžbe i iste uredno naplatiti. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| P-51
 | | Član od: 24 Ožu 2006 | | Poruke: 3476 | | Mjesto: Drniš/Šibenik |
|
Upisano: Uto Stu 02, 2010 9:26 am Naslov poruke: |
|
|
S modelhobbies nemam baš najbolja iskustva, znali su ponekad ispustiti određene dijelove narudžbe i iste uredno naplatiti.[/quote]
Nažalost, istina. Ili ti uredno pošalju mail da su nešto poslali a to se onda pojavi na Sveto Nigdarjevo. Onda ide prepiska, jesu poslali- nisu poslali, oće zamjena proizvoda-neće zamjena proizvoda... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| barakuda
 | | Član od: 22 Sij 2007 | | Poruke: 2557 | | Mjesto: ST |
|
Upisano: Uto Stu 02, 2010 11:46 am Naslov poruke: |
|
|
Ovaj shop je također dobar i pouzdan.
http://www.modelsforsale.com/
Dobra je stvar šta se zarazliku od Model hobbiesa odmah može vidjeti koliko je čega na stanju.
Moja preporuka je za ubuduće, barem tako ja radim u zadnje vrijeme jer mi je dosadilo konstantno dopisivanje, zamjena i traženje novca u pojedinim shopovima - trenutno mi je tako s Jadarom kojeg brišem s liste, kontaktirati ih mailom za određeni artikal koji vam je interesantan. Ako je to pravi shop onda će vam odgovoriti u roku od dan-dva..ako ne...zaboravite na njih. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| u-boat
 | | Član od: 30 Jul 2010 | | Poruke: 1264 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Sri Stu 03, 2010 8:54 pm Naslov poruke: |
|
|
Hvala vam na pomoci  _________________
凸(¬‿¬)凸 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|