Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Tirpitz 1/700

 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Vedran

Član od: 05 Jul 2010
Poruke: 1489
Mjesto: Garica-Otok Krk
PorukaUpisano: Uto Jul 06, 2010 12:16 pm    Naslov poruke: Tirpitz 1/700 Citiraj ovaj komentar

Maketa je Dragonova, kupljena prije manje od mjesec dana i složena u relativno kratkom vremenu. Sa njom su došli i PE dijelovi osim glavne ograde koju sam sam radio od bakrene žice 0.2 mm i dužine je oko 74 cm. ovo je bio mukotrpan posao koji je trajao jedan dan i ne preporučam ga. Onih okomitih stupića ograde ima oko 230, a ljepljeni su Super Attak Power gelom(jako ljepilo! Iskusio na vlastitoj koži!) Maketa je odlično izlivena i sastavljena bez puno kitanja i poopravaka . Blast bagovi od patafixa, a oni konci na jarbolima su obični konci. Nisam radio Dragonovu zadanu shemu jer mi se ne sviđa ona zelena boja(a i bila je samo shema za desnu stranu broda) već sam pronašao novu shemu na internetu.Sve u svemu sam zadovoljan učinjenim pošto mi je ovo prvi brod u 1/700 nakon tri u 1/1200 koji su ispali loše. Sve farbano airbrushem (osim nekih manjih i manje važnih dijelova). Oprostite na slikama, nisu baš bistre,ali sljedeći će put biti bolje.

































Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Poruke: 7768
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Jul 06, 2010 1:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Z treći rad nije loše, ali doradi ogradu kod utora za sidra, jer se nemože samo prekidat kao da ju je netko odrezao i ako ti se da, promjeni konce od rigginga jer su daleko predebeli. Možeš rigging napravit od kose koju obojaš ili od likre. Sve je bolje od konaca.
_________________


Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Sovremenny

Član od: 29 Sij 2009
Poruke: 951
Mjesto: Istra
PorukaUpisano: Uto Jul 06, 2010 3:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobar je za treći rad...poslušaj Grunfa, sredi to oko sidra i promijeni konce rigginga....

mogao bi i ispraviti pramčani i krmeni držač zastave.....pramčani je okomit, a krmeni je nagnut...


_________________

http://www.youtube.com/watch?v=HkBLZWSj4Bg
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vedran

Član od: 05 Jul 2010
Poruke: 1489
Mjesto: Garica-Otok Krk
PorukaUpisano: Uto Jul 06, 2010 5:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Popraviti ću držače zastava, a rigging ću pokušati . Prednji je držač bio dobar ali se slomio, vidi se na trećoj slici.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
lucky

Član od: 07 Sij 2011
Poruke: 4
PorukaUpisano: Ned Sij 09, 2011 5:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

svaka cast nemam nista protif toga
_________________
MAKETAR
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron