

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| toni36
 | | Član od: 05 Lis 2007 | | Poruke: 301 | | Mjesto: Baška Voda |
|
Upisano: Sri Velj 17, 2010 1:23 pm Naslov poruke: kako najbolje nanosit pronto... |
|
|
Evo ponovo u ovoj sekciji...
1) Pronto... imam i za parket i za laminat... koji?
2) kako ga nanosite na maketu, AB ili kistom
3) ako je AB, koji tlak, i da li u više slojeva,sila maketa od puta ili...
4) ako je kistom kako izbjegnete skupljanje viška na najnižim djelovima i save ostalo o tom.... _________________ We few, we happy few. We band of brothers. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| mislav
 | | Član od: 16 Lis 2005 | | Poruke: 425 | |
|
Upisano: Sri Velj 17, 2010 6:12 pm Naslov poruke: |
|
|
Iz moga iskustva - nikako. Uzmi radije neki kvalitetni akrilni lak. Znam da ljudi imaju super iskustava s prontom, ali ja sam uspio s njim upropastiti dvije makete. Naljepnice se jednostavno nisu kvalitetno hvatale, već je na idealno glatkoj podlozi ostajalo silveringa _________________ Mislav |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| dule
 | | Član od: 12 Sij 2009 | | Poruke: 907 | | Mjesto: Plandiste |
|
Upisano: Sri Velj 17, 2010 7:09 pm Naslov poruke: |
|
|
| koliko znam nikako ne koristi Pronto za parket vec onaj za keramicke plocice. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Shinobi
 | | Član od: 05 Pro 2007 | | Poruke: 1981 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Sri Velj 17, 2010 7:32 pm Naslov poruke: |
|
|
| dule Napisao/la: | | koliko znam nikako ne koristi Pronto za parket vec onaj za keramicke plocice. |
Da nisi nes pobrkao? Bas taj za parkete mu i treba  _________________ Life's journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting "HOLLY SHIT...WHAT A RIDE!!" |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Reaper
 | | Član od: 07 Ruj 2006 | | Poruke: 4365 | |
|
Upisano: Sri Velj 17, 2010 11:00 pm Naslov poruke: |
|
|
ab.... nevjerovatno mali pritisak..... da jedva izlazi zrak.... iglu minimalno povuci, dakle sto tanji sloj/mlaz..... 3 ili 4 "suha" prijelaza, samo da blago zaprasis i stvoris povrsinu, nakon toga 1 ili 2 malo teza sloja... razmak 1-20 min izmedju slojeva....povrsina moze, ali najcese nece ostati full sjajna to te ne treba brinuti, bitno je da si ga sto jednolicnije nanjeo.... nekakve curke ili slicna nakupljanja rijesis stapicem za usi umocenim u mr. muscolo za stakla ili nekakvu slicnu tekucinu za pranje stakala.....
takodjer, u sami pronto stavi kap takve tekucine..... ljepse ce se razljevati.....
ako ides kistom, siroki mekani kist (plosnati), mazes lagano i tanko 2-3 sloja, sa razmakom iuzmedju slojeva od ccca pola sata....
PRIJE ljepljenja decala, da izbjegnes ove probleme o kojima kolega mislav prica, ili finom krpom "ispoliraj" dio na koji ide decal, ili jednostavno, kad je decal vec omeksan u vodi, spreman na nanasanje, kap pronta kistom na zeljeno mjesto, ODMAH decal na to, pritisni krpicom da pokupis visak pronta i vode.....dalje normalno tretiras decal tekucinama...i ne brini ako ti oko decala ostane "musavo", to ce rijesiti sljedeci sloj pronta kad decali budu suhi.... _________________ Samo Hare Krishna nas ne voli
On voli stvari lijepe, ali tko ga jeb.....
-=Für immer Minderheiten=- |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| toni36
 | | Član od: 05 Lis 2007 | | Poruke: 301 | | Mjesto: Baška Voda |
|
Upisano: Sri Velj 17, 2010 11:36 pm Naslov poruke: |
|
|
hvala uskoro ide proba.... _________________ We few, we happy few. We band of brothers. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Grunf Administrator
 | | Član od: 24 Lis 2005 | | Poruke: 7768 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Čet Velj 18, 2010 10:21 am Naslov poruke: |
|
|
Definitivno ti treba pronto za keramičke i kamene ploče na podovima. Na njemu piše "Pavimenti" i ima zeleni čep. Nikako ne koristi za parkete ili laminat. Ja isto nemam najbolja iskustva sa prontom-mogu reći-pola/pola. Imao sam i dobrih iskustava i jako loših. _________________
Group build - Metal finish battle |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Miros
 | | Član od: 16 Lis 2005 | | Poruke: 1046 | | Mjesto: Osijek/Tenja |
|
Upisano: Čet Velj 18, 2010 11:42 am Naslov poruke: |
|
|
Nakon nekoliko pokušaja, odustao sam od pronta, samo ga koristim za poklopce kabine i ostale prozirne površine.
Kako god ga nanosio, ostaju mi na krajevima i pregibima deblji slojevi tekućine i čak se zna pojaviti i curak, koji ak se na vrijeme ne pobrišu izazivaju nastajanje fleka, a i kod same aplikacije decala dolazi do topljenja pronta pa to opet ostavlja ružne fleke, a sad jedino još mi fali da mi maketa nakon nekog vremena i požuti zbog toga. _________________ Miroslav |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| BigBadWolf
 | | Član od: 04 Lip 2007 | | Poruke: 44 | |
|
Upisano: Čet Velj 18, 2010 1:55 pm Naslov poruke: |
|
|
| Grunf Napisao/la: | | Definitivno ti treba pronto za keramičke i kamene ploče na podovima. Na njemu piše "Pavimenti" i ima zeleni čep. Nikako ne koristi za parkete ili laminat. Ja isto nemam najbolja iskustva sa prontom-mogu reći-pola/pola. Imao sam i dobrih iskustava i jako loših. |
Cek, mi koristimo vosak za parket, Cera Veloce
Ne znam za taj za keramiku. _________________ On the internet, all men are boys, all women are men, and all children are FBI. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Dario
 | | Član od: 15 Lis 2005 | | Poruke: 918 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Čet Velj 18, 2010 3:16 pm Naslov poruke: |
|
|
Cera Veloce je. Stari je bio bijeli sa zelenim čepom. Neznam jel se pakiranje promijenilo. Nanosim ga kistom u par slojeva, pogotovo tamo gdje idu dekali, lagano, tanko... Na njega idu dekali i wash bez problema i meni je super...  _________________ http://mkgrunf.blog.hr/
http://mkgrunf.com/ |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Low Gazda
 | | Član od: 16 Ožu 2006 | | Poruke: 5159 | |
|
Upisano: Čet Velj 18, 2010 10:46 pm Naslov poruke: |
|
|
tocno taj imam i ja, nema problema. kist, lagano, par taknih slojeva sa razmakom cca pola sata. _________________
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|