

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| Sova
 | | Član od: 11 Lis 2009 | | Poruke: 17 | | Mjesto: Varaždin |
|
Upisano: Uto Velj 02, 2010 6:07 pm Naslov poruke: Fokker Dr. I Revell 1:28 |
|
|
Evo moje prve makete napravljene pomocu airbrusha. Ustvari ova maketa bi trebala u rubriku "Gotovo dovrsene makete" jer jos propeler nije gotov. Maketa je dosta dobra za mene kao pocetnika. Ima malo kitanja, brusenja i sitnijih popravaka ali sve u svemu dobra maketa. Na krilima i tijelu je napravljeno sjencanje i za kraj stavljen glos lak. Sad nisam siguran u taj zavrsni sloj, dal treba biti glos ili mat... I zanima me dal su meni ovi dekali dobro sjeli ili ne?? Naime vidi se ono prozirno oko slova, a vidio sam da kod kolega majstora toga nema, pa me zanima kak to postignete. Uglavnom to je to i sad skupljam hrabrost za Sopwith Camela iz istog kita.
A na fotkanje je stigel i moj vjerni pratitelj perzijaner Gizmo
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| dr. vlado
| | Član od: 12 Ožu 2008 | | Poruke: 1411 | |
|
Upisano: Uto Velj 02, 2010 6:35 pm Naslov poruke: |
|
|
Ako je prva maketa, onda je dobro.
Za sljedeci put, par savjeta - u ovom mjerilu si mogao jos detaljirati motor, malo obicne zice i izgledalo bi puno bolje ( vidi kako to mestar Aranza radi).
Oznake, tj. decale stavljaj na povrsinu koju si prije lakirao sjajnim lakom, pa poslije lakiraj opet, izbjeci ces tzv. silvering ( to da ti se vidi podloga oznake)
Staranje mozes napraviti nastruganom kredom u boji ( smedjom, crnom...) koju naneses mekanim kistom npr. iza motora, na prijelazu guma/felga i slicnim mjestima gdje se pravi avion prlja.
To je sto mi sad pada na pamet, ovako na brzinu, a ti sad probaj i ne odustaj, vremenom ce to izgledati super...
Svidjaju mi se zice za upravljacke povrsine...  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| dule
 | | Član od: 12 Sij 2009 | | Poruke: 907 | | Mjesto: Plandiste |
|
Upisano: Uto Velj 02, 2010 6:58 pm Naslov poruke: |
|
|
Zaista prelep rad za prvo koriscenje air brusha ,malo silveringa se vidi ali dobro lepo je uradjeno.A i macak ti je opasan  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| kamaz
| | Član od: 13 Pro 2009 | | Poruke: 548 | |
|
Upisano: Uto Velj 02, 2010 7:03 pm Naslov poruke: |
|
|
| Doista ljep rad, nema šta... Osim ovih par komentara što su kolege dali, ja bih nadodao da ti nevaljaju križevi, jer to nisu oni on njem. iz ww1, tako da.... Malo mi kopaju oći... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Andrej
 | | Član od: 13 Pro 2006 | | Poruke: 2347 | |
|
Upisano: Uto Velj 02, 2010 7:52 pm Naslov poruke: |
|
|
Meni se jako dopada rad  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Karaya
 | | Član od: 21 Lis 2005 | | Poruke: 2103 | | Mjesto: Velika Gorica |
|
Upisano: Uto Velj 02, 2010 7:56 pm Naslov poruke: |
|
|
Ljepi uradak!
A ja bih dodao da su njemci negdje od 1918 koristili ovakve krizeve ne znam tocno od kojeg mjeseca.
DVII su ih cesto nosili.
Neka me W.W.I strucnjaci nadopune i isprave. _________________ Vedran |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Sova
 | | Član od: 11 Lis 2009 | | Poruke: 17 | | Mjesto: Varaždin |
|
Upisano: Uto Velj 02, 2010 7:57 pm Naslov poruke: |
|
|
Puno hvala na savjetima! Zaboravio sam napisati da je rigging (nadam se da sam dobro napisao) napravljen od najtanje žice za gitaru. A za dekale mi stvarno nije jasno. Ovi se dobe sa maketom i stavio sam prije sloj sjajnog laka.
Samo vi udarite sa svime kaj ne valja da znam za ubuduce  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Sovremenny
 | | Član od: 29 Sij 2009 | | Poruke: 951 | | Mjesto: Istra |
|
Upisano: Uto Velj 02, 2010 8:01 pm Naslov poruke: |
|
|
odlično, kako si bojao mačku? AB ili običan kist? kako si je zamaskirao za dobit ovakve prijelaze? jel' Dragon ili Tamiya?
a i avion je odličan  _________________
http://www.youtube.com/watch?v=HkBLZWSj4Bg |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Grunf Administrator
 | | Član od: 24 Lis 2005 | | Poruke: 7768 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Uto Velj 02, 2010 8:02 pm Naslov poruke: |
|
|
| kamaz Napisao/la: | | Doista ljep rad, nema šta... Osim ovih par komentara što su kolege dali, ja bih nadodao da ti nevaljaju križevi, jer to nisu oni on njem. iz ww1, tako da.... Malo mi kopaju oći... | Ma križevi su sasvim u redu. Upravo su na ovom avionu između ostalog bili prepravljani iz malteških u Balkenkreuz-e da bi se uskladili sa tada donesenim novim propisom. Zato i izgledaju pomalo nestandardno. Maketa je uredno i korektno sklopljena i obojana. Pomalo je jednodimenzionalna bez efekata platna i prljanja, ali za sve to nije još kasno. Kotači i vrh drljače nisu crni. Drljača je boje drveta sa metalnim završetkom, a kotači u 1.sv.ratu nisu ni na jednom avionu bili crni. Najbolje ih obojaj u npr. Dark Gull Grey, pa ih još malo zaprljaj sa nekom zemljanom bojom po bridovima. Isto tako površinu za kraj prelakiraj sa polusjajnim lakom svugdje gdje je platno, a metalne dijelove i propeler sa sjajnim lakom. U sjajni lak možeš dodati sasvim malo polusjajnog da baš ne blješti. Za početak nije loše. Samo naprijed. Ako imaš pitanja za Camel, slobodno ih postavi. _________________
Group build - Metal finish battle |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Sova
 | | Član od: 11 Lis 2009 | | Poruke: 17 | | Mjesto: Varaždin |
|
Upisano: Uto Velj 02, 2010 8:17 pm Naslov poruke: |
|
|
| Sovremenny Napisao/la: | odlično, kako si bojao mačku? AB ili običan kist? kako si je zamaskirao za dobit ovakve prijelaze? jel' Dragon ili Tamiya?
a i avion je odličan  |
Nemoj ti mojeg mačka zafrkavati To je valjda jedini mačak koji zna da se makete ne diraju.[/quote] |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Sova
 | | Član od: 11 Lis 2009 | | Poruke: 17 | | Mjesto: Varaždin |
|
Upisano: Uto Velj 02, 2010 8:20 pm Naslov poruke: |
|
|
| Grunf Napisao/la: | | kamaz Napisao/la: | | Doista ljep rad, nema šta... Osim ovih par komentara što su kolege dali, ja bih nadodao da ti nevaljaju križevi, jer to nisu oni on njem. iz ww1, tako da.... Malo mi kopaju oći... | Ma križevi su sasvim u redu. Upravo su na ovom avionu između ostalog bili prepravljani iz malteških u Balkenkreuz-e da bi se uskladili sa tada donesenim novim propisom. Zato i izgledaju pomalo nestandardno. Maketa je uredno i korektno sklopljena i obojana. Pomalo je jednodimenzionalna bez efekata platna i prljanja, ali za sve to nije još kasno. Kotači i vrh drljače nisu crni. Drljača je boje drveta sa metalnim završetkom, a kotači u 1.sv.ratu nisu ni na jednom avionu bili crni. Najbolje ih obojaj u npr. Dark Gull Grey, pa ih još malo zaprljaj sa nekom zemljanom bojom po bridovima. Isto tako površinu za kraj prelakiraj sa polusjajnim lakom svugdje gdje je platno, a metalne dijelove i propeler sa sjajnim lakom. U sjajni lak možeš dodati sasvim malo polusjajnog da baš ne blješti. Za početak nije loše. Samo naprijed. Ako imaš pitanja za Camel, slobodno ih postavi. |
Stvarno hvala na odlicnim savjetima! A za Camela se jos cujemo ako mi nebude nasto jasno. Za sad sam u fazi ucenja o tom avionu, pa tek onda slaganje. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Grunf Administrator
 | | Član od: 24 Lis 2005 | | Poruke: 7768 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Sri Velj 03, 2010 11:12 am Naslov poruke: |
|
|
| Sova Napisao/la: | | Stvarno hvala na odlicnim savjetima! A za Camela se jos cujemo ako mi nebude nasto jasno. Za sad sam u fazi ucenja o tom avionu, pa tek onda slaganje. | Svakako pokušaj nabaviti/skinut sa neta tri publikacije-temeljnu knjigu Windsock datafile o Camelu F1, Kagerovu publikaciju o istom avionu i svakako Osprey Camel aces of ww1. Očito ćeš raditi Camela od Brown-a kojemu je priznato obaranje crvenog baruna ( iako je i on sam pred smrt izjavio da ga vjerojatno nije on oborio, ali je svojom hrabrom akcijom spasio kolegu pilota od sigurne smrti.. ). Pripazi na bojanje konkretnog Camela, jer su se boje na njemu mijenjale tijekom upotrebe, a predpostavljam da bi htio raditi baš fazu iz čuvene bitke. Mislim da u Osprey publikaciji imaš pravi prikaz faze bojanja. Sretno sa sajlama na Camelu... _________________
Group build - Metal finish battle |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Sova
 | | Član od: 11 Lis 2009 | | Poruke: 17 | | Mjesto: Varaždin |
|
Upisano: Sri Velj 03, 2010 12:29 pm Naslov poruke: |
|
|
| Da, vidim da je Fokker mačji kašalj za Camela. Barem što se sajli tice... Kad počnem, budem stavljal fotke u galeriju, pa da me možete navoditi kroz proces. Hvala još jedamput! |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Aranza
 | | Član od: 25 Lis 2007 | | Poruke: 3458 | | Mjesto: Pula |
|
Upisano: Sri Velj 03, 2010 1:46 pm Naslov poruke: |
|
|
| Sova Napisao/la: | Puno hvala na savjetima! A za dekale mi stvarno nije jasno. Ovi se dobe sa maketom i stavio sam prije sloj sjajnog laka.  |
..vrlo lijepo za prvu maketu odrađenu sa zračnim kistom. Svaki savjet koji su kolege rekli podržavam. Mjerilo je veliko pa za slijedeću imaš manevra za detalje. Što se oznaka tiče ne znam da li si ih tretirao sa nečim, mislim na sredstvo za omekšavanje. Ako još nisi polakirao preko njih, to još možeš uraditi i fino će prionuti. U stvari, koliko vidim radi se samo o servisnom decalu na boku lijeve strane, ništa strašno. Eto, toliko i hrabro sa slijedećom.
Živio. _________________
Španac |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Vulkanizer
 | | Član od: 13 Lip 2009 | | Poruke: 1732 | | Mjesto: Le Bourget |
|
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|