Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

U.S.S. ALABAMA & U.S.S. HANCOCK 1:700

 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
MIAMI

Član od: 12 Stu 2009
Poruke: 74
Mjesto: Medulin, Pula, CROATIA
PorukaUpisano: Uto Sij 19, 2010 10:28 pm    Naslov poruke: U.S.S. ALABAMA & U.S.S. HANCOCK 1:700 Citiraj ovaj komentar

Pozdrav društvu...
Evo stavih par fotki.... svima nam je poznata Alabama pa neću o njoj, također više sam je uređivao ppo svom guštu nego na temelju povijesnih činjenica...






_________________
....NE POSTOJI SAVRŠEN ČOVIJEK - SAMO SAVRŠENE NAMJERE ...


MIAMI: poruka promijenjena dana: Pet Sij 28, 2011 6:12 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
sea wolf

Član od: 12 Stu 2005
Poruke: 258
Mjesto: Mali Lošinj
PorukaUpisano: Uto Sij 19, 2010 10:53 pm    Naslov poruke: Alabama Citiraj ovaj komentar

Probaj nabaviti još PE set za nju i diči će ti maketu jaku puno to je mjerilo 1/700 koliko vidim. Nije loše jer si i sam reko da te ne interesira točnost nego rad za svoj gušt. Very Happy
_________________
Glavan S.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MIAMI

Član od: 12 Stu 2009
Poruke: 74
Mjesto: Medulin, Pula, CROATIA
PorukaUpisano: Uto Sij 19, 2010 10:59 pm    Naslov poruke: tnx Citiraj ovaj komentar

Hvala Sea Wolf, u pravu si, čim mi dođu s poštom... ide nadogradnja... Tnx
_________________
....NE POSTOJI SAVRŠEN ČOVIJEK - SAMO SAVRŠENE NAMJERE ...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
tdidovic

Član od: 18 Stu 2009
Poruke: 29
PorukaUpisano: Uto Sij 19, 2010 11:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sviđa mi se baš mi je dobar nisi napisao koje je mjerilo jel ovo bojano zračnim kistom ? Da pogađam maketa broda je revel mjerilo 1/1200.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
MIAMI

Član od: 12 Stu 2009
Poruke: 74
Mjesto: Medulin, Pula, CROATIA
PorukaUpisano: Sri Sij 20, 2010 2:27 am    Naslov poruke: 1/700 Citiraj ovaj komentar

hvala kolega,
mjerilo je 1 / 700 a radio sam je običnim kistom, na kraju zastarijevanje i lakiranje...
prije mjesec dana sam se bacio na jednu "civilnu" maketu broda, radi se o "Queen Mary II"... 1/350
Neželim ništa za sad puno... krenulo je OK, vidjet čemo... pokušat ću ubaciti i neku rasvjetu i sl.
pozzz...
_________________
....NE POSTOJI SAVRŠEN ČOVIJEK - SAMO SAVRŠENE NAMJERE ...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
sea wolf

Član od: 12 Stu 2005
Poruke: 258
Mjesto: Mali Lošinj
PorukaUpisano: Sri Sij 20, 2010 9:11 am    Naslov poruke: QM II Citiraj ovaj komentar

Je li to nešto novo izašlo na tržištu ili radiš smogradnju u 1/350 ja imam QM II u 1/400 od Revella Question
_________________
Glavan S.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kamaz

Član od: 13 Pro 2009
Poruke: 548
PorukaUpisano: Čet Sij 21, 2010 8:56 pm    Naslov poruke: Re: 1/700 Citiraj ovaj komentar

MIAMI Napisao/la:
hvala kolega,
mjerilo je 1 / 700 a radio sam je običnim kistom, na kraju zastarijevanje i lakiranje...
prije mjesec dana sam se bacio na jednu "civilnu" maketu broda, radi se o "Queen Mary II"... 1/350
Neželim ništa za sad puno... krenulo je OK, vidjet čemo... pokušat ću ubaciti i neku rasvjetu i sl.
pozzz...

Koristi svjetlovod za prozorčiće, tako će ti bit lakše a i efektivnije Idea
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Aranza

Član od: 25 Lis 2007
Poruke: 3458
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Pet Sij 22, 2010 11:45 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

..mislio sam da ćeš pokušati napraviti podlogu kako sam ti objasnio. Možda napraviš kasnije. U svakom slučaju ne izgleda loše.
_________________

Španac
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
MIAMI

Član od: 12 Stu 2009
Poruke: 74
Mjesto: Medulin, Pula, CROATIA
PorukaUpisano: Pon Sij 03, 2011 9:57 pm    Naslov poruke: U.S.S. Alabama 1:700 ; "remont" Citiraj ovaj komentar

...pozzz svima...
Evo napokon je i USS Alabama došla na red glede nadogradnje PE djelova, ograda i sl.
Vodena linija je dobila svoju boju a i prirodno okruženje...
slike uskoro Smile
_________________
....NE POSTOJI SAVRŠEN ČOVIJEK - SAMO SAVRŠENE NAMJERE ...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
MIAMI

Član od: 12 Stu 2009
Poruke: 74
Mjesto: Medulin, Pula, CROATIA
PorukaUpisano: Čet Sij 27, 2011 5:50 pm    Naslov poruke: U.S.S ALABAMA I U.S.S. HANCOCK 1:700 Citiraj ovaj komentar

...pozdrav svima
kako sam i obečao par novih fotki ... dodani PE djelovi te kako se radi o maketama sa whater-line
napokon su "zaplovili"...













avionima sam morao lomiti krila, brusiti i ponovo ljepiti jer su svi imali sklopljena krila za vrijeme mirovanja ili pod palubom... uzimajući u obzir da se radi o skali 1:700
...nadam se da vam se svidjelo Smile
_________________
....NE POSTOJI SAVRŠEN ČOVIJEK - SAMO SAVRŠENE NAMJERE ...


MIAMI: poruka promijenjena dana: Pet Sij 28, 2011 6:17 pm; prepravljeno ukupno 3 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
tole

Član od: 12 Ožu 2008
Poruke: 1117
PorukaUpisano: Čet Sij 27, 2011 9:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bravo, odlično izgleda! jako mi se sviđa podloga, posebno kako je prozirno ispala voda, molim te napiši kako si napravio. Hvala
_________________


Group build - metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
MIAMI

Član od: 12 Stu 2009
Poruke: 74
Mjesto: Medulin, Pula, CROATIA
PorukaUpisano: Čet Sij 27, 2011 11:09 pm    Naslov poruke: ...bok... Citiraj ovaj komentar

...hvala, površina podloge je : dužina 80 cm, visina : 2cm, širina 12 cm...
naime, radi se o tome što su to dimenzije unutarnjeg slobodnog prostora u visećoj vitrini s maketama... u PM ti šaljem link koji je meni dobro došao za izdradu diorame...
Kao ukrasni rub sam sam stavio pjeskareno staklo od 0.3 mm te stavio natpise .

Na USS Hancock se nalaze GRumman TBF Avengeri i nekoliko F-4U Corsair-a...
_________________
....NE POSTOJI SAVRŠEN ČOVIJEK - SAMO SAVRŠENE NAMJERE ...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Aranza

Član od: 25 Lis 2007
Poruke: 3458
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Pet Sij 28, 2011 6:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...odličan posao Sandi. Vrlo lipo izgledaju na vodi koju si /obzirom da ti je prva vodena površina u izradi/ perfektno odradio.
_________________

Španac
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
MIAMI

Član od: 12 Stu 2009
Poruke: 74
Mjesto: Medulin, Pula, CROATIA
PorukaUpisano: Uto Velj 01, 2011 4:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...hvala, vrijedilo je truda, vremena i poslušanih dobrih savjeta, tnx... B)
_________________
....NE POSTOJI SAVRŠEN ČOVIJEK - SAMO SAVRŠENE NAMJERE ...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron