

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| veliko_pile
 | | Član od: 26 Svi 2008 | | Poruke: 3087 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Pet Ruj 05, 2008 7:14 pm Naslov poruke: Pomoc oko odabira sto kupit |
|
|
moram narucit nesto u Hanich, i najmanja je cijena kupovine kod njih 60kn. Moram kupit Decal setting solution, i Gun metal metalizer, mozete mi preporucit sta kupit jos, tj sta je po vama nuzno za jednog maketara a sta Hanich ima u ponudi.
Da vam malo olaksam zivot, iduci je project Yamato. Koristim obicne skarice, skalpel, revellovi kistovi-ljepila.
hvala na razumjevanju  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Reaper
 | | Član od: 07 Ruj 2006 | | Poruke: 4365 | |
|
Upisano: Pet Ruj 05, 2008 7:51 pm Naslov poruke: |
|
|
Evo, pored toga sto si nabrojao, ja ti savjetujem da si kupis i ovo, cisto onako da popunis kvotu...
http://www.alpha.hanich.hr/opsirnije.asp?code=SA9999
Mislim, hello???? Otkud da itko od nas zna sto tebi treba? Barem da se dvojis izmedju necega, pa onda da pitas sto ti je (po nasem misljenju) potrebnije, ali ovako, "sto da uzmem da ostvarim minimalni iznos narudzbe?".... mislim stvarno......
I ja koristim obicne skarice, obicni skalpel, revell ljepilo, a kist sam imao jedan (1), i to onaj za vodene boje (jer jeftinijeg nije bilo u trgovini, kosta je mislim 2 kune), sve dok mi kolega aranza nije poslao par postenih kistova..... Ako ces se ravnati po meni, onda ti nista iz alphe od pribora ne treba....
Nisi precizirao do koje cifre, pa onda moj gornji prijedlog i nije toliko los, eto ja mislim da je to bas nuzno za svakog pravog maketara.... Da ne spominjem da znam jednog koji bi bio jako jako sretan.....
Izvin'te morao sam......  _________________ Samo Hare Krishna nas ne voli
On voli stvari lijepe, ali tko ga jeb.....
-=Für immer Minderheiten=- |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| veliko_pile
 | | Član od: 26 Svi 2008 | | Poruke: 3087 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Pet Ruj 05, 2008 8:19 pm Naslov poruke: |
|
|
ha ha..dobra ti je ova
a nist...malo glupo pitanje..napravit cu si sam listu...  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Boris G.
 | | Član od: 03 Ruj 2007 | | Poruke: 3973 | | Mjesto: SPLIT |
|
Upisano: Sub Ruj 06, 2008 12:08 am Naslov poruke: Re: Pomoc oko odabira sto kupit |
|
|
| veliko_pile Napisao/la: | moram narucit nesto u Hanich, i najmanja je cijena kupovine kod njih 60kn. Moram kupit Decal setting solution, i Gun metal metalizer, mozete mi preporucit sta kupit jos, tj sta je po vama nuzno za jednog maketara a sta Hanich ima u ponudi.
Da vam malo olaksam zivot, iduci je project Yamato. Koristim obicne skarice, skalpel, revellovi kistovi-ljepila.
hvala na razumjevanju  |
Mat crna i mat bijela će ti sigurno trebat!
Pa onda matt i gloss bezbojni lak!
Eto, čas posla i već je preko 100 kuna!
A mogao bi i kupit jednu do dvije jednostavne maketice za vježbu, a ne odmah na Yamata!
 _________________ MAK "Reoplan"
Boris G.: poruka promijenjena dana: Sub Ruj 06, 2008 12:11 am; prepravljeno ukupno 1 puta |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Sub Ruj 06, 2008 12:10 am Naslov poruke: |
|
|
| mat bijele više nigdje nema,one od model mastera,nema je ni u alphi,ni u lom.a,ni u algoritma,ni u škrinjici.....ja kupio zadnju bočicu neki dan he he |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| veliko_pile
 | | Član od: 26 Svi 2008 | | Poruke: 3087 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Sub Ruj 06, 2008 12:15 am Naslov poruke: |
|
|
boje moram narucit..necu tu kupovat. Mozda se nismo dobro skuzili, mislio sam, od ovih alata koji ima u ponudi HAnich, jel valjaju sta alati od Italeri, onaj hobby knife i turpije? jel se isplati, ili svejedno je ako se tak nes koristi ili turpiju za nokte i skalpel?  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Sub Ruj 06, 2008 12:19 am Naslov poruke: |
|
|
| pojma nemam,ja sam jedino u alphi kupio maketarski nožić i savršen je,a s ostatkom improviziram pošto imam dosta alata doma... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Sub Ruj 06, 2008 12:21 am Naslov poruke: |
|
|
| Kupi borere...trebat ce ti sigurno...ja sam kupio set od 0.1 do 1.0 i super su mi dosli... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| veliko_pile
 | | Član od: 26 Svi 2008 | | Poruke: 3087 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Sub Ruj 06, 2008 12:41 am Naslov poruke: |
|
|
| mozda bolje pin vise uzet ili? |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Boris G.
 | | Član od: 03 Ruj 2007 | | Poruke: 3973 | | Mjesto: SPLIT |
|
Upisano: Sub Ruj 06, 2008 8:08 am Naslov poruke: |
|
|
| veliko_pile Napisao/la: | | mozda bolje pin vise uzet ili? |
Uzmi MX50001 i IT50521, to će ti sigurno trebat, ovi su kvalitetni i nisu skupi.
Ja ih imam. Ona mala svrdla će ti isto trebat, ali su njegovi preskupi, nađe se to i jeftinije. Pin vise će ti isto trebat, ali i to se da improvizirat , ja koristim staru prerađenu "puntaricu" (olovku o,5 mm), a i drška za hobby knife može poslužit u istu svrhu.
Kistovi su isto korisni, ali to imaš u svakom art shopu, trebat će ti i Tamiya traka, ali mu još nije stigla i tako... vidit ćeš kad počneš radit, što ti pofali - to kupiš. _________________ MAK "Reoplan" |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Reaper
 | | Član od: 07 Ruj 2006 | | Poruke: 4365 | |
|
Upisano: Sub Ruj 06, 2008 9:41 am Naslov poruke: |
|
|
pazi se italeri hobby nozica...... ja sam ga uzeo, vodeci se time da je italeri nekad pravio odlicne nozice, i razocarao se.... em je noz u startu pre tup, em je "glava" koja ga drzi plasticna, pa je pukla prilikom prvog jaceg stiska. Prije je italeri radio isti takav nozic, ali je drska i glava bila kompletno metalna, moj je star skoro 20 godina i jos uvijek je neostecen, dok je ovaj plasticni pukao nakon par dana.....
Pricam ti o ovom, to izbjegavaj...
Najvise ti se isplati pokusati nabaviti neki kirurski skalpel, sa izmjenjivim ostricama, pa grublje stvari radis sa obicnim skalpelom, a neke finije, kod sitnih dijelova, prozirnih i slicno, koristis kirurski.... _________________ Samo Hare Krishna nas ne voli
On voli stvari lijepe, ali tko ga jeb.....
-=Für immer Minderheiten=- |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| veliko_pile
 | | Član od: 26 Svi 2008 | | Poruke: 3087 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Sub Ruj 06, 2008 11:52 am Naslov poruke: |
|
|
| hvala..pripazit cu na to pri kupnji |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Sub Ruj 06, 2008 12:13 pm Naslov poruke: |
|
|
| A probaj ovako - uzmi bilo koju maketu i onda je ponudi preko oglasa |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Boris G.
 | | Član od: 03 Ruj 2007 | | Poruke: 3973 | | Mjesto: SPLIT |
|
Upisano: Sub Ruj 06, 2008 7:14 pm Naslov poruke: |
|
|
| Reaper Napisao/la: | | pazi se italeri hobby nozica...... ja sam ga uzeo, vodeci se time da je italeri nekad pravio odlicne nozice, i razocarao se.... em je noz u startu pre tup, em je "glava" koja ga drzi plasticna, pa je pukla prilikom prvog jaceg stiska. |
Zato sam mu i dao šifru Maxx-ovog!
Taj je cijeli metalni, i meni se pokazao odličnim!
A samo je tri kune skuplji od Italerijevog plastičnog. _________________ MAK "Reoplan" |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Reaper
 | | Član od: 07 Ruj 2006 | | Poruke: 4365 | |
|
Upisano: Sub Ruj 06, 2008 7:36 pm Naslov poruke: |
|
|
Nisam gledao po sifri, samo sam naglasio da se covjek ne zabuni, pa umjesto dobre stvari kupi..... _________________ Samo Hare Krishna nas ne voli
On voli stvari lijepe, ali tko ga jeb.....
-=Für immer Minderheiten=- |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|