

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| veliko_pile
 | | Član od: 26 Svi 2008 | | Poruke: 3087 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Čet Ruj 04, 2008 1:11 pm Naslov poruke: Chipping na brodovima 1/350 |
|
|
hey...eto mene opet sa pitanjima...
koji je po vama najbolji nacin za radit chipping na brodovima tomg mjerila?
prelistao sam forum i vidim da se sve prica o avionima, i tenkovima, koji doduse su u 1/35 ili 1/72- 1/48.
Da biram izmedu:
ofarbat sve sa alluminium i onda boja pa skidat tam gdje zelim
ili onaj ''flomaster'' ili kak vec? |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Boris G.
 | | Član od: 03 Ruj 2007 | | Poruke: 3973 | | Mjesto: SPLIT |
|
Upisano: Čet Ruj 04, 2008 1:22 pm Naslov poruke: Re: Chipping na brodovima 1/350 |
|
|
| veliko_pile Napisao/la: | hey...eto mene opet sa pitanjima...
koji je po vama najbolji nacin za radit chipping na brodovima tomg mjerila?
prelistao sam forum i vidim da se sve prica o avionima, i tenkovima, koji doduse su u 1/35 ili 1/72- 1/48.
Da biram izmedu:
ofarbat sve sa alluminium i onda boja pa skidat tam gdje zelim
ili onaj ''flomaster'' ili kak vec? |
Na brodovima nema chippinga!
Brodovi nisu od aluminija!
Brodovi su ili friško obojani ili nisu, a ako nisu onda su puni rđe! _________________ MAK "Reoplan" |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Josip
 | | Član od: 25 Tra 2008 | | Poruke: 632 | | Mjesto: Ljubljana |
|
Upisano: Čet Ruj 04, 2008 1:43 pm Naslov poruke: |
|
|
Je
Jedini "čiping" je skidanje hrđe i ponovo bojanje  _________________ Live & let die |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Čet Ruj 04, 2008 1:45 pm Naslov poruke: |
|
|
Moj ti je savjet ovo drugo! Elem, pastele, drvene bojice i sl.  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| veliko_pile
 | | Član od: 26 Svi 2008 | | Poruke: 3087 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Čet Ruj 04, 2008 2:07 pm Naslov poruke: |
|
|
mozda sam se malo krivo objasnio...
evo na sta mislim
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Čet Ruj 04, 2008 2:14 pm Naslov poruke: |
|
|
| Da skužaš, a koji je ovo brod....u mjerilu 1:1? |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| veliko_pile
 | | Član od: 26 Svi 2008 | | Poruke: 3087 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Čet Ruj 04, 2008 2:19 pm Naslov poruke: |
|
|
| yamato, napravljen za film...mislim da nisu toliko blesavi pa da su krivo napravili nesto...ima jos slika gdje su i druge stvari tak ''izlizane'' e sada pitanje ako su oni fulali ili ne |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Boris G.
 | | Član od: 03 Ruj 2007 | | Poruke: 3973 | | Mjesto: SPLIT |
|
Upisano: Čet Ruj 04, 2008 2:47 pm Naslov poruke: |
|
|
| veliko_pile Napisao/la: | | yamato, napravljen za film...mislim da nisu toliko blesavi pa da su krivo napravili nesto...ima jos slika gdje su i druge stvari tak ''izlizane'' e sada pitanje ako su oni fulali ili ne |
Ovo je, daprostiš, brodski top a ne brod!
Ako baš želiš ovakav efekt, onda se ovo radi drybruhingom a ne chippingom, i ne radi se srebrnom (aluminijskom) nego malo svjetlijom nijansom od osnovne sive kojom je bojano.
Ako ovo napraviš srebrnom/aluminijskom/metalnom bojom u tom mjerilu će izgledat nerealno i bost će u oči.
Uostalom, kad svoju maketu broda budeš gledao s udaljenosti od pola metra to će bit isto kao da gledaš pravi brod s nekih 170-180 metara, pa razmisli bi li se ovakve stvari vidjele na toj udaljenosti. Budi oprezan da ne pretjeraš!  _________________ MAK "Reoplan" |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| veliko_pile
 | | Član od: 26 Svi 2008 | | Poruke: 3087 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Čet Ruj 04, 2008 2:53 pm Naslov poruke: |
|
|
hvala...pomogao si puno
e jos nesto, jel su ovo oni pretjerali ili je stvarno moglo bit tako?
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Grunf Administrator
 | | Član od: 24 Lis 2005 | | Poruke: 7768 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Čet Ruj 04, 2008 3:06 pm Naslov poruke: |
|
|
Hm, pa dan-dva svježa oštećenja od gelera bi bila srebrnasto-sive boje željeza, ali nakon toga bi korozija napravila svoje-ili mornar sa kistom i bojom...Filmske rekonstrukcije ne treba uzimati za reference. _________________
Group build - Metal finish battle |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| veliko_pile
 | | Član od: 26 Svi 2008 | | Poruke: 3087 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Čet Ruj 04, 2008 3:15 pm Naslov poruke: |
|
|
dakle nista od toga..samo na onim 15,5 i ostalim topovima malo...
znam da filmske rekonstrukcije nisu naj..ali istina da jesu jedine koje sam nasao u boji... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Boris G.
 | | Član od: 03 Ruj 2007 | | Poruke: 3973 | | Mjesto: SPLIT |
|
Upisano: Čet Ruj 04, 2008 3:16 pm Naslov poruke: |
|
|
Pazi 'vako...
Ovo je replika broda rađena za snimanje filma, znači da su na njoj unaprijed napravlljeni i neki efekti koji će im trebati kasnije, kad brod bude pod udarom američkih aviona! Kad bomba ili granata udari u brod (a ovo što ja vidim na slikama je upravo pokušaj dočaravanja toga), onda imaš 'ćipinga' kol'ko oćeš.
Ako oćeš napravit maketu broda izlupanog granatama i bombama, samo navali, ako ti se tako sviđa. Maketu radiš za sebe a ne za nas!  _________________ MAK "Reoplan" |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Čet Ruj 04, 2008 3:16 pm Naslov poruke: |
|
|
| Grunf Napisao/la: | | Filmske rekonstrukcije ne treba uzimati za reference. |
Evo, sve ti je čovik reka! |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| mskukan
 | | Član od: 08 Svi 2007 | | Poruke: 1680 | |
|
Upisano: Čet Ruj 04, 2008 4:47 pm Naslov poruke: |
|
|
savjetujem ne raditi chipping na 1/350. eventualno drybrush po rubovima ili tockati sitnom finom spuzvicom.
pogotovo ne sve u aluminij pa maskirati pa boja pa strugati i sl.
mjerilo je premalo i ne vjerujem da bi uvjerljivo moglo izgledati. dobio bi krpe koje su otpadale u velicini pol covjeka i to jos bile bi razmaknute jedna od druge 5 metara. _________________ Skuki
Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| veliko_pile
 | | Član od: 26 Svi 2008 | | Poruke: 3087 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Čet Ruj 04, 2008 5:01 pm Naslov poruke: |
|
|
| ok...zato i pitam, tak da dobijem savjete od vas koji imate vise iskustva s tim...hvala..ako trebam jos sta, pitat cu tu.. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|