Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Chipping na brodovima 1/350

 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Poruke: 3087
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Čet Ruj 04, 2008 1:11 pm    Naslov poruke: Chipping na brodovima 1/350 Citiraj ovaj komentar

hey...eto mene opet sa pitanjima...
koji je po vama najbolji nacin za radit chipping na brodovima tomg mjerila?

prelistao sam forum i vidim da se sve prica o avionima, i tenkovima, koji doduse su u 1/35 ili 1/72- 1/48.

Da biram izmedu:
ofarbat sve sa alluminium i onda boja pa skidat tam gdje zelim
ili onaj ''flomaster'' ili kak vec?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Poruke: 3973
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Čet Ruj 04, 2008 1:22 pm    Naslov poruke: Re: Chipping na brodovima 1/350 Citiraj ovaj komentar

veliko_pile Napisao/la:
hey...eto mene opet sa pitanjima...
koji je po vama najbolji nacin za radit chipping na brodovima tomg mjerila?

prelistao sam forum i vidim da se sve prica o avionima, i tenkovima, koji doduse su u 1/35 ili 1/72- 1/48.

Da biram izmedu:
ofarbat sve sa alluminium i onda boja pa skidat tam gdje zelim
ili onaj ''flomaster'' ili kak vec?


Na brodovima nema chippinga!
Brodovi nisu od aluminija!
Brodovi su ili friško obojani ili nisu, a ako nisu onda su puni rđe!
_________________
MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Josip

Član od: 25 Tra 2008
Poruke: 632
Mjesto: Ljubljana
PorukaUpisano: Čet Ruj 04, 2008 1:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Je Exclamation

Jedini "čiping" je skidanje hrđe i ponovo bojanje Wink
_________________
Live & let die
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vedro
Gost
PorukaUpisano: Čet Ruj 04, 2008 1:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Moj ti je savjet ovo drugo! Elem, pastele, drvene bojice i sl. Wink
Natrag na vrh
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Poruke: 3087
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Čet Ruj 04, 2008 2:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mozda sam se malo krivo objasnio...

evo na sta mislim



Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
vedro
Gost
PorukaUpisano: Čet Ruj 04, 2008 2:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da skužaš, a koji je ovo brod....u mjerilu 1:1?
Natrag na vrh
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Poruke: 3087
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Čet Ruj 04, 2008 2:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

yamato, napravljen za film...mislim da nisu toliko blesavi pa da su krivo napravili nesto...ima jos slika gdje su i druge stvari tak ''izlizane'' e sada pitanje ako su oni fulali ili ne
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Poruke: 3973
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Čet Ruj 04, 2008 2:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

veliko_pile Napisao/la:
yamato, napravljen za film...mislim da nisu toliko blesavi pa da su krivo napravili nesto...ima jos slika gdje su i druge stvari tak ''izlizane'' e sada pitanje ako su oni fulali ili ne


Ovo je, daprostiš, brodski top a ne brod! Very Happy

Ako baš želiš ovakav efekt, onda se ovo radi drybruhingom a ne chippingom, i ne radi se srebrnom (aluminijskom) nego malo svjetlijom nijansom od osnovne sive kojom je bojano.
Ako ovo napraviš srebrnom/aluminijskom/metalnom bojom u tom mjerilu će izgledat nerealno i bost će u oči.
Uostalom, kad svoju maketu broda budeš gledao s udaljenosti od pola metra to će bit isto kao da gledaš pravi brod s nekih 170-180 metara, pa razmisli bi li se ovakve stvari vidjele na toj udaljenosti. Budi oprezan da ne pretjeraš! Wink
_________________
MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Poruke: 3087
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Čet Ruj 04, 2008 2:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hvala...pomogao si puno Smile

e jos nesto, jel su ovo oni pretjerali ili je stvarno moglo bit tako?



Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Poruke: 7768
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Ruj 04, 2008 3:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hm, pa dan-dva svježa oštećenja od gelera bi bila srebrnasto-sive boje željeza, ali nakon toga bi korozija napravila svoje-ili mornar sa kistom i bojom...Filmske rekonstrukcije ne treba uzimati za reference.
_________________


Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Poruke: 3087
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Čet Ruj 04, 2008 3:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dakle nista od toga..samo na onim 15,5 i ostalim topovima malo...
znam da filmske rekonstrukcije nisu naj..ali istina da jesu jedine koje sam nasao u boji...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Poruke: 3973
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Čet Ruj 04, 2008 3:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pazi 'vako...

Ovo je replika broda rađena za snimanje filma, znači da su na njoj unaprijed napravlljeni i neki efekti koji će im trebati kasnije, kad brod bude pod udarom američkih aviona! Kad bomba ili granata udari u brod (a ovo što ja vidim na slikama je upravo pokušaj dočaravanja toga), onda imaš 'ćipinga' kol'ko oćeš. Very Happy

Ako oćeš napravit maketu broda izlupanog granatama i bombama, samo navali, ako ti se tako sviđa. Maketu radiš za sebe a ne za nas! Wink
_________________
MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Essex
Gost
PorukaUpisano: Čet Ruj 04, 2008 3:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
Filmske rekonstrukcije ne treba uzimati za reference.


Evo, sve ti je čovik reka!
Natrag na vrh
mskukan

Član od: 08 Svi 2007
Poruke: 1680
PorukaUpisano: Čet Ruj 04, 2008 4:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

savjetujem ne raditi chipping na 1/350. eventualno drybrush po rubovima ili tockati sitnom finom spuzvicom.

pogotovo ne sve u aluminij pa maskirati pa boja pa strugati i sl.

mjerilo je premalo i ne vjerujem da bi uvjerljivo moglo izgledati. dobio bi krpe koje su otpadale u velicini pol covjeka i to jos bile bi razmaknute jedna od druge 5 metara.
_________________
Skuki



Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Poruke: 3087
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Čet Ruj 04, 2008 5:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ok...zato i pitam, tak da dobijem savjete od vas koji imate vise iskustva s tim...hvala..ako trebam jos sta, pitat cu tu..
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron