

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| veliko_pile
 | | Član od: 26 Svi 2008 | | Poruke: 3087 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Uto Ruj 02, 2008 11:12 am Naslov poruke: Male drvene dascice |
|
|
hey svima...pripremam malo stivo i ideje za iduci projekt, pa me zanima sljedece: gdje mogu nabavit sitne laisnice sirine oko 3-4mm a debljine kao neki papir A4 ili sl.
ako se netko pita zasto mi trebaju, za napravit drvenu palubu..hvala pozz |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| torax
 | | Član od: 16 Lis 2005 | | Poruke: 2398 | | Mjesto: zagreb |
|
Upisano: Uto Ruj 02, 2008 11:33 am Naslov poruke: |
|
|
imas u bauhausu onu balzu svih mogucih oblika i velicina....al ona nije bas tanka ko papir  _________________ "Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen". |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| veliko_pile
 | | Član od: 26 Svi 2008 | | Poruke: 3087 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Uto Ruj 02, 2008 11:40 am Naslov poruke: |
|
|
a moze bit i malo deblja 1-2mm...ima u Rijeci bauhaus? ja mislim da nema..  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| torax
 | | Član od: 16 Lis 2005 | | Poruke: 2398 | | Mjesto: zagreb |
|
Upisano: Uto Ruj 02, 2008 11:45 am Naslov poruke: |
|
|
a joj, ja nikad ne citam od kud je koji clan....balza ti je oko milimetar debela....bas sad gledam na netu, bauhaus ima samo u zagrebu....bezveze...nisam to znao...al mislim da toga ima i u pevecu, a pevec ziher imate, tog ima svugdje  _________________ "Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen". |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| veliko_pile
 | | Član od: 26 Svi 2008 | | Poruke: 3087 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Uto Ruj 02, 2008 11:57 am Naslov poruke: |
|
|
da, toga ima..morat cu zvat..i pitat malo...
a da te jos nesto pitam, ako bi to tak napravio, koje ljepilo bi mogao koristi? dakle neko koji prima i na drvo i na plastiku, mozda drvofix? |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Grunf Administrator
 | | Član od: 24 Lis 2005 | | Poruke: 7768 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Uto Ruj 02, 2008 1:35 pm Naslov poruke: |
|
|
Probaj sa nekim furnirom. Daleko je tanji od balze. Možeš lijepiti za plastiku drvofixom, ali ti preporučam dvokomponentni fast epoxy. Drvofix vlaži drvo, pa bi ti se mali tanki komadići furnira mogli skrivit, a za plastiku to i nije neko rješenje... _________________
Group build - Metal finish battle |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| mskukan
 | | Član od: 08 Svi 2007 | | Poruke: 1680 | |
|
Upisano: Uto Ruj 02, 2008 1:55 pm Naslov poruke: |
|
|
ja isto preporucam furnir. tanki je i moze prc za 350.
davno sam poceo raditi s tim. posao mukotrpan ali bi rezultat na kraju bio fenomenalan.
evo slike sam svoje iskopo otprije
Inace, ako si clan mozes vidjeti slicnu temu na HRM:
http://www.hr-maketari.com/forum_sql/forum_posts.asp?TID=4504&KW=deck&PN=0&TPN=2
A imas i gotove narezane letvice za kupiti, to zna bebonja gdje _________________ Skuki
Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| veliko_pile
 | | Član od: 26 Svi 2008 | | Poruke: 3087 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Uto Ruj 02, 2008 2:49 pm Naslov poruke: |
|
|
nasao sam neki ducan u RI koji to prodaje, pa cu ic vidjet...
@mskukan: s cim si ti to ljepio? cini mi se kao da ti se malo diglo..nebi htjeo da i meni tak ispadne  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Uto Ruj 02, 2008 3:06 pm Naslov poruke: |
|
|
Pile, jel ti to tražiš za onog Yamata? Jel ti svoje vrime i živce koje bi utrošija u ovaj mukotrpan posao cijeniš više od 50 USD? "Podaskat" palubu bojnog broda u 1/350 nije uopće mačji kašalj. Ako cijeniš, onda kupi gotovu drvenu palubu i jednim udarcem ćeš se riješit onog užasnog spoja i dobit ćeš pravu hinoki palubu. Tako sam ja napravija
Ako ne cijeniš, onda zanemari ovaj moj post |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| veliko_pile
 | | Član od: 26 Svi 2008 | | Poruke: 3087 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Uto Ruj 02, 2008 3:10 pm Naslov poruke: |
|
|
pa nije mi tesko radit taj posao ako znam da ce dobro ispast...uzeo sam u obzir tu gotovu palubu, razmislit cu jos...ipak 50Eur nije malo..barem za mene koji ne zaradujem... 
veliko_pile: poruka promijenjena dana: Uto Ruj 02, 2008 3:17 pm; prepravljeno ukupno 1 puta |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Uto Ruj 02, 2008 3:16 pm Naslov poruke: |
|
|
50 USD nije 50 EUR.
Ali normalno, samo izvoli. Meni to stavljanje letvica ne bi nimalo djelovalo terapeutski na moje živčine  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| veliko_pile
 | | Član od: 26 Svi 2008 | | Poruke: 3087 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Uto Ruj 02, 2008 3:18 pm Naslov poruke: |
|
|
hehe...ja svoje zivce treniram na uzad od USS constitution...
sorry..kriva valuta.. 50 USD...ako nadem za toliko...uzeo bi...moram ostavit i malo para za PE set |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Sri Ruj 03, 2008 9:55 am Naslov poruke: |
|
|
Definitivni furnir. Nabavit ga možeš kod HMS dućana - ako u Rijeci ima podružnicu., ako ne - narudžba!
A sad jedan TaT (engl: tips and tricks) dok ssiječaeš furnir malo ga navlažiš (mene to naučili stariji jedino šta moraš pazit da ti se ne zkrivi dok je vlažno |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| mskukan
 | | Član od: 08 Svi 2007 | | Poruke: 1680 | |
|
Upisano: Sri Ruj 03, 2008 10:48 am Naslov poruke: |
|
|
ma uzmi deck i bok, to je najbolje rjesenje.
osim ako je problem u novcima.
nije se diglo, ravno je skroz. ljepljeno cjenifiksom
essex, jesi li probao mozda pripasati? Izgleda mi odlicno. _________________ Skuki
Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|