Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Male drvene dascice
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed
 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Poruke: 3087
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Uto Ruj 02, 2008 11:12 am    Naslov poruke: Male drvene dascice Citiraj ovaj komentar

hey svima...pripremam malo stivo i ideje za iduci projekt, pa me zanima sljedece: gdje mogu nabavit sitne laisnice sirine oko 3-4mm a debljine kao neki papir A4 ili sl.
ako se netko pita zasto mi trebaju, za napravit drvenu palubu..hvala pozz
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
torax

Član od: 16 Lis 2005
Poruke: 2398
Mjesto: zagreb
PorukaUpisano: Uto Ruj 02, 2008 11:33 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

imas u bauhausu onu balzu svih mogucih oblika i velicina....al ona nije bas tanka ko papir Smile
_________________
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen".
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Poruke: 3087
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Uto Ruj 02, 2008 11:40 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

a moze bit i malo deblja 1-2mm...ima u Rijeci bauhaus? ja mislim da nema.. Sad
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
torax

Član od: 16 Lis 2005
Poruke: 2398
Mjesto: zagreb
PorukaUpisano: Uto Ruj 02, 2008 11:45 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

a joj, ja nikad ne citam od kud je koji clan....balza ti je oko milimetar debela....bas sad gledam na netu, bauhaus ima samo u zagrebu....bezveze...nisam to znao...al mislim da toga ima i u pevecu, a pevec ziher imate, tog ima svugdje Laughing
_________________
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen".
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Poruke: 3087
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Uto Ruj 02, 2008 11:57 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

da, toga ima..morat cu zvat..i pitat malo...
a da te jos nesto pitam, ako bi to tak napravio, koje ljepilo bi mogao koristi? dakle neko koji prima i na drvo i na plastiku, mozda drvofix?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Poruke: 7768
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Ruj 02, 2008 1:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Probaj sa nekim furnirom. Daleko je tanji od balze. Možeš lijepiti za plastiku drvofixom, ali ti preporučam dvokomponentni fast epoxy. Drvofix vlaži drvo, pa bi ti se mali tanki komadići furnira mogli skrivit, a za plastiku to i nije neko rješenje...
_________________


Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mskukan

Član od: 08 Svi 2007
Poruke: 1680
PorukaUpisano: Uto Ruj 02, 2008 1:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ja isto preporucam furnir. tanki je i moze prc za 350.

davno sam poceo raditi s tim. posao mukotrpan ali bi rezultat na kraju bio fenomenalan.

evo slike sam svoje iskopo otprije








Inace, ako si clan mozes vidjeti slicnu temu na HRM:
http://www.hr-maketari.com/forum_sql/forum_posts.asp?TID=4504&KW=deck&PN=0&TPN=2

A imas i gotove narezane letvice za kupiti, to zna bebonja gdje
_________________
Skuki



Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Poruke: 3087
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Uto Ruj 02, 2008 2:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nasao sam neki ducan u RI koji to prodaje, pa cu ic vidjet...
@mskukan: s cim si ti to ljepio? cini mi se kao da ti se malo diglo..nebi htjeo da i meni tak ispadne Sad
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Essex
Gost
PorukaUpisano: Uto Ruj 02, 2008 3:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pile, jel ti to tražiš za onog Yamata? Jel ti svoje vrime i živce koje bi utrošija u ovaj mukotrpan posao cijeniš više od 50 USD? "Podaskat" palubu bojnog broda u 1/350 nije uopće mačji kašalj. Ako cijeniš, onda kupi gotovu drvenu palubu i jednim udarcem ćeš se riješit onog užasnog spoja i dobit ćeš pravu hinoki palubu. Tako sam ja napravija



Ako ne cijeniš, onda zanemari ovaj moj post
Natrag na vrh
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Poruke: 3087
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Uto Ruj 02, 2008 3:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pa nije mi tesko radit taj posao ako znam da ce dobro ispast...uzeo sam u obzir tu gotovu palubu, razmislit cu jos...ipak 50Eur nije malo..barem za mene koji ne zaradujem... Wink

veliko_pile: poruka promijenjena dana: Uto Ruj 02, 2008 3:17 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Essex
Gost
PorukaUpisano: Uto Ruj 02, 2008 3:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

50 USD nije 50 EUR.
Ali normalno, samo izvoli. Meni to stavljanje letvica ne bi nimalo djelovalo terapeutski na moje živčine Confused
Natrag na vrh
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Poruke: 3087
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Uto Ruj 02, 2008 3:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hehe...ja svoje zivce treniram na uzad od USS constitution... Very Happy

sorry..kriva valuta.. 50 USD...ako nadem za toliko...uzeo bi...moram ostavit i malo para za PE set
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Essex
Gost
PorukaUpisano: Uto Ruj 02, 2008 3:32 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

http://www.hobbyeasy.com/en_US/prod/38511.html
Natrag na vrh
vedro
Gost
PorukaUpisano: Sri Ruj 03, 2008 9:55 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Definitivni furnir. Nabavit ga možeš kod HMS dućana - ako u Rijeci ima podružnicu., ako ne - narudžba!

A sad jedan TaT (engl: tips and tricks) dok ssiječaeš furnir malo ga navlažiš (mene to naučili stariji Laughing jedino šta moraš pazit da ti se ne zkrivi dok je vlažno
Natrag na vrh
mskukan

Član od: 08 Svi 2007
Poruke: 1680
PorukaUpisano: Sri Ruj 03, 2008 10:48 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ma uzmi deck i bok, to je najbolje rjesenje.


osim ako je problem u novcima.


nije se diglo, ravno je skroz. ljepljeno cjenifiksom

essex, jesi li probao mozda pripasati? Izgleda mi odlicno.
_________________
Skuki



Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd... Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed
Stranica 1/3

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron