Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Bojni brod Radetzky 1911,puno fotki
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Bebonja
Gost
PorukaUpisano: Ned Velj 03, 2008 11:20 pm    Naslov poruke: Bojni brod Radetzky 1911,puno fotki Citiraj ovaj komentar

Evo fotkica bojnog broda "Radetzky".
Fotkano u Tehničkom muzeju.
Fotke su možda malo lošije jer je fotkano preko stakla.
Ali za ljubitelje ovakvih brodova mislim da je dovoljno dobro.

Very Happy Very Happy Very Happy
Natrag na vrh
Essex
Gost
PorukaUpisano: Pon Velj 04, 2008 4:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Stari moj, nemaš pojma kako si mi ulipša dan! Razz
Natrag na vrh
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Pon Velj 04, 2008 5:03 pm    Naslov poruke: Re: Bojni brod Radetzky 1911,puno fotki Citiraj ovaj komentar

Bebonja Napisao/la:

Jel' on stvarno bio obojan u ovu.... 'proljev-zelenu' boju! Shocked
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zbocek
Gost
PorukaUpisano: Pon Velj 04, 2008 5:35 pm    Naslov poruke: Re: Bojni brod Radetzky 1911,puno fotki Citiraj ovaj komentar

Bebonja Napisao/la:

Kapa dolje, prijatelju. Stvarno si me razveselio. Ako imaš još, samo stavljaj.
Natrag na vrh
Essex
Gost
PorukaUpisano: Pon Velj 04, 2008 5:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Za tvoju informaciju kolega ta "proljev-zelena" (koja btw mora biti mnogo mnogo tamnija...) je zapravo tzv. Montecuccolin shema bojanja. Svi a-u ratni brodovi nosili su je od 1902. do studenog 1914. kada je zamijenjena svijetlo-plavo-sivom nijansom. Upravo je Radetzky tijekom flotnih manevara u listopadu 1913. izabran da "odjene" novu eksperimentalnu shemu, koja je onda i odobrena za cilu flotu 23.12.1913.
"Proljev-zelenu" nosila su i sva tri prva Tegetthoffa (osim Szent Istvana koji je dovršen u light blue grey verziji); Revellova 67 joj savršeno odgovara.
Što se tiče makete, ona je potpuni fijasko glede bojanja. Nije točna ama baš nijedna korištena boja - i to ovdje se ne radi o nekakvim nijansama, nego su boje potpuno promašene! (plava vodena linija?! crveni gaz?! Bože sačuvaj...)
Zauzvrat, ono što se meni jako sviđa je sama tehnička izvedba

(1/700, kitbash WSW/NNT - autor g. Jim Baumann)

(NNT 1/700, autor g. Peter Plattner)
Natrag na vrh
Bebonja
Gost
PorukaUpisano: Pon Velj 04, 2008 6:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo pošto se svidjelo nekima da stavim i ostale fotke.
Ali bez redosljeda.

Natrag na vrh
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Pon Velj 04, 2008 10:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Essex Napisao/la:
Za tvoju informaciju kolega ta "proljev-zelena" (koja btw mora biti mnogo mnogo tamnija...)

Pa zato i pitam!

Nije mi bila sumnjiva zelena boja, nego ova kričava nijansa!

Kamuflaža za navigaciju uz južnu obalu Irske! I to samo po sunčanom danu! Very Happy
Natrag na vrh
Alaska

Član od: 08 Svi 2007
Mjesto: Njemacka
PorukaUpisano: Uto Velj 05, 2008 8:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa je zakon! Inace ju je radio Zeljko Prsa iz Vinkovaca, koji je u medjuvremenu dovrsio i svog SZENT ISTVANA, ali ne znam tocno gdje je sad usidren.
Sto se boje tice, opis u literaturi je bio dosta manjkav i to je rezultat. Zelena je bila stoga (kao sto pise i kolega Essex), jer se a-u mornarica smatrala brodovljem za obranu obale, pa kad je brod uz obalu, onda se kakti ne vidi. Ocito nitko iz ministarstva vojske iz Beca nije bio na moru, jer bi onda vjerojatno birali boju koja nije nalik mocvarama kad nabuja Dunav...
mile

Član od: 09 Pro 2007
Mjesto: split
PorukaUpisano: Sri Velj 06, 2008 1:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ovo se triba doc vidit..... stvarno majstorski radjena Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Minesweeper

Član od: 21 Sij 2007
PorukaUpisano: Sri Velj 06, 2008 4:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vrlo dobra maketa, šteta što se vidi da je bojana kistom.
Natrag na vrh
Alaska

Član od: 08 Svi 2007
Mjesto: Njemacka
PorukaUpisano: Čet Velj 07, 2008 7:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A cime li su je piturali mornari 1912?
Minesweeper

Član od: 21 Sij 2007
PorukaUpisano: Čet Velj 07, 2008 7:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

znam ali je malo out of scale
Natrag na vrh
tssp
Gost
PorukaUpisano: Čet Velj 07, 2008 8:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

prekrasan je
Natrag na vrh
st65uka

Član od: 06 Stu 2007
PorukaUpisano: Čet Velj 07, 2008 9:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

suer slike!!! Shocked
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Pet Velj 08, 2008 8:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Osim što su fotke supe i staklo se uopče ne vidi, te što su fotografirane s zanosom i ljubavi kakvim si fotićem ovo uradio, si koristio neke filtere ili onako point and shot!! Cool
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma