

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
|
Upisano: Ned Velj 03, 2008 11:20 pm Naslov poruke: Bojni brod Radetzky 1911,puno fotki |
|
|
Evo fotkica bojnog broda "Radetzky".
Fotkano u Tehničkom muzeju.
Fotke su možda malo lošije jer je fotkano preko stakla.
Ali za ljubitelje ovakvih brodova mislim da je dovoljno dobro.
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Pon Velj 04, 2008 4:46 pm Naslov poruke: |
|
|
Stari moj, nemaš pojma kako si mi ulipša dan!  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Boris G.
 | | Član od: 03 Ruj 2007 | | Poruke: 3973 | | Mjesto: SPLIT |
|
Upisano: Pon Velj 04, 2008 5:03 pm Naslov poruke: Re: Bojni brod Radetzky 1911,puno fotki |
|
|
| Bebonja Napisao/la: | Evo fotkica bojnog broda "Radetzky".
Fotkano u Tehničkom muzeju.
Fotke su možda malo lošije jer je fotkano preko stakla.
Ali za ljubitelje ovakvih brodova mislim da je dovoljno dobro.
|
Jel' on stvarno bio obojan u ovu.... 'proljev-zelenu' boju!  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Pon Velj 04, 2008 5:35 pm Naslov poruke: Re: Bojni brod Radetzky 1911,puno fotki |
|
|
| Bebonja Napisao/la: | Evo fotkica bojnog broda "Radetzky".
Fotkano u Tehničkom muzeju.
Fotke su možda malo lošije jer je fotkano preko stakla.
Ali za ljubitelje ovakvih brodova mislim da je dovoljno dobro.
 |
Kapa dolje, prijatelju. Stvarno si me razveselio. Ako imaš još, samo stavljaj. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Pon Velj 04, 2008 5:49 pm Naslov poruke: |
|
|
Za tvoju informaciju kolega ta "proljev-zelena" (koja btw mora biti mnogo mnogo tamnija...) je zapravo tzv. Montecuccolin shema bojanja. Svi a-u ratni brodovi nosili su je od 1902. do studenog 1914. kada je zamijenjena svijetlo-plavo-sivom nijansom. Upravo je Radetzky tijekom flotnih manevara u listopadu 1913. izabran da "odjene" novu eksperimentalnu shemu, koja je onda i odobrena za cilu flotu 23.12.1913.
"Proljev-zelenu" nosila su i sva tri prva Tegetthoffa (osim Szent Istvana koji je dovršen u light blue grey verziji); Revellova 67 joj savršeno odgovara.
Što se tiče makete, ona je potpuni fijasko glede bojanja. Nije točna ama baš nijedna korištena boja - i to ovdje se ne radi o nekakvim nijansama, nego su boje potpuno promašene! (plava vodena linija?! crveni gaz?! Bože sačuvaj...)
Zauzvrat, ono što se meni jako sviđa je sama tehnička izvedba
(1/700, kitbash WSW/NNT - autor g. Jim Baumann)
(NNT 1/700, autor g. Peter Plattner) |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Pon Velj 04, 2008 6:37 pm Naslov poruke: |
|
|
Evo pošto se svidjelo nekima da stavim i ostale fotke.
Ali bez redosljeda.
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Boris G.
 | | Član od: 03 Ruj 2007 | | Poruke: 3973 | | Mjesto: SPLIT |
|
Upisano: Pon Velj 04, 2008 10:07 pm Naslov poruke: |
|
|
| Essex Napisao/la: | | Za tvoju informaciju kolega ta "proljev-zelena" (koja btw mora biti mnogo mnogo tamnija...) |
Pa zato i pitam!
Nije mi bila sumnjiva zelena boja, nego ova kričava nijansa!
Kamuflaža za navigaciju uz južnu obalu Irske! I to samo po sunčanom danu!  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Alaska
| | Član od: 08 Svi 2007 | | Poruke: 450 | | Mjesto: Njemacka |
|
Upisano: Uto Velj 05, 2008 8:54 pm Naslov poruke: |
|
|
Maketa je zakon! Inace ju je radio Zeljko Prsa iz Vinkovaca, koji je u medjuvremenu dovrsio i svog SZENT ISTVANA, ali ne znam tocno gdje je sad usidren.
Sto se boje tice, opis u literaturi je bio dosta manjkav i to je rezultat. Zelena je bila stoga (kao sto pise i kolega Essex), jer se a-u mornarica smatrala brodovljem za obranu obale, pa kad je brod uz obalu, onda se kakti ne vidi. Ocito nitko iz ministarstva vojske iz Beca nije bio na moru, jer bi onda vjerojatno birali boju koja nije nalik mocvarama kad nabuja Dunav... _________________ Sve sto plovi moje! |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| mile
 | | Član od: 09 Pro 2007 | | Poruke: 608 | | Mjesto: split |
|
Upisano: Sri Velj 06, 2008 1:15 pm Naslov poruke: |
|
|
ovo se triba doc vidit..... stvarno majstorski radjena  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Minesweeper
 | | Član od: 21 Sij 2007 | | Poruke: 962 | |
|
Upisano: Sri Velj 06, 2008 4:58 pm Naslov poruke: |
|
|
| vrlo dobra maketa, šteta što se vidi da je bojana kistom. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Alaska
| | Član od: 08 Svi 2007 | | Poruke: 450 | | Mjesto: Njemacka |
|
Upisano: Čet Velj 07, 2008 7:28 pm Naslov poruke: |
|
|
A cime li su je piturali mornari 1912? _________________ Sve sto plovi moje! |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Minesweeper
 | | Član od: 21 Sij 2007 | | Poruke: 962 | |
|
Upisano: Čet Velj 07, 2008 7:49 pm Naslov poruke: |
|
|
| znam ali je malo out of scale |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Čet Velj 07, 2008 8:42 pm Naslov poruke: |
|
|
| prekrasan je |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| st65uka
 | | Član od: 06 Stu 2007 | | Poruke: 2395 | | Mjesto: Auckland, NZ |
|
Upisano: Čet Velj 07, 2008 9:12 pm Naslov poruke: |
|
|
suer slike!!!  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Karaya
 | | Član od: 21 Lis 2005 | | Poruke: 2103 | | Mjesto: Velika Gorica |
|
Upisano: Pet Velj 08, 2008 8:02 pm Naslov poruke: |
|
|
Osim što su fotke supe i staklo se uopče ne vidi, te što su fotografirane s zanosom i ljubavi kakvim si fotićem ovo uradio, si koristio neke filtere ili onako point and shot!!  _________________ Vedran |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|