Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Lockheed RT-33 ,Hobbycraft 1/48

 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Alex

Član od: 18 Lis 2005
Poruke: 271
Mjesto: Toronto,Kanada
PorukaUpisano: Pon Stu 12, 2007 7:05 pm    Naslov poruke: Lockheed RT-33 ,Hobbycraft 1/48 Citiraj ovaj komentar

Ovu sam maketu napravio prije otprilike 4 godine.
Prvobitno farbanje iz pedesetih godina.
USA je 1955 isporucila FNRJ 22 aviona RT-33.
Izvidjacka varijanta Shooting Stara T-33,jednosjed bez naoruzanja,
opremljen jedino kamerama.



Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
dragan_mig31

Član od: 16 Sij 2006
Poruke: 3566
Mjesto: SKOPJE-MAKEDONIJA
PorukaUpisano: Pon Stu 12, 2007 8:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

uf ovaj je lepotan,jako dobro izradjeno,svidja mi se,hocu i ja jedan u 1:72 Sad
nego druze daj vise slike ako imas zanima me kakav je ispod i u kokpitu Smile


SVAKA CAST
_________________
https://www.facebook.com/maketarskiklubskopje/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Poruke: 5420
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Stu 12, 2007 11:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovako dobra, sorry, fenomenalna maketa zahtjeva JOŠ FOTKI!!!! Very Happy
_________________
Poky
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
prelude

Član od: 23 Stu 2005
Poruke: 1886
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Stu 13, 2007 1:37 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa je zanatski napravljena i odlično obojena u poznatom Alexovom slogu, ali taj Hobbycraft je što se kontura (T-33, time i RT-33) tiče - malo žešće smeće ... Dovoljno je samo snimiti konture ovih uvodnika zraka. Ne znam sa čime to ima veze, ali sa T-33 definitivno ne.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Poruke: 7768
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Stu 13, 2007 9:36 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izvrsno napravljena maketa. Very Happy Nadajmo se i da će se neki proizvođač odlučiti na izradu novog (i po mogućnosti točnog) kalupa za T-33 i Shooting Star. Mislim da je kod bare metal shema ipak bolje što manje kirurgije na samoj maketi, bez obzira na konturne pogreške, jer je vrlo teško ponovo dobiti savršene površine za bojanje...
_________________


Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
potez XXV

Član od: 03 Svi 2006
Poruke: 855
PorukaUpisano: Uto Stu 13, 2007 3:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa je super


Citat:
Nadajmo se i da će se neki proizvođač odlučiti na izradu novog (i po mogućnosti točnog) kalupa za T-33 i Shooting Star.


Kakve nedostatke ima academy 1/48?Koja je bolja opcija od ponude 1/72 maketa doticnog (heller ili hasegawa)?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
CROmagnon
Gost
PorukaUpisano: Uto Stu 13, 2007 3:28 pm    Naslov poruke: Bravo Citiraj ovaj komentar

Jedan od meni najdražih aviona. Sjećam se, 1990. sam posjetio Berlin pa sam primijetio svjetlucanje na nebu. Tu siluetu ne možeš pogriješiti, zadnji kanadski izviđači, u boji metala...
Natrag na vrh
Alex

Član od: 18 Lis 2005
Poruke: 271
Mjesto: Toronto,Kanada
PorukaUpisano: Uto Stu 13, 2007 6:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar




Mozemo vidjeti i usporediti ove fotke koje prikazuju RT-33 tajlandskog
i francuskog AF.

Nazalost danas jedina opcija za gradnju makete u 1/48 T/RT-33 je
Academy-Hobbycraft.
Livene su iz istih kalupa sto ih cini identicnima,s time da je
maketa u Hobbycraftovom pakovanju jeftinija
Danas je to cest slucaj u maketarskoj industriji.
Postoji i stara maketa T-33 1/48 od Testorsa iz sedamdesetih godina
koje se vise ne proizvode.Neznam kakva im je vjerodostojnost i
kvaliteta.

Sto se tice T/RT-33 u 1/72 naznam detalje,ali zanam da su ih
radili mnogi proizvodjaci
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Reaper

Član od: 07 Ruj 2006
Poruke: 4365
PorukaUpisano: Uto Stu 13, 2007 8:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hasegawa je u 1/72 bolja, ne puno, i dalje je to relativno losa stara hase...... Ali jedini izbor koji se jos moze naci u trgovinama...barem ja ne vidjeh nesto drugo, javite ako ima....
_________________
Samo Hare Krishna nas ne voli
On voli stvari lijepe, ali tko ga jeb.....

-=Für immer Minderheiten=-
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
KatarII

Član od: 21 Lis 2005
Poruke: 886
Mjesto: ZGB
PorukaUpisano: Uto Stu 13, 2007 10:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Postoji heller u 1/72 koji je bolji od Hase (Tip-tankovi izmedju ostalog se ne moraju staviti). Izbocene linije i gruba prema danasnjim standardima, ali zapravo detaljnija od Hase (iako je ova finija).
_________________
Shpeck: No, we do not play games. There is no such thing as a Nintendo Wii in our time.
Cartman in the 25th century: No! Nooo!!! Noooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Reaper

Član od: 07 Ruj 2006
Poruke: 4365
PorukaUpisano: Uto Stu 13, 2007 11:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

agree! ali, za mene nema gore stvari od izbocenih panela, tako da ne gledam blagonaklono te makete...

Ali, covjek je odradio fenomenalan posao, nema se tu sto reci... svaka cast!
_________________
Samo Hare Krishna nas ne voli
On voli stvari lijepe, ali tko ga jeb.....

-=Für immer Minderheiten=-
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
topalovicdj

Član od: 04 Velj 2010
Poruke: 39
Mjesto: Beograd
PorukaUpisano: Pet Lip 21, 2013 2:36 pm    Naslov poruke: Re: Lockheed RT-33 ,Hobbycraft 1/48 Citiraj ovaj komentar

Alex Napisao/la:
Ovu sam maketu napravio prije otprilike 4 godine.
Prvobitno farbanje iz pedesetih godina.
USA je 1955 isporucila FNRJ 22 aviona RT-33.
Izvidjacka varijanta Shooting Stara T-33,jednosjed bez naoruzanja,
opremljen jedino kamerama.





evo mu ga braca 110 i 117
[img][/img]
pozdrav Djordje
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Poruke: 2300
Mjesto: Swansea
PorukaUpisano: Pet Lip 21, 2013 6:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Posao super odrađen, maketa za 5!
Ispravite me ako griješim, no čini mi se da je trenutno najbolja maketa T-33 u 1/72, Swordova.....
Usput, obzirom i sam imam ovu istu maketu na lageru, bio bih zahvalan svima koji bi mi poslali nacrte u 1/48 na pm ili mail.....
_________________
potpis
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
husky011

Član od: 28 Ruj 2010
Poruke: 307
PorukaUpisano: Pet Lip 21, 2013 7:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

T-33 ili RT 33?
Za sta ti trebaju nacrti?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Vukic

Član od: 16 Stu 2010
Poruke: 1144
Mjesto: 385 km predaleko
PorukaUpisano: Pet Lip 21, 2013 8:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bravo, majstore!
_________________
Grade moj!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron