

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| Alex
 | | Član od: 18 Lis 2005 | | Poruke: 271 | | Mjesto: Toronto,Kanada |
|
Upisano: Pon Stu 12, 2007 7:05 pm Naslov poruke: Lockheed RT-33 ,Hobbycraft 1/48 |
|
|
Ovu sam maketu napravio prije otprilike 4 godine.
Prvobitno farbanje iz pedesetih godina.
USA je 1955 isporucila FNRJ 22 aviona RT-33.
Izvidjacka varijanta Shooting Stara T-33,jednosjed bez naoruzanja,
opremljen jedino kamerama.
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| dragan_mig31
 | | Član od: 16 Sij 2006 | | Poruke: 3566 | | Mjesto: SKOPJE-MAKEDONIJA |
|
Upisano: Pon Stu 12, 2007 8:55 pm Naslov poruke: |
|
|
uf ovaj je lepotan,jako dobro izradjeno,svidja mi se,hocu i ja jedan u 1:72
nego druze daj vise slike ako imas zanima me kakav je ispod i u kokpitu
SVAKA CAST _________________ https://www.facebook.com/maketarskiklubskopje/ |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Poky
 | | Član od: 16 Lis 2005 | | Poruke: 5420 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Pon Stu 12, 2007 11:31 pm Naslov poruke: |
|
|
Ovako dobra, sorry, fenomenalna maketa zahtjeva JOŠ FOTKI!!!!  _________________ Poky |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| prelude
 | | Član od: 23 Stu 2005 | | Poruke: 1886 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Uto Stu 13, 2007 1:37 am Naslov poruke: |
|
|
| Maketa je zanatski napravljena i odlično obojena u poznatom Alexovom slogu, ali taj Hobbycraft je što se kontura (T-33, time i RT-33) tiče - malo žešće smeće ... Dovoljno je samo snimiti konture ovih uvodnika zraka. Ne znam sa čime to ima veze, ali sa T-33 definitivno ne. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Grunf Administrator
 | | Član od: 24 Lis 2005 | | Poruke: 7768 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Uto Stu 13, 2007 9:36 am Naslov poruke: |
|
|
Izvrsno napravljena maketa. Nadajmo se i da će se neki proizvođač odlučiti na izradu novog (i po mogućnosti točnog) kalupa za T-33 i Shooting Star. Mislim da je kod bare metal shema ipak bolje što manje kirurgije na samoj maketi, bez obzira na konturne pogreške, jer je vrlo teško ponovo dobiti savršene površine za bojanje... _________________
Group build - Metal finish battle |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| potez XXV
 | | Član od: 03 Svi 2006 | | Poruke: 855 | |
|
Upisano: Uto Stu 13, 2007 3:17 pm Naslov poruke: |
|
|
Maketa je super
| Citat: | | Nadajmo se i da će se neki proizvođač odlučiti na izradu novog (i po mogućnosti točnog) kalupa za T-33 i Shooting Star. |
Kakve nedostatke ima academy 1/48?Koja je bolja opcija od ponude 1/72 maketa doticnog (heller ili hasegawa)? |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Uto Stu 13, 2007 3:28 pm Naslov poruke: Bravo |
|
|
| Jedan od meni najdražih aviona. Sjećam se, 1990. sam posjetio Berlin pa sam primijetio svjetlucanje na nebu. Tu siluetu ne možeš pogriješiti, zadnji kanadski izviđači, u boji metala... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Alex
 | | Član od: 18 Lis 2005 | | Poruke: 271 | | Mjesto: Toronto,Kanada |
|
Upisano: Uto Stu 13, 2007 6:39 pm Naslov poruke: |
|
|
Mozemo vidjeti i usporediti ove fotke koje prikazuju RT-33 tajlandskog
i francuskog AF.
Nazalost danas jedina opcija za gradnju makete u 1/48 T/RT-33 je
Academy-Hobbycraft.
Livene su iz istih kalupa sto ih cini identicnima,s time da je
maketa u Hobbycraftovom pakovanju jeftinija
Danas je to cest slucaj u maketarskoj industriji.
Postoji i stara maketa T-33 1/48 od Testorsa iz sedamdesetih godina
koje se vise ne proizvode.Neznam kakva im je vjerodostojnost i
kvaliteta.
Sto se tice T/RT-33 u 1/72 naznam detalje,ali zanam da su ih
radili mnogi proizvodjaci |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Reaper
 | | Član od: 07 Ruj 2006 | | Poruke: 4365 | |
|
Upisano: Uto Stu 13, 2007 8:26 pm Naslov poruke: |
|
|
hasegawa je u 1/72 bolja, ne puno, i dalje je to relativno losa stara hase...... Ali jedini izbor koji se jos moze naci u trgovinama...barem ja ne vidjeh nesto drugo, javite ako ima.... _________________ Samo Hare Krishna nas ne voli
On voli stvari lijepe, ali tko ga jeb.....
-=Für immer Minderheiten=- |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| KatarII
 | | Član od: 21 Lis 2005 | | Poruke: 886 | | Mjesto: ZGB |
|
Upisano: Uto Stu 13, 2007 10:04 pm Naslov poruke: |
|
|
Postoji heller u 1/72 koji je bolji od Hase (Tip-tankovi izmedju ostalog se ne moraju staviti). Izbocene linije i gruba prema danasnjim standardima, ali zapravo detaljnija od Hase (iako je ova finija). _________________ Shpeck: No, we do not play games. There is no such thing as a Nintendo Wii in our time.
Cartman in the 25th century: No! Nooo!!! Noooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!! |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Reaper
 | | Član od: 07 Ruj 2006 | | Poruke: 4365 | |
|
Upisano: Uto Stu 13, 2007 11:25 pm Naslov poruke: |
|
|
agree! ali, za mene nema gore stvari od izbocenih panela, tako da ne gledam blagonaklono te makete...
Ali, covjek je odradio fenomenalan posao, nema se tu sto reci... svaka cast! _________________ Samo Hare Krishna nas ne voli
On voli stvari lijepe, ali tko ga jeb.....
-=Für immer Minderheiten=- |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| topalovicdj
| | Član od: 04 Velj 2010 | | Poruke: 39 | | Mjesto: Beograd |
|
Upisano: Pet Lip 21, 2013 2:36 pm Naslov poruke: Re: Lockheed RT-33 ,Hobbycraft 1/48 |
|
|
| Alex Napisao/la: | Ovu sam maketu napravio prije otprilike 4 godine.
Prvobitno farbanje iz pedesetih godina.
USA je 1955 isporucila FNRJ 22 aviona RT-33.
Izvidjacka varijanta Shooting Stara T-33,jednosjed bez naoruzanja,
opremljen jedino kamerama.
|
evo mu ga braca 110 i 117
[img] [/img]
pozdrav Djordje |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Antun Janković
 | | Član od: 04 Kol 2008 | | Poruke: 2300 | | Mjesto: Swansea |
|
Upisano: Pet Lip 21, 2013 6:14 pm Naslov poruke: |
|
|
Posao super odrađen, maketa za 5!
Ispravite me ako griješim, no čini mi se da je trenutno najbolja maketa T-33 u 1/72, Swordova.....
Usput, obzirom i sam imam ovu istu maketu na lageru, bio bih zahvalan svima koji bi mi poslali nacrte u 1/48 na pm ili mail..... _________________ potpis |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| husky011
 | | Član od: 28 Ruj 2010 | | Poruke: 307 | |
|
Upisano: Pet Lip 21, 2013 7:46 pm Naslov poruke: |
|
|
T-33 ili RT 33?
Za sta ti trebaju nacrti? |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Vukic
 | | Član od: 16 Stu 2010 | | Poruke: 1144 | | Mjesto: 385 km predaleko |
|
Upisano: Pet Lip 21, 2013 8:57 pm Naslov poruke: |
|
|
Bravo, majstore! _________________ Grade moj! |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|