Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Fw-190A-8 Maj. Heinz Bär 1/48 Dragon
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Luftwaffe

Član od: 19 Lip 2008
Poruke: 873
Mjesto: Beograd
PorukaUpisano: Sri Sij 08, 2014 8:03 pm    Naslov poruke: Fw-190A-8 Maj. Heinz Bär 1/48 Dragon Citiraj ovaj komentar

Evo prvenca za ovu godinu, avion koji pocinjem sve vise da volim u idealnoj razmeri
Sama maketa odlicna za rad iako dosta stara, bilo je pravo uzivanje raditi
Meni se jako svidja a evo da podelim i sa vama
Sve sitne greske su produkt neznanja iz ove oblasti posto sam navikao jetove da radim do sad Smile
Antenu nisam razvukao posto nisam siguran kako bi to ispalo pa da ne zabrljam nesto





















Luftwaffe: poruka promijenjena dana: Sri Sij 08, 2014 9:55 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Poruke: 3476
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Sri Sij 08, 2014 8:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja nemam šta puno pričat jer gotovo ništa ne radim ali mislim (po prvoj fotki) da ti kola stoje poprilično krivo u odnosu na trup aviona-više su trebala bit izbačena prema naprijed. Isprika ako je u pitanju kut slikanja ali mislin da si falio a da se popravit. Nekako ga je puno promijenilo vizualno.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
Luftwaffe

Član od: 19 Lip 2008
Poruke: 873
Mjesto: Beograd
PorukaUpisano: Sri Sij 08, 2014 8:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Uh u pravu si pogledao sam sad fotke pravog bas sam ih iskrivio Confused
Hvala na sugestiji sredicu to Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
viper

Član od: 07 Pro 2005
Poruke: 1670
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Sri Sij 08, 2014 8:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lijepo izgleda!
Stavi slike i kada popraviš točkove
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Poruke: 2300
Mjesto: Swansea
PorukaUpisano: Sri Sij 08, 2014 8:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lijep je. Šteta što nisi stavio antenu.
_________________
potpis
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Poruke: 2103
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Sri Sij 08, 2014 8:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sve super jedino te noge popravi koliko su unazad toliko bi trebale biti unaprijed, sad tek vidim samo zamjeni noge, a poklppci su OK o onda ce vise manje same sjesti u pravilam polozaj, malo naprijed o prema unutra.

Bas si ga fino obojao i umjereno zamazan.
Naravno razvuci antenu od poklopca na rep i neka bude zategnuta.

I topovi trebaju biti na oba krila dva vanjska samo malo kraca cijev od ove koja je na ljevom krilu, jedino sad napamet ne znam dali je Bar imao uljonjene vanjske topove, dosta cest slucaj da se ustedi na tezini.
_________________
Vedran
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Luftwaffe

Član od: 19 Lip 2008
Poruke: 873
Mjesto: Beograd
PorukaUpisano: Sri Sij 08, 2014 9:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo ga sredjeno po kratkom postupku Smile
Sad moze da prodje?



@Karaya
Da na ovom su skinuti oni R3 topovi sto idu ispod krila zbog tezine
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
ZacP

Član od: 30 Lis 2005
Poruke: 355
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Sij 08, 2014 9:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

I još uvijek ti nije čudna ova "topovska" asimetrija?
_________________
ZacP
"StoneHeart"
Ze-Ro Decals
F. William Engdahl "Stoljeće rata" - pročitati
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Luftwaffe

Član od: 19 Lip 2008
Poruke: 873
Mjesto: Beograd
PorukaUpisano: Sri Sij 08, 2014 10:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Naleteo sam na par maketa gde je tako bilo uradjeno a ne znam stvarno kako je bilo na pravom ne razumem se u tematiku
Ako neko ima fotku slucajno ili informaciju i to cu da popravim nije problem Very Happy
Tu sam da ucim Smile
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
ZacP

Član od: 30 Lis 2005
Poruke: 355
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Sij 08, 2014 10:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kasni FW-190 ima moguće konfiguracije: 4 topa (u krilima) i 2 mitraljeza (u trupu) ili dva topa (u krilima, vanjski maknuti) i 2 mitraljeza (u trupu).
Tvoja maketa ima 2 mitraljeza u trupu (nije sporno), dva topa u krilima (unutarnje pozicije) i jednu topovsku cijev zapiknutu u lijevo krilo, na krivoj poziciji i krive duljine. Siguran sam da to u sastavnici nije tako, a ne bi ni trebalo biti preteško u Google upisati "fw 190 heinz bar".
_________________
ZacP
"StoneHeart"
Ze-Ro Decals
F. William Engdahl "Stoljeće rata" - pročitati
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Poruke: 2103
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Sri Sij 08, 2014 10:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

[url]http://www.asisbiz.com/il2/Fw-190A/Fw-190A-JG1.6-(R13+-)/images/Art-Fw-190A7-6-Stab-II.JG1-Red-13-Heinz-Bar-WNr-431007-Stormede-Germany-Apr-1944-0B.jpg[/url]
Ovo je Eduardova sastavnica.

Pogledaj ovdje ovo ti je pitot cijev ali onda nema ove na kraju krila a i ova treba biti puno tanja.

Ovo je fotka i ne vide se vanjski topovi.

[url]http://www.asisbiz.com/il2/Fw-190A/Fw-190A-JG1.6-(R23+-)/images/Aircrew-Luftwaffe-JG1-Gruppenkomandeur-Heinz-Bar-1944-01.jpg[/url]
_________________
Vedran


Karaya: poruka promijenjena dana: Čet Sij 09, 2014 11:41 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Vukic

Član od: 16 Stu 2010
Poruke: 1144
Mjesto: 385 km predaleko
PorukaUpisano: Čet Sij 09, 2014 12:04 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Divota. Odlicno bojanje. Nekako se sve stopilo i bas izgleda dobro. Antenu nije nikakav problem stavit. Samo malo opreza i par minuta posla
_________________
Grade moj!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Luftwaffe

Član od: 19 Lip 2008
Poruke: 873
Mjesto: Beograd
PorukaUpisano: Čet Sij 09, 2014 12:22 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala na savetima, skinucu onu sa vrha krila a ovu prebaciti na drugo krilo kako bi trebalo da bude Smile
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mislav

Član od: 16 Lis 2005
Poruke: 425
PorukaUpisano: Čet Sij 09, 2014 9:55 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako lijepo odrađeno.
S time da ti je ovaj zrakoplov zapravo A7 a ne A8. Ali razlika je tako mala da 90% ljudi neće niti primjetiti.
_________________
Mislav
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vukic

Član od: 16 Stu 2010
Poruke: 1144
Mjesto: 385 km predaleko
PorukaUpisano: Čet Sij 09, 2014 1:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Samo pitanje. Bi li crvena traka na repu trebala biti ravna-jednake sirine?
_________________
Grade moj!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron