Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Kako kreirati bijele natpise na vozilima?

 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Poruke: 2226
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Pon Lis 21, 2013 10:40 am    Naslov poruke: Kako kreirati bijele natpise na vozilima? Citiraj ovaj komentar

Dakle imam par maketa US Army u Olive Drab na kojima treba bijelim slovima napisat serijske brojeve, bijelu zvijezdu itd....

Najboja opcija je izrada dekala, ali trebalo bi bijelom bojojm na prozirni dekal papir isprintati oznake. Tu se javlja problem jer printeri sa bijelom bojom nisu lako baš dostupni?
Kakva su iskustva cijenjenog članstva sa printanjem bijelih dekala?

Na koji bi se još način dalo ove natpise nanjeti na makete? Možda neke šablone?
_________________
Tko vrijedi taj maketari.
Tko maketari taj vrijedi.
Tko ne vrijedi taj ne maketari.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Jazz

Član od: 06 Svi 2012
Poruke: 175
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Pon Lis 21, 2013 11:00 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

probaj ovdje

http://www.am-works.com/store/lw35018-wwii-vehicle-marking-p-4.html
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Damir
Gost
PorukaUpisano: Pon Lis 21, 2013 3:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

1. Isprintaš dekal tako da su ti bijela slova na olive drab podlozi (npr. maslinasto-zeleni pravokutnik dimenzija 1x5 cm, a na sredini toga bijela slova.

2. Na maketi obojaš bijelo površinu na koju idu bijela slova.

3. Na to mjesto zaljepiš dekal.

4. Budući da ti isprintana maslinasta i maketarska boja nisu iste, pažljivo običnim finim kistom naneseš maketarsku boju na sve površine dekala koje nisu bijele...

Tako to radimo mi luzeri. Naravno, postoje i puno bolje opcije, npr. da naručiš iz Japana da ti pošalju specijalne robote koji bi ti stvar riješili specijalnim bojama i specijalnim zračnim kistovima.. Wink
Natrag na vrh
potez XXV

Član od: 03 Svi 2006
Poruke: 855
PorukaUpisano: Pon Lis 21, 2013 4:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mozete i na prozirni dekal papir nasprejati oznake preko sablone (izradenih PE postupkom ili izrezanih od maskirne trake).

Mislim, mozete i odmah sa sablonama na maketu, ali tada morate biti oprezni sa pozicioniranjem i i ako falijete - bojanje makete ponovno itd... Shocked
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Poruke: 2226
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Pon Lis 21, 2013 7:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jazz Napisao/la:
probaj ovdje

http://www.am-works.com/store/lw35018-wwii-vehicle-marking-p-4.html


Eh, da radim makete u 1/35 ne bi bilo problema naći šablone ni dekale, ali radim u 1/48, a trebaju mi konkretni brojevi i natpisi.

Damire, pogađat boju dekala i boje maketa mi je mislija nemoguće. Boje na printeru nikad ne ispadnu onako kako treba.

Potez XXV, neki natpisi su premali za rezat šablone rukom, ali ajde možda bi igralo ovo sa PE.

Dakle dekali ipak ostaju najbolja opcija. Tj izrada istih.
_________________
Tko vrijedi taj maketari.
Tko maketari taj vrijedi.
Tko ne vrijedi taj ne maketari.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Poruke: 3087
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Pon Lis 21, 2013 7:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vrsa Napisao/la:
Jazz Napisao/la:
probaj ovdje

http://www.am-works.com/store/lw35018-wwii-vehicle-marking-p-4.html


Eh, da radim makete u 1/35 ne bi bilo problema naći šablone ni dekale, ali radim u 1/48, a trebaju mi konkretni brojevi i natpisi.

Damire, pogađat boju dekala i boje maketa mi je mislija nemoguće. Boje na printeru nikad ne ispadnu onako kako treba.

Potez XXV, neki natpisi su premali za rezat šablone rukom, ali ajde možda bi igralo ovo sa PE.

Dakle dekali ipak ostaju najbolja opcija. Tj izrada istih.



Neznam koja ti velicina slova treba i koliko je to sitno, ali mozes napravit i sablone na kompu pomocu Corel-a i onda to izrezat na cutteru, firme koje se profesionalno bave sa printanjem bi trebale imat.

Ovo sam ja napravio na kompu i izrezao na cutteru, promjer je 15mm. (klik za vecu sliku)



Ako ti trebaju jako sitna slova onda najbolje radit dekal nekako...
_________________
...::Carpe Diem::...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Poruke: 3973
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Pon Lis 21, 2013 8:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ako se radi samo o običnim brojevima i slovima, možda bi se dalo nabavit one "Letraset" komplete.
_________________
MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
hornet

Član od: 17 Lis 2005
Poruke: 1987
PorukaUpisano: Pon Lis 21, 2013 10:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da i meni bi trebale neke bijele oznake, također u 1/48 ali i u 1/43.

Što se tiće zvijezde pretpostavljam da to nije neki veliki problem jer se zvijezda uvijek može napraviti od trake za maskiranja sa skalpelom.

Ali brojke i slova?

Ja sam došao na ideju da probam kod likova koji izrađuju reklamne natpise za automobile (i sl.) samo neznam mogu li oni to ispisivati u tako malom mjerilu.

Mislim na one naljepnice koje se isprintaju na podlogu u negativu pa se prenesu na površinu auta te se ukloni podloga.
Takve naljepnice iskoristiti kao maske preko kojih se zašprica u tvom slučaju OD pa se uklonu.
_________________
10 dalmatinskih zapovjedi:
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Nick

Član od: 26 Stu 2006
Poruke: 934
Mjesto: VŽ
PorukaUpisano: Pon Lis 21, 2013 10:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Archer ima kaj trebaš :

Zvijezde : http://www.archertransfers.com/AR48048W.html

Brojevi i slova : http://www.archertransfers.com/AR48020W.html
_________________
www.HRCappuccino.org
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Poruke: 2226
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Uto Lis 22, 2013 4:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

OK, zvijezde i registracije smo apsolvirali, ostaju još natpisi:

http://www.flickr.com/photos/52333656@N05/4837451319/sizes/o/in/photostream/

Hebiga, ovi ameri imaju miljardu glupih natpisa po svojim vozilima. Nema do rusa. Lupe zvijezdu i deri.
_________________
Tko vrijedi taj maketari.
Tko maketari taj vrijedi.
Tko ne vrijedi taj ne maketari.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
skobe

Član od: 29 Stu 2006
Poruke: 567
Mjesto: zagreb
PorukaUpisano: Uto Lis 22, 2013 5:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
ostaju još natpisi:


slučajno gledao što ima još na stranici
http://www.archertransfers.com/AR35305.html
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron