

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| Aranza
 | | Član od: 25 Lis 2007 | | Poruke: 3458 | | Mjesto: Pula |
|
Upisano: Ned Lip 20, 2010 4:33 pm Naslov poruke: Drveni propeler |
|
|
Živili...
.evo, uz projekat koji mi je na stolu, odlučio sam malo pomoći ekipi i pokazati kako ja radim drveni propeler. Nije drven, naravno...razumijemo se.wink
Nakon što smo obradili plastiku od viška (srha), najbolje ga je nataknut na čačkalicu ili sličan komadić našiljenog drvca jer je lakša manipulacija sa njim.
Za osnovnu boju koristio sam flat wood od MM-a.
..prvo dva lagana sloja boje i ostaviti da se suši...
.nakon toga, najbolje ga je lakirati sa akrilnim lakom jer trpi rad sa uljima. Za lak sam koristio nepoderivi MM-gloss lak zvan - beton.
.nakon sušenja laka pripremio sam dvije vrste uljanih boja i pribor koji mi je potreban.
-uljane boje, par pinela raznih veličina, posudica i segment koji radim...
..uljanu boju nanosim pinelom u obliku crta i točkica, nerazrijeđenu duž površine krakova...
...a nakon toga istu razmazujem po dužini sa turbo blago vlažnim kistom (malo širim) dok nisam zadovoljan efektom...
.i na kraju lagani filter od bazne boje (wood), razrijeđen 80%..
lakiram još jednom do dva puta gloss-om i to je odprilike to...
..pozdrav. _________________
Španac |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|