Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Drveni propeler

Započni novu temu   Tema je zaključana od strane administratora    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Mala škola maketarstva
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Aranza

Član od: 25 Lis 2007
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Ned Lip 20, 2010 4:33 pm    Naslov poruke: Drveni propeler Citiraj ovaj komentar

Živili...

.evo, uz projekat koji mi je na stolu, odlučio sam malo pomoći ekipi i pokazati kako ja radim drveni propeler. Nije drven, naravno...razumijemo se.wink

Nakon što smo obradili plastiku od viška (srha), najbolje ga je nataknut na čačkalicu ili sličan komadić našiljenog drvca jer je lakša manipulacija sa njim.

Za osnovnu boju koristio sam flat wood od MM-a.

..prvo dva lagana sloja boje i ostaviti da se suši...

.nakon toga, najbolje ga je lakirati sa akrilnim lakom jer trpi rad sa uljima. Za lak sam koristio nepoderivi MM-gloss lak zvan - beton.

.nakon sušenja laka pripremio sam dvije vrste uljanih boja i pribor koji mi je potreban.
-uljane boje, par pinela raznih veličina, posudica i segment koji radim...

..uljanu boju nanosim pinelom u obliku crta i točkica, nerazrijeđenu duž površine krakova...

...a nakon toga istu razmazujem po dužini sa turbo blago vlažnim kistom (malo širim) dok nisam zadovoljan efektom...

.i na kraju lagani filter od bazne boje (wood), razrijeđen 80%..

lakiram još jednom do dva puta gloss-om i to je odprilike to...

..pozdrav.

Španac
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Tema je zaključana od strane administratora    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Mala škola maketarstva Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma