Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Za ljubitelje Afrika Korpsa - slike s juga Tunisa

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Ostalo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
CROmagnon
Gost
PorukaUpisano: Uto Svi 13, 2008 8:58 am    Naslov poruke: Za ljubitelje Afrika Korpsa - slike s juga Tunisa Citiraj ovaj komentar

Bunkeri na Liniji Mareth

da ne prepisujem, više o ovome saznajte na Wikipediji: http://en.wikipedia.org/wiki/Mareth_Line

Ovo "river" uzmite uvjetno, to znači da postoji korito rijeke, a ima li vode, to ovisi o godišnjem dobu

Ovaj bunker me zbunio - nema nikakve puškarnice

CROmagnon: poruka promijenjena dana: Uto Svi 13, 2008 9:02 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
CROmagnon
Gost
PorukaUpisano: Uto Svi 13, 2008 9:00 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pejaž

Oko Maretha nema pijeska niti pustinje, najsličnije je Dalmaciji, ali kod nas ne rastu palme

Natrag na vrh
CROmagnon
Gost
PorukaUpisano: Uto Svi 13, 2008 9:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tipična kuća

Idealno, ona izgleda ovako:

Kamen može biti samo pokrečen u bijelo, pa je površina hrapava, ili je požbukano, pa je površina glatka. Često je isti zid samo jednim dijelom ožbukan, pa ima razlike u teksturi.

Ovo je tipična kuća, sastavljena od 2 osnovne jedinice. Ako će je netko raditi, treba obratiti pozornost da je krov malo uvučen od fasade.

ovo je još jedan od mogućih oblika. Ako je mezel veći, vrata su mu na dužoj strani i tu je i par prozora. Postoji i manja verzija, s vratima na kraćoj strani, ta su vrata manja, i prozora nema (nešto kao šupa)

Znam da volite razvaljivati zgrade, pa evo primjera jedne Smile

CROmagnon: poruka promijenjena dana: Uto Svi 13, 2008 10:37 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Svi 13, 2008 10:06 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vrlo zanimljivo i odlične reference za diorame! Very Happy

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Mario Raguž

Član od: 09 Stu 2005
Mjesto: Dubrovnik
PorukaUpisano: Uto Svi 13, 2008 11:21 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala Cro
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Uto Svi 13, 2008 7:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bio si u tunisu, ovo su tvoje fotke ili s neta.
Ja sam bio prije godinu u pol a vodić je samo spomenuo bitku kod Mahmate i reko tu su bili njemci i bitka, ali da nas je odveo do ovih bunkera ili bar pitao ali je netko zainetesiran to pogledati ništa. Twisted Evil
CROmagnon
Gost
PorukaUpisano: Uto Svi 13, 2008 8:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

rentao sam auto, pa sam otišao. ovo nije kod matmate nego kod maretha

CROmagnon: poruka promijenjena dana: Uto Svi 13, 2008 9:37 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Tasma

Član od: 02 Svi 2007
Mjesto: Prigorje
PorukaUpisano: Uto Svi 13, 2008 8:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Very Happy thx za fotke!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Sri Svi 14, 2008 2:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

CROmagnon Napisao/la:
rentao sam auto, pa sam otišao. ovo nije kod matmate nego kod maretha

Vidiš ovo za auto ti je bilo pametno.
Da skužio sam da je Maretha, ja sam samo naveo primjer za Mahmatu kao je nama to vodić prezentirao.
CROmagnon
Gost
PorukaUpisano: Sri Svi 14, 2008 8:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Marabout

Zaouia je grobnica nekog svetog čovjeka (marabuta) kakve se mogu naći posvuda po sjevernoj Africi. U Tunisu marabutom zovu i samu grobnicu.

Inače bi trebao biti potpuno simetričan, ali ovaj ima čudnu grbu na kupoli, kao da je popravljan. Kao orjentir, vrata su visine oko 1 do 1,5 metra (na ovome je kvadratna osnova otprilike visine 1,8 m. Jednostavne je konstrukcije, pa rekoh, možda nekom padne na pamet i to staviti na dioramu. Kvadratna osnova, osmerokutni prijelaz prema kupoli i polukružna kupola, peace of cake.

Nadam se da će mi se javiti netko tko je iskoristio ove fotke za dioramu, baš bi me veselilo Smile
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Ostalo Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma