Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

REVELL F-14A 1/72
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
igor1221
Gost
PorukaUpisano: Čet Sij 26, 2006 12:34 pm    Naslov poruke: REVELL F-14A 1/72 Citiraj ovaj komentar

Za sada samo cockpit .......prijedlozi, kritike i savjeti dobrodosli.....

Da, ista stvar je objavljena na HRM.......ako ne smeta.... Very Happy
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Sij 26, 2006 12:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma ne smeta ništa Very Happy Dobro to ide, samo da je malo više washa na sjedištima i crne trakice na ručkama za katapultiranje...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
igor1221
Gost
PorukaUpisano: Čet Sij 26, 2006 1:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

sjedala jos nisu prljanja, nisu dosla na red....sto se crno zutih ruckica tice, na jednom sjedalu je odradjeno, no mutna je slika pa se ne vidi, a drugo sjedalo jos nije doslo na red...inace ruckice su jako male pa je zeznuto iscrtati trake.....
Natrag na vrh
tiger
Gost
PorukaUpisano: Čet Sij 26, 2006 1:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Samo naprijed,takodjer namjeravam raditi jednoga Hasegawinoga
Natrag na vrh
Bebonja
Gost
PorukaUpisano: Čet Sij 26, 2006 2:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Malo su fotke mutne , ali i pored toga izgleda super.
Naravno poraditi ne nekim detaljima.... da ne ponavljam
predhodnike i bilo bu 5+ !

Very Happy Very Happy Very Happy
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Sij 26, 2006 2:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

igor1221 Napisao/la:
sjedala jos nisu prljanja, nisu dosla na red....sto se crno zutih ruckica tice, na jednom sjedalu je odradjeno, no mutna je slika pa se ne vidi, a drugo sjedalo jos nije doslo na red...inace ruckice su jako male pa je zeznuto iscrtati trake.....

Ako koristiš rapidograf 0.1 za trakice bit će lakše Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
igor1221
Gost
PorukaUpisano: Čet Sij 26, 2006 4:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ok znaci sve u svemu nije lose.....hvala
A fotke su malo mutnije jerbo ja i nisam neki fotograf, a i sam cockpit je jako mali tako da treba ili nabiti aparat na njega ili koristiti zum, a to opet rezultira malo mutnijim slikama.....probati cu iznjeti van na dnevno svjetlo pa ponovo slikati......no mislim da je sam cockpit ispao odlicno obzirom da je to 1/72 mjerilo i cijeli cockpit je dužine cca šibice recimo...ili čačkalice...
Natrag na vrh
Tanelorn

Član od: 08 Tra 2005
PorukaUpisano: Čet Sij 26, 2006 4:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

igor1221 Napisao/la:

A fotke su malo mutnije jerbo ja i nisam neki fotograf, a i sam cockpit je jako mali tako da treba ili nabiti aparat na njega ili koristiti zum, a to opet rezultira malo mutnijim slikama.....probati cu iznjeti van na dnevno svjetlo pa ponovo slikati......

Provjeri ako na foticu postoji opcija "macro" (obicno je nekakav cvijet nacrtan).. ako postoji pokusaj tako fotkati kokpit. A u svakom slucaju preporucam koristenje stativa ili fotic odlozi na nesto i stavi na automatsko okidanje (da se izbjegne tresnja ruke).
A inace kokpit izgleda superishqa Wink
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
igor1221
Gost
PorukaUpisano: Čet Sij 26, 2006 5:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Postoji takova opcija i bila je ukljucena......no hvala na savjetu, pokusati cu veceras to ponovo slikati malo kvalitetnije pa ujutro postam nove slike na kojima ce se (nadam se) bolje vidjeti cockpit......

Inace nisam napisao, za izradu ovog cockpita do ove faze mi je trebalo 3 tjedna, po cca 30-60 min dnevno, a subotom i nedjeljom cca 2-3 sata, znaci sveukupno 10-tak sati rada.....koristeno je jedno 5 varijanti sive boje, 2 varijante crne (mat i gloss), + preshading pa shading, pa prljanje, pa pranje, pa opet siva farba pa opet sve ispocetka....

Vjerovatno i ne djeluje toliko senzacionalno pogotovo kad se uzme u obzir potroseno vrijeme i primjenjene tehnike, no ja sam sasvim zadovoljan napravljenim......
Natrag na vrh
tiger
Gost
PorukaUpisano: Čet Sij 26, 2006 5:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

igor1221 Napisao/la:
no ja sam sasvim zadovoljan napravljenim......

...to i je najbitnije! Very Happy
Natrag na vrh
coolrunnings_99

Član od: 17 Stu 2005
Mjesto: zagreb
PorukaUpisano: Čet Sij 26, 2006 5:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

eject handels .. izgledaju debeljuskasto, nije da prigovaram ali bilo bi ti lakse da ih sam napravis (izaberes bilo koju savitljivu zicu) izgledat ce puno vise "in scale" i biti ce ih lakse ofarbati

kokpit super izgleda Cool

pozdrav svima

ante
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
igor1221
Gost
PorukaUpisano: Čet Sij 26, 2006 5:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma i nije nesto predebelo...ovo sto vidis na slici....tresle mi se ruke pa se poduplalo...heheh.......sutra postam nove slike...pa ces vidjeti....
Natrag na vrh
Timmy
Administrator
Član od: 16 Stu 2005
PorukaUpisano: Čet Sij 26, 2006 6:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

2 Igor1221> Evo ti odličan link s F-14 i zasebnim fotografijama svega živog na tom avionu; od sjedala do flare i chaff poda. Moglo bi ti biti od koristi kao referenca za bojanje. Kad ti s otvori stranica, odaberi opciju "walkarounds" i tamo ti je sve raspoređeno. Sretno! Cool

http://www.anft.net/f-14/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
igor1221
Gost
PorukaUpisano: Pet Sij 27, 2006 9:11 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

E hvala Timmy.....znam za taj site, neke fotografije sam i koristio, neke tek hocu.....ma za f-14 ti nikakav problem nije pronaci hrpu kvalitetnih fotografija......

inace, ako neznas (ovo mozda spada u linkovi ali da ne otvaram novi topic) ........www.primeportal.net

Odlicne slike, walkaround-i aviona, kopnenih vozila i svega vojnog....
Natrag na vrh
igor1221
Gost
PorukaUpisano: Sri Velj 15, 2006 9:43 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mali update, iako sam zapostavio ovaj projekt da bi pozavrsavao ostale... ipak se nesto radi.....

Posto su krila zamisljena tako da se mogu pomicati kad je maketa sastavljena, palo mi je na pamet da ih ofarbam i sredim prije spajanja trupa, da bih izbjegao da moram krila farbati/lakirati dvaput (u jednom i u drugom polozaju). Nanesen je filler, sve je manje vise washano kako je na slici, preko toga je isla boja, i kad se boja osusila, popravljena su odredjena mjesta s kojima nisam bio zadovoljan..... nakon ovog slikanja, krila su lakirana i ako bog da danas bi trebala biti suha....
Slike nisu neke...svjetlo me zeza, ali nadam se da ce se vidjeti ono sto treba....

Nastavak slijedi.....
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma