

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| Mario Raguž
 | | Član od: 09 Stu 2005 | | Poruke: 1284 | | Mjesto: Dubrovnik |
|
Upisano: Sub Pro 08, 2007 7:47 pm Naslov poruke: Susjedi |
|
|
S lijeva na desno RTOP:
"401", "404", "405", "406"
Danas u Baru (CG)
I nešto drugačije "91" Lubin i "27" ?
Drug milicajac je "Bar".. _________________ Svi smo mi Marko Babić |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Sub Pro 08, 2007 10:12 pm Naslov poruke: |
|
|
| Mario Raguz Napisao/la: | | "27" ? |
"Sipa", PN-27 (pomoćni naftonosac). Stara ramina, izgrađena čini mi se još tamo 1950-tih u Kraljevici. Koliko mi je poznato, brod je oglašen na prodaju.
Onim "Končarima" ka da je stalo vrime - kakvi su bili prije 16-17 godina, takvi su i danas... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Mario Raguž
 | | Član od: 09 Stu 2005 | | Poruke: 1284 | | Mjesto: Dubrovnik |
|
Upisano: Sub Pro 08, 2007 10:39 pm Naslov poruke: |
|
|
..i malo blize...
 _________________ Svi smo mi Marko Babić |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Poky
 | | Član od: 16 Lis 2005 | | Poruke: 5420 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Sub Pro 08, 2007 10:54 pm Naslov poruke: |
|
|
Kak ide ona pijesma "ruzinavi brod....." Al bolje da su njihovi takvi ,a ne naši. Bdw ova četvorka s prve fotke su braća/polubraća našeg Šibenika? _________________ Poky |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Sub Pro 08, 2007 11:12 pm Naslov poruke: |
|
|
| Tako je. Klasa Rade Končar, proizvod domaće pameti (Brodarski institut iz ZG) |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Alaska
| | Član od: 08 Svi 2007 | | Poruke: 450 | | Mjesto: Njemacka |
|
Upisano: Ned Pro 09, 2007 12:18 pm Naslov poruke: |
|
|
SIPA / PN-27 nije gradjena 50-tih, nego 80-tih godina u Kraljevici, porinuta i dovrsena 1988. Blizanach PN-26 LIGANJ je vec otpisan i prodan 2007. _________________ Sve sto plovi moje! |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Ned Pro 09, 2007 1:37 pm Naslov poruke: |
|
|
Da, naravno, radi se o 80-tima
Tako ti je to kad pišeš pospan i kad ti je mozak u leru  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Ned Sij 27, 2008 8:45 pm Naslov poruke: |
|
|
Ovaj brod PO-91 je blizanac od broda ex PO-92 sada BOKA STAR poznata po aferi kriumčarenja 208 tona eksploziva za Saddama Husseina,zapljenjena u Riječkoj luci
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Ned Sij 27, 2008 8:53 pm Naslov poruke: |
|
|
Lubin class ammunition transport ship
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Čet Sij 31, 2008 3:28 pm Naslov poruke: |
|
|
I opet mi ni jasno kako je nase brodartvso uspilo tako fino propast, a radili su tako dobre brodove  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| r.i.s.t.a.
 | | Član od: 21 Tra 2006 | | Poruke: 322 | | Mjesto: Beograd |
|
Upisano: Čet Sij 31, 2008 4:19 pm Naslov poruke: |
|
|
Ima li razmišljanja u Hrvatskoj da možda kupi od Crne Gore neke od ovih brodova...? Raketne topovnjače, pre svega. Pa da ih posle remontuje i podigne na viši standard što se tiče naoružanja i opreme.
Isplati li se to uopšte? |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Čet Sij 31, 2008 4:24 pm Naslov poruke: |
|
|
| r.i.s.t.a. Napisao/la: | Ima li razmišljanja u Hrvatskoj da možda kupi od Crne Gore neke od ovih brodova...? Raketne topovnjače, pre svega. Pa da ih posle remontuje i podigne na viši standard što se tiče naoružanja i opreme.
Isplati li se to uopšte? |
Mislim da se to nebi toliko isplatilo. Pogotovo sta nasa vlada hrli u NATO, a tamo im nasa flota ne teba.
Nama bi prije svega trebalo sta vise patrolaca za kontrolu Jadrana, a to se kod nas, falin te boze, jos uvik kvalitetno gradi  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Boris G.
 | | Član od: 03 Ruj 2007 | | Poruke: 3973 | | Mjesto: SPLIT |
|
Upisano: Čet Sij 31, 2008 4:34 pm Naslov poruke: |
|
|
| vedro Napisao/la: |
Mislim da se to nebi toliko isplatilo. Pogotovo sta nasa vlada hrli u NATO, a tamo im nasa flota ne teba.
|
Sjeća li se još tko one poznate krilatice iz doba 'mraka': "Svaki naš otok je ratni brod!"  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|