Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

k 335

 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
dekybomber

Član od: 11 Jul 2006
Poruke: 1021
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Pon Ožu 12, 2007 8:34 pm    Naslov poruke: k 335 Citiraj ovaj komentar

Slučajno sam naletio na ovo,K 335 gepard,piše da je primljena 2001 u flotu,koliko sam mogao skontao to je projet 971 akula,ili?
_________________
http://i208.photobucket.com/albums/bb46/dekybomber/l.png
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Essex
Gost
PorukaUpisano: Pon Ožu 12, 2007 9:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo konzultirao Apalkova
To je Gepard K-335



Jedna od triju pripadnica (uz Vepr K-157 i Kuguar K-337) poboljšanog Projekta 971A Shchuka-B (NATO oznaka Akula II), građena u mornaričkom škveru u Severodvinsku, primljena u službu 29. srpnja 2001., u sastavu Sjevernomorske flote.
Od prethodnog Projekta 971U Bars (Akula I) naprednija je u svakom pogledu, duža je 3,7 m, tiša, ima 6 dodatnih 533 mm torpednih cijevi na vrhu pramca i manju posadu (51 naspram 73). Evo usporedbe



Gore je Tigr K-154 (971U), doli Gepard K-335 (971A). PLA znači Podvodnaya Lodka Atomnaya


Sve tri Akule II nalaze se u sastavu (pojedinačno najjače) Sjevernomorske flote i smještene su u bazama Saida Guba i Sevr.

Strašan stroj, najnaprednije oružje od svekolikog ruskog arsenala
Natrag na vrh
dekybomber

Član od: 11 Jul 2006
Poruke: 1021
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Pon Ožu 12, 2007 10:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

da slažem se sa tobom-strava,i inače su mi ruske podmornice priča za sebe,čini mi se da je akula i najbrža na svijetu ako se ne varam?
_________________
http://i208.photobucket.com/albums/bb46/dekybomber/l.png
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Essex
Gost
PorukaUpisano: Pon Ožu 12, 2007 10:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da, uz američku klasu Seawolf najbrže su podmornice na svitu (čini mi se +35 čv u podvodnoj vožnji). I jedna i druga klasa su napadne podmornice (lovci podmornica, SSN) stoga je razumljivo da su i najbrže.
Ali ipak još uvik rekord drže sovjetske napadne podmornice Projekta 705 Lira (NATO Alfa) koje su zahvaljujući trupu od titana mogle razvit 45 čv u podvodnoj vožnji i zaronit do 700 metara dubine (!!!!)
Natrag na vrh
dekybomber

Član od: 11 Jul 2006
Poruke: 1021
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Pon Ožu 12, 2007 10:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

o da,po meni najbolje podmornice ikada napravljene i najelegantnije...





zanimljiv tekst za Geparda

U.S. EYING NEW RUSSIAN SUB
BY RICHARD SISK
WASHINGTON - The Navy is warily monitoring the sea trials of a new Russian nuclear submarine that Moscow's admirals claim can outrun, outdive and outstealth anything in the U.S. fleet. Russian news accounts boast that the nuclear attack sub Gepard - an Akula II class vessel undergoing tests in the White Sea and expected to join the ragtag Northern Fleet this month - is the "real Red October" that terrified the Pentagon in the Tom Clancy novel and Sean Connery movie. Law enforcement sources said that U.S. naval intelligence, the CIA and the FBI were investigating whether the Russians packed the Gepard with propulsion and sonar secrets stolen by alleged FBI turncoat Robert Hanssen, whose lawyers are negotiating with the Justice Department about what secrets Hanssen will reveal he stole.

But on an April visit to the Gepard's builders in Severodvinsk, Russian Navy chief Adm. Vladimir Kuroyedov insisted that the sub's technology is homegrown. Kuroyedov said the Gepard is the first step in his planned buildup of the once-proud Russian surface and submarine fleet, now mostly confined to port for lack of funding.

Russian government officials and news accounts said the Gepard is superior to the U.S. Navy's Los Angeles-class attack subs. The U.S. Navy closely guards the capabilities of its subs, saying only that they run at "25 knots-plus." But the Russians said that the 362-foot-long, 12,700-ton Gepard, with a beam of 45 feet, can dive to 2,000 feet and run at "33 knots-plus." With 24 Granat cruise missiles aboard, the Gepard also packs more firepower than U.S. attack subs, and is "the quietest submarine ever built," the Russians said.
_________________
http://i208.photobucket.com/albums/bb46/dekybomber/l.png
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron