Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Nekoliko izvanrednih knjiga koje preporučam
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Recenzije knjiga
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Ned Lip 28, 2020 4:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Knjigu sam dobio na poklon od autora .... no mislim da se može normalno nabaviti u prodaji - pogledajte malo pod Hrvatskom sveučilišnom naknadom .... knjiga je izdana koncem 2019. ali eto tek sad je stigla do mene jer je ova frka oko Covida sve malo zakomplicirala ....

Što se Strijele-10CRO tiče, njoj je posvećeno čak 12 strana sa bezbroj slika, nacrta i skica kao i TT podataka.

Ali ako netko ima namjeru napraviti tu maketu u 1/72 mislim da se kolega Leo_zd uhvatio posla da nacrta i pripremi za izradu u rezinu tako da se možda treba malko strpiti i pričekati ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Hrvoje

Član od: 16 Sij 2015
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Lip 28, 2020 6:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Može se nabaviti direktno kod izdavača.

https://www.hsn.hr/product/460/od-tina-do-strijele
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Djzlaja

Član od: 02 Tra 2017
Mjesto: Mostar
PorukaUpisano: Ned Lip 28, 2020 7:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala na infu.. knjigu cu svakako potraziti i kupiti.. ovakve stvari kupovinom treba podrzati u svakom slucaju...

Btw ja svoje modele radim u pogresnu mjerilu Sad 1/87 tako ako neizvedem projekat do kraja sam.. sumljam da cu ga drugacine imati Sad
Natrag na vrh
kru65mi

Član od: 28 Lis 2007
PorukaUpisano: Ned Lip 28, 2020 7:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Djzlaja Napisao/la:
Hvala na infu.. knjigu cu svakako potraziti i kupiti.. ovakve stvari kupovinom treba podrzati u svakom slucaju...

To svaka knjiga zasluzuje kolega ....
Djzlaja

PorukaUpisano: Ned Lip 28, 2020 9:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

kru65mi Napisao/la:
Djzlaja Napisao/la:

To svaka knjiga zasluzuje kolega ....

Slazem se .. mislio sam.vise na tematiku i entuzijazam ulozen u istu..

Bilo kako bilo knjiga kupljena .. s nestrpljenjem cekam postara..

Btw.. Vojo.. pretpostavljam da su pokrili u knjizi i Torpedo vozila /oklopnjak..?
Natrag na vrh
vojo

PorukaUpisano: Pon Lip 29, 2020 10:37 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Djzlaja Napisao/la:
....
Btw.. Vojo.. pretpostavljam da su pokrili u knjizi i Torpedo vozila /oklopnjak..?

Da, jesu - vidi sliku na kojoj sam stavio moju maketu na knjigu - to je par strana o toj temi ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
KatarII

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: ZGB
PorukaUpisano: Pon Jul 13, 2020 3:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Baš sam završio prvo prelistavanje knjige... Ako se dvoumite, nemojte. Ovo je odlična knjiga, zapravo "Biblija" na temu hrv. oklopnih vozila.

Hvala autorima!
Djzlaja

PorukaUpisano: Pon Jul 13, 2020 11:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

KatarII Napisao/la:
Baš sam završio prvo prelistavanje knjige... Ako se dvoumite, nemojte. Ovo je odlična knjiga, zapravo "Biblija" na temu hrv. oklopnih vozila.

Hvala autorima!

Potpisujem
Natrag na vrh
vojo

PorukaUpisano: Pon Sij 04, 2021 2:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo nakon duže pauze jedne knjige za koju mislim da bi mogla biti zanimljiva širem 'slušateljstvu' ovog foruma:

iako se radi o starijem izdanju (prvo iz 1994.) tek ju je moj sin nedavno nabavio i ja sam ju s oduševljenjem pročitao.

Radi se uglavnom o vrlo detaljnom opisu svih Arktičkih konvoja koji su vozili vojnu pomoć Sovjetima za vrijeme rata. Sve je vrlo detaljno opisano, na pr. sa popisom svih brodova u svakom konvoju - kako trgovačkih tako i ratnih do najmanjeg sloopa i minolovca, detaljnim opisom akcija svakog konvoja, sa opisom svakog potapljana, svih podmornica i njemačkih avionskih napada, gubicima ljudstva itd. itd. Vrlo vrlo detaljno i vrlo tragično (posebno radi surove klime) tako da sam uživao čitajući svih 450 strana (bez natuknica i literature).
Knjiga je nažalost na engleskom tj. nije prevedena. Ima crteže mapa gdje se to sve odvijalo, crteže nekih tipičnih konvoja itd.

Jako preporučam da se pročita (za one koji razumiju engleski) bez obzira jeste li avio-fan, podmorničar-fan, Royal Navy-fan ili nešto treće. Ja sam mislio da znam nešto o tim konvojima (Boris Prikril itd.) ali sad vidim da sam znao jako malo ....

Vojo Very Happy

PS - kad kažem 'nakon duže pauze' mislim samo na literaturu koja bi na ovom forumu mogla biti zanimljiva, jer pretpostavljam da jedan M. Krleža ili J. LeCarre ne bio ovdje baš bio dobro prihvaćen, ne? Crying or Very sad
Natrag na vrh
Mario Raguž

Član od: 09 Stu 2005
Mjesto: Dubrovnik
PorukaUpisano: Pon Sij 04, 2021 7:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vojo, gdje bi se mogla nabaviti knjiga, ne moar biti nova?
vojo

PorukaUpisano: Pon Sij 04, 2021 8:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mario Raguž Napisao/la:
Vojo, gdje bi se mogla nabaviti knjiga, ne moar biti nova?

Mario, koliko se sjećam sin ju je nabavio preko Amazona, ali još ću se raspitati da mi potvrdi ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Mario Raguž

Član od: 09 Stu 2005
Mjesto: Dubrovnik
PorukaUpisano: Pon Sij 04, 2021 11:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala Vojo Wink
vojo

PorukaUpisano: Uto Sij 05, 2021 9:56 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zabroavio sam spomenuti da je knjiga podeblja - ima oko 450 strana teksta plus nekoliko desetina strana napomena i literature. Ima i nešto crno-bijelih fotografija, umetnutih u jedan štos, nažalost ne baš kvalitetno odštampanih ali eto ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
vojo

PorukaUpisano: Pet Sij 22, 2021 1:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ne znam koliko vas prati emisiju 'Peti dan' na HTV 3 petkom, ali na preporuku jednog od najboljih komentatora u toj emisiji (Aleksandra Musića) pročitao sam i evo nudim da pročitate još jednu izvanredno zanimljivu knjigu:

od autora, Iana Kershawa, britanskog povjesničara iznimna ugleda radi svoje objektivnosti i 'ne-nuđenja' zaključaka (zaključke donosite sami!) .... ako se ne varam, već sam na ovoj dretvi preporučio njegovu knjigu 'Do pakla i natrag - Evropa 1914-1949'.

Ovdje je riječ o dobro poznatoj osobi, međutim težište je bačeno na njegovu biografiju, rani život, odrastanje, stasanje, zgubidančenje i potpuni nedostatak ideje što i kako u životu, čak je i vrlo detaljno razjašnjen tj. razrađeni Hitlerov psihološki profil .... jako jako zanimljivo jer se dobiva jedna pomalo drugačija slika čovjeka koji nije znao ništa u i o životu, koji nikada nije ništa radio nego se samo (do I.SR) zgubljevao po kavanama .... Jako tipičan mi je opis njegovog 'radnog mjesta' iz tog vremena: ' .... njegov milje činili su filozofi pivničkog stola, popravljači svijeta iz kavanskih kutaka, čudaci i poluobrazovani sveznalice' ....

Podsjeća li vas to na neku osobu čije prezime počinje sa 'T' a donedavno je bio predsjednik jedne velike zemlje? Ili na razne pokrete današnjice poput antivaksera ili QAnona i sličnih 'sveznalica'?

Knjiga ne obuhvaća ratno vrijeme i odgađaje od 1939. nadalje, tako da svi vi koji (poput mene) volite proučavati te bitke nećete naći ništa od toga u ovoj knjizi.

U svakom slučaju, vrijedi pročitati, toplo preporučam. Knjiga ima preko 800 strana ali sâm tekst (dakle bez napomena/fusnota i literature) ima 600 strana.

Vojo Very Happy

vojo: poruka promijenjena dana: Pet Sij 22, 2021 8:06 pm; prepravljeno ukupno 2 puta
Natrag na vrh
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pet Sij 22, 2021 6:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool Cool
https://www.whatifmodellers.com/index.php?topic=47754.0

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Recenzije knjiga Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed
Stranica 2/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma