Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

pitanja početnika

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Mala škola maketarstva
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Salix

Član od: 06 Ruj 2012
PorukaUpisano: Pet Stu 06, 2020 10:35 am    Naslov poruke: pitanja početnika Citiraj ovaj komentar

Pozdrav.
Palo mi je na pamet da pokušam i ja nešto napraviti za staviti na policu.
Ideja je vodilja da pokušam gotovo napraviti sam što više bez kupovanja gotovih dijelova. Koristiti lako dostupne ili reciklirane materijale.
Privlači me ideja Nook booka pa ću prvo pokušavati nešto u tom stilu. Isprobavam i učim kako napraviti nešto upotrebljivo - zid od stiropora, potok, travu, drvo i sl. Nešto će upaliti.
Sada konkretno
U trgovini sam kupio prije cca mjesec dana nekoliko komada autića Hot Whels sa hrpe u trgovini ( nekakva rasprodaja ). S obzirom na moje godine začudo nitko me nije pitao zašto kopam po kutiji Rastavit ću ih ako uspijem( spajani su zakovicama ), napraviti promijene da riješim ono što mi se ne sviđa ( kod svakog ponešto ). Planirano su bojanje unutrašnjosti, branika, jedne karoserije, svjetla,postarao bi ih, stavio “blato ” ( znači osim kod jednog bojao bi većinom samo određene dijelove ). Nažalost ne mogu nabaviti kotače pa ovi ostaju,
Da li je to tko radio? Kakva bi priprema trebala ili se boja nanosi preko postojeće? Kako skinuti boju sa metalnih dijelova , Na You Tubu sam vidio snimak gdje autor stavlja karoseriju u staklenku sa tekućinom koja omekša boju Zatim ju lako skine – naglasak je bio na bojanju pa nije objašnjeno što je unutra.
Bojao bi akrilnim bojama i temperama u tubama. Razlog - već radio sa njima i veći dio imam, jednostavna nabavka - vrlo povoljna cijena, međusobno se lako miješaju i sl.
Ako prežive torturu idem napraviti diorame.
Da li se mogu kod nas kupiti figurice u tom omjeru ( mislim da su iste kao za željeznice ) ? Mogu li se izraditi, od čega?
Imam i životinju - pumu koja čeka da skužim kako je obojati. Igračka izlivena od crne plastike od cca 10cm sa istaknutim detaljima. Nažalost samo jednu, druge sve su imale puno grešaka. Ako netko ima ideju ili tutorial od kuda krenuti bio bi zahvalan. Treba obojati detalje , usta, uči, šape. Pa krzno koje je sada jednobojno. Ona bi završila u svojoj “ šumi “.
Ako može sugestija oko servisa za stavljanje slika ( koji je najjednostavniji ).
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Sub Stu 07, 2020 9:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

figure imas svih mjerila, samo pogledaj od ispod bi trebalo pisat mjerilo...trazi Preiser figure najpribliznijeg mjerila
ja sam prebojavao aute u 1:43...ako su zakovani trebas malu busilicu s borerom vecim od glave zakovice ( recimo 1mm veci promjer)
farbanje- farbam zracnim kiston, nitro bojama- s tim da prvo skinem detalje a samu karoseriju presmirglam s 100, 1500 ili 2000 vodenim smirglom - kojeg vec imam doma
i naravno poslije bioje sloj prozirnog sjajnog laka
tempera- ne bih preporucio
puma- imas na jubitu tutorijale o farbanju zivotinja
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Mala škola maketarstva Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma