Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

razlika između Mi8MTV-1 i Mi-8MTV-2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovno maketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
cicarista

Član od: 19 Ruj 2016
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Ruj 14, 2020 2:00 pm    Naslov poruke: razlika između Mi8MTV-1 i Mi-8MTV-2 Citiraj ovaj komentar

Pozdrav,

Da li ima ovdje neki poznavatelj Mi-8 helikoptera, prvenstveno ruskih.

U budućnosti bih složio MTV-1 ili MTV-2 jer mi se čini da su poprilično slični.

Tu sada nastaje problem.

Ako je naša verzija MTV-1:

Koja je razlika između ova dva? Oba su isti model, samo jedan ima radar ispod nosa, a drugi veću... "kutiju" ispod repa.

Za MTV-1 znam da od "običnog" MTV imaju desni tank nešto veći u stražnjem dijelu. Da li ima još neka vanjska razlika?

Ruski MTV-1 je isti kao i naš, samo ima još i dispenzere:

MTV-2 nema dispenzere, ali ima "grbu" iznad kokpita:

Da li sam dobro pohvatao razlike ili to uopće nema veze?
Znam da oba mogu nositi lansere, tako da to nije problematično.

Dakle, ruske verzije me zanimaju...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
ZacP

Član od: 30 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Ruj 21, 2020 10:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

"254" ti ne može baš biti neki "uzor" jer je prerađen u "salonku", ima klimu, ovalne prozore, drugačiji radom...
MTV-1 može imati ili nemati radar, bacače mamaca, manju ili veću "kutiju", manje ili veće rezervoare, a i dalje imaju istu oznaku.
Zato, da skratim priču, fotografiju konkretne pile koju radiš stavi ispred sebe i po tome radi.
F. William Engdahl "Stoljeće rata" - pročitati
Natrag na vrh
cicarista

Član od: 19 Ruj 2016
PorukaUpisano: Pon Ruj 21, 2020 10:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma da, i MTV-1 i MTV-2 su izvana praktički isti i mogu imati sve isto. Jedina razlika je njihova namjena. Ovo mi je napisao jedan ukrajinac koji se "malo" kuži:

Citat:
The mi-8 MTV-1 helicopter is distinguished by modern equipment, including a weather radar station and a long-range navigation radio station,
has a reservation, protected tanks with polyurethane foam filler, bow and stern PKT machine guns,
six suspended beam holders and pivot mounts for paratroopers ' weapons.
The basic model can be used in transport, amphibious, amphibious assault, ambulance,
distillation versions, as well as in the versions of the fire support helicopter and the minesweeper.
Mi-8MTV-1 is a modification of the combat Mi-8-MTV with radar and other new REO for military or civilian customers.
There were also export versions of the Mi-171 and Mi-171B.

Mi-8MTV-2-upgraded Mi-8MTV. It has a military purpose. It is distinguished by reinforced armor, a new tail rotor, increased rigidity of the control wiring,
a system of parachute-free landing, a side boom with a larger load capacity, and a set of equipment.
The mi-8MTV-2 amphibious assault vehicle has 6 additional seats for paratroopers while maintaining basic weapons and reservations.
Its export version is called the Mi-17-1B.
Externally, it is difficult to distinguish MTV-1 from MTV-2.

Dakle,
Citat:
The main difference between MTV-2 and MTV-1 is a military purpose.

I da, slažem se, našao sam jedan model i njega ću slagati...

Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovno maketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma