Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Pokušaj farbanja vunene jakne u 1/35
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
SturmmannDado

Član od: 12 Svi 2012
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 7:51 am    Naslov poruke: Pokušaj farbanja vunene jakne u 1/35 Citiraj ovaj komentar

Farbano vallejo akrilikom, green grey i german fieldgrey wwII.

Nisam baš pre zadovoljan, treba prakse, al za sad nemam bolje, al još neko vrijeme neću ovu metodu upotrebljavati na svojim radovima, za sad.

SturmmannDado: poruka promijenjena dana: Čet Sij 16, 2020 10:51 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kru65mi

Član od: 28 Lis 2007
PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 9:59 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Poslusaj savjet : nemoj ni kasnije ...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
SturmmannDado

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 10:58 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vidjet ću, probat ću još neke metode, jer mi jednolična boja, samo sa sjenčanjem i osvjetljenjem izgleda ko iz crtića, bez života, nestvarno.
Natrag na vrh
MakroMaki

Član od: 27 Kol 2013
PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 11:20 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kako si to radio?

Ja sam vidio skroz dobre naznake teksture na figurama vecih skala koje su dobivene iskljucivo farbanjem. Na 1/35 mislim da to bas nema puno smisla.

Mario

MK Grunf website
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
SturmmannDado

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 11:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovo sam htjeo postić, da nije jednobojno, jednolično... da bude slično ovoj jakni sa ove slike:

Evo kako sam to postigo:

Boje nisu razrijeđivane niti ničim tretirane, korištene direkno iz tube. Vallejo akrilici.

1. Boja Vallejo green grey je nanesena u 2 tanka sloja kistom, s kista o maramicu sam briso višak boje prije farbanja.

2. Pustio da se base coat, bazični sloj osuši 1 sat.

3. Boja vallejo German fieldgrey wwII prije nanošenja na figuru, kist s bojom je obrisan o maramicu kao za dry brushing, samo nije dry brushano nego tapkano kistom, koristio sam plosnati kist, ako na kistu ostane premalo boje, onda je pre sitno, ako je previše boje onda se sve zamulja i prekrije base osnovni sloj, bit je da se osnovni sloj vidi kroz ovaj tamniji.

Imo sam 2 pokušaja prije ovog, al ni ovaj 3. nije baš nešto.
Natrag na vrh
MakroMaki

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 12:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da, tako kako si opisao se obicno radi na figurama u vecim skalama.

U 1/35 efekt i tekstura su prenaglaseni. Ja sam to radio u 1/16 i vec tu mi je nekako bilo na granici uvjerljivosti.

Mario

MK Grunf website
Natrag na vrh
SturmmannDado

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 12:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Može se jedno probat da se makne još više boje s kista maramicom, pa da daje sitnije točkice, samo je onda problem što se prebrzo osuši na kistu boja ili neki kist sa tanjom dlakom, neznam.

Al ja ne mislim stat dok ne dobim nešto čime sam zadovoljan, bar donekle, jer jednobojno samo sa sjenčanjem i osvjetljenjem me pocječa na crtiće.

Natrag na vrh
kru65mi

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 12:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vidi kako to radi dobar figurinista ...

https://mab.forumfree.it/?t=77118451

Pozz
Natrag na vrh
SturmmannDado

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 12:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

To je njegov stil i svaka mu čast, al nije ono što tražim baš i nije ono što pokušavam postić...
Natrag na vrh
SturmmannDado

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 1:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo usporedbe radi, te tamnije točkice ili flekice manje su debljine nego moje linije otiska palca na ruci, al slažem se probat ću manje točkice ili flekice, valjda će bolje izgledati, samo da nije jednobojno, moram bar pokušati.

Natrag na vrh
MakroMaki

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 1:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mislim da je to klasicni problem akrila koje se brzo suse na kistu. Moram priznati da ne znam kako se akrili ponasaju s onim retarderima koji bi kao trebali usporavati susenje... jesi probao s tim?

Ja sam radio s enamelkama nekad davno i bio relativno zadovoljan s teksturom koju sam dobio u 1/16. Na slici je skoro neprimjetno.

https://gallery3.kitmaker.net/showphoto.php/photo/353750

Mario

MK Grunf website
Natrag na vrh
SturmmannDado

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 1:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovaj tvoj rad, recimo da je to to što tražim i pokušavam postić, definitivno daje života i realističniji izgled uniformi po mom ukusu, al pokušavam sitnije u 1/35.

Kolko si boja koristio za kaput bez sjena i osvjetljenja, samo za texturu, 3 ili više?

Izgleda da više boja daje bolji efekt.

Probavo sam enamel u prošlosti neš, akrilike s retarderima nisam probo, al imam i tekući retarder i u gelu, kad smo već kod tog budem probao i uljane, samo što se uljane dulje suše.

Samo neznam koj bi mi stil najbolje odgovarao, točkasti, flekičasti il dlakičasti, budem probao pa ću vidit.
Natrag na vrh
MakroMaki

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 2:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ne sjecam se vise tocno koliko je bilo boja u teksturi... nisam pretjerivao jer je cilj bio samo razbiti ravnu povrsinu i dobiti neki dojam grubljeg materijala.

Isprobavaj, pokusavaj... i stavljaj slike i dalje. Wink

Mario

MK Grunf website
Natrag na vrh
SturmmannDado

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 2:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Budem stavio kad isprobam, možda nešto čak i danas, kad budem raspoložen za farbanje. Al eto dovoljno mi je da se netko interesira i ima bliže iskustvo onome što radim, pa će bit update na temu.
Natrag na vrh
kru65mi

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 2:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja ti ne kazem da je pogresno probavati, dapace, ali prvo poboljsaj osnove bojanja. Stil mozes naci kada savladas/probas par razlicitih tehnika. Logicno je da veci broj nijansi razbija monotonost jedne boje, stvar je u tome da u ovoj skali imas velika ogranicenja. Bitno da se ne predas ... a kad zavrsis prvu figuru kojom budes zaista zadovoljan onda si zavrsio ucenje ....
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma