Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Kada carina krene

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Trgovine, on-line shopovi
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Texmex

Član od: 29 Ožu 2017
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Sri Pro 05, 2018 3:39 pm    Naslov poruke: Kada carina krene Citiraj ovaj komentar

Prije nekih 10 dana dobijem formular od carine,popunio,napisao iznos preračunat u kune nekih 600 kn(poštarina uračunata u cifru)..Kutija teška 1 kg,unutra pet malih Meng maketa,e-bay ,Kina..Dani prolaze ,nazovem brojeve provjeriti gdje zapelo..Linija uvijek zauzeta..Pošaljem upit na mail..dobijem odgovor da se javim na dugi mail..Javim se na drugi mail,skaču mi po glavi da kog vraga im ja šaljem mail kada mi lijepo piše na koji mail trebam slat upit..I tako...nađem danas cedulju u sandučiću sa onom klasičnom laži kako me nisu zatekli na adresi a ja cijelo prijepodne čuvao ovce u stanu..I onda završni krešondo,katarza..da ljepo izvolim na sumu od 450 kn za robu pljunut carinu 200 i nešto kuna..I tako 5 maketa me izašlo kao da su od zlata.Otprilike znam kako se osjećaju mali poduzetnici,trgovci i ostali kada država krene sa pipcima hapati sve po slovu zakona.i sad ,kako objasniti sebi ili ne znam komu da nekad prolaze nuklearne podmornice u paketu bez carine a nekad ti naplate kilo plastike 218.kn..
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kuki

Član od: 27 Svi 2008
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Pro 05, 2018 5:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da li su ti naplatili u carinjenju i uslugu poštarine koju si platio prodavaču? Meni jesu.
Texmex

PorukaUpisano: Sri Pro 05, 2018 6:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

da..mislim ..ne znam po kojem kriteriju..dolazile su veće,teže kutije,prođe..i onda ovako ogule..ne želim im postavit upit jer očekujem još jednu dvije manje pošiljke pa da me ne stave na listu onih koji zaslužuju poseban tretman jer su se bahatili ..
Natrag na vrh
skobe

Član od: 29 Stu 2006
Mjesto: zagreb
PorukaUpisano: Sri Pro 05, 2018 6:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nemoj se sekirat, ne rade tamo najpametniji, jer udare carinu za paket iz španjolske jer je i swisspost lupio svoj štambilj
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Texmex

PorukaUpisano: Sri Pro 05, 2018 7:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

znam...ali nekako mi je bad kad mi se izbije iz džepa neka lova kad sam već keširao prodavaču..znaš kada ti japanac naplati poštarinu 300 kn onda misliš kako je tu kraj sadizmu..u biti nije ovaj hobby u kategoriji novčano pristupačnih..
Natrag na vrh
Jazzo

Član od: 13 Sij 2006
Mjesto: Draganić (Karlovac)
PorukaUpisano: Sri Pro 05, 2018 8:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni su jednom naplatili carinu 56 kuna, slanje paketa na carinu i nazad 58 kuna, i 11 kuna za obavijest za dostavu računa.

Prije par godinaHLJ je imao akciju i još besplatno slanje EMS-om, tako sam dragonov Me-262B, Hasegawin Fw-190F8 i Tamiyin Do-335 u 1/48 platio oko 300 KN. Paket je bio poslan na ponedjeljak iz Tokija u srijedu je bio u Zagrebu i onda je stajao devet dana na carini. Ne sjećam se koliko sam platio carinu taj put.
Natrag na vrh
Low
Gazda
Član od: 16 Ožu 2006
PorukaUpisano: Sri Pro 05, 2018 9:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jel vi pricate o carini ili pdv-u?
Sta nije da paketi koji su izvan eu, poslani u hr, a vrijednosti do 150 eura su oslobodjeni carine? Placa se samo pdv

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Sri Pro 05, 2018 10:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

To su sve carinjenja iz uvjerenja kako se kome digne tamo, plaćao sam 200 kuna za tenk od 470, 120 za kamion od 320, prolazile su 32-jke od 50 dolara iz Kine bez lipe, carinjeni die-cast autići 1/64 iz Kanade, isti proizvodi bez lipe iz US i slično. Nema tu puno filozofije, kupiš van EU i nadaš se najboljem. Istina je šta je kolega gore napisao, nije to (više) neki jeftin sport. Tenk 1/35 je došao ko Tamiya brod 1/350 iz sredine 90-tih. Najisplativiji su avioni 1/48, relativno male pare za vrhunske makete, ostalo je ošlo u k ili cijenom ili kalupom.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
Texmex

PorukaUpisano: Sri Pro 05, 2018 10:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pričamo o carini,,kako mi je rekao lik na pošti nakon n-tog poziva (mislim jedno deset poziva i zauzeto)..ocarinjeno i ide za osijek..sutra idem dignuti ali prvo me zasvrbilo ona cedulja u sandučiću a bio u stanu,,znači idem u grad po nešto što je plaćenoza dostavu i onda kad sam vidio 218 kn uz malu napomenu plus mogući troškovi za ovo ono po cijeniku ..e onda..ne shvaćam to ..n.paketa dođe meni,drugima,veći,manji i onda tko je kakve sreće pa frajer krene obračunavat kao da smo u najmanju ruku auto uvezli..
Natrag na vrh
Texmex

PorukaUpisano: Sri Pro 05, 2018 10:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Croatia
Shipping details
The seller hasn’t provided any shipping details yet.
Description Unit price Qty Amount
Tiger Model 104 WWII U.S.Navy F4U Corsair [Cute Series]
Item# 352080213717 $8.00 USD 1 $8.00 USD
Tiger Model 105 WWII Royal Air Force Supermarine Spitfire Fighter [Cute Series]
Item# 371703543386 $8.00 USD 1 $8.00 USD
MENG KIDS mPLANE-002 LANCASTER BOMBER [Q Edition]
Item# 351800297890 $12.98 USD 1 $12.98 USD
MENG WB-002 Warship Builder Scharnhorst [Q Edition]
Item# 372262079653 $15.98 USD 1 $15.98 USD
Tiger Model 106 WWII Curtiss P-40 Warhawk [Cute Series]
Item# 371703543806 $8.00 USD 1 $8.00 USD
MENG WB-003 Warship Builder U-Boat Type VII [Q Edition]
Item# 372389906286 $15.98 USD 1 $15.98 USD

Subtotal $68.94 USD
Shipping and handling $27.00 USD
Insurance - not offered ----
Total $95.94 USD
Payment $95.94 USD

[img][/img]
Natrag na vrh
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Čet Pro 06, 2018 12:04 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mislim jedna Rusija ne carini ništa do 200$, USA čak i više.... po meni totalno suludo carinjenje stvari koje se u RH ne proizvode, dočim ne carinimo i pustili smo divljem tržištu i uvozimo od kondoma, olovki, kopči, svinjskog mesa, vrećica i sl. I nije nam problem sada platiti 12 HRK za običnu olovku, a TOZ smo ubili slobodnim tržištem, tj. nismo štitili carinom, ali evo carinom i PDV-om ubijamo zdrav razum. Fale samo Žandari da bajunetama isprobijaju paket....
Natrag na vrh
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Pro 06, 2018 2:39 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Platio si PDV 25% i pakiranje 58 kn.

Carina tj PDV za sve izvan EU (a tako će valjda sada biti i za poštu iz UK) naplačuje se za sve iznad 22 € a u cijenu se računa i poštarina. Dakle ako su proizvod + poštarina iznad 22 € naplaćuje se PDV 25% + ponovno pakiranje paketa 58 kn.

E sad to pakiranje je posebna priča jer nikakvo obljepljivanje trakom originalnog paketa ne može koštati 58 kn, čak i kad bi sve to skupa stavili u novu kutiju ne može toliko koštati.
Bruce

Član od: 08 Ruj 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Pro 06, 2018 9:49 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja sam par puta naručivao nekakvu wifi kamericu. Ništa skupo, oko 200 njak kuna. Svaki puta zbog sumnje da predmet puno košta mi je poslan papir na kojem moram dati iskaz i priližiti dokaz koliko sam predmet platio.

Onda bi prilikom preuzimanja pošiljke platio 25% PDV, dakle 50 kn, te dodatnih 50 ak kuna za razne troškove, koliko se sječam sumnja i slanje na carinjenje je zasebna cifra, pa slanje meni papira doma je tipa 15ak kuna, pa carinjenje opet treća stavka, ako se ne varam postoji i neki četvrti trošak, vjerojatno poštarina u tih 50 kuna.

Na kraju za pošiljku od 200 kn sam svaki put platio još 100 njak kuna.

Dakle plačaš 25% PDV plus 50 ak kuna papirologije.

Član od: 16 Velj 2018
PorukaUpisano: Čet Pro 06, 2018 12:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Muke po pošti. Naručivao sam svega i svačega u zadnjih nekoliko godina, ali najbolji mi je iznos za dostavu na carinu koju posebno obračunavaju a u pitanju je prenošenja paketa iz jedne prostorije u drugu (vrata do vrata). Svojevremeno sam se zainatio pa sam išao po dojavi odmah na postu da rijesim famozni pdv i carinu i sam sam se uvjerio u to.
Kako su na ebay-u uveli global shiping sada skuplje stvari pokušavam rijesavati preko njega i posiljka mi stigne kurirskom službom pred vrata bez brige oko dodatnih troškova carine (naplati se odmah kod kupnje) i pdva. Malo je skuplje ali nema vise obilazenja poštara Smile
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Trgovine, on-line shopovi Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma