Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Messerschmitt Bf-109G-6, Airfix, 1/72

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Ruj 10, 2018 10:54 pm    Naslov poruke: Messerschmitt Bf-109G-6, Airfix, 1/72 Citiraj ovaj komentar

Evo još jedan zrakoplovak ,oboren nad našim nebom, dakle Messer G-6 'bijeli 6' iz 1/JG-53 Uffz. Arno Shicke oboren 18.3.1944 (zajedno sa bijelim 4,16 i 18 ) u okolici Rijeke od strane Thunderboltova iz 325th FG...
Sama maketa ? Moram priznat da sam ju uzeo kad je Airfix krenuo izbacivati svoje "nove" makete i ostao razočaran... Dakle u suštini stari kalup s urezanim panelima i bez trunke suvišnih detalja (fali čak i pitot cijev Twisted Evil ) ,a kamo li unutrašnjosti (od cockpita dođe legendarni pilot na plastičnom wonabi sicu)... Opet eksterijer dosta liči na Messerschmitt te se da složiti maketa koja liči na dotični avion iako treba doraditi podkrilne i podtrupni hladnjak-e i trupne "buhtle",a i malo si dati truda pa izdetaljirati sitne detalje... Ja imam sreče da imam nešto ostataka od drugih messera koje sam prije odradio pa sam našao neki stari cockpit pa sam ga doradio da izgleda kao Messerov cockpit, pa sam malo detaljirao po trupu neke otvore i par rupica na otvorima ,izbušio cijevi oružja i ispuha itd, itd... Ukratko zabavio sam se radeči ga ,a nadam se da će vam se svidjeti rezultat....

Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Ruj 11, 2018 8:50 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlićan
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma