Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Leut, brod opće namjene, nacrtan u 3D tehnici

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Dida

Član od: 05 Velj 2007
Mjesto: Sisak
PorukaUpisano: Sri Ruj 05, 2018 11:41 pm    Naslov poruke: Leut, brod opće namjene, nacrtan u 3D tehnici Citiraj ovaj komentar

Autodeskov program Fusion me sve više oduševljava. U prilogu je animacija skinuta sa Shapeways-a

https://www.youtube.com/watch?v=KB1HT8av4qs

Ovako izgleda napravljeno:

Mjerilo je 1:50. Materijal je "najlonska plastika". Napravljeno je u Nizozemskoj kod firme Shapeways Za tu plastiku kažu da je jaka i trajna, te da omogućava izradu kompleksnih oblika. Dobra je za telefonska kućišta, šasije modela automobila upravljanih radiom i nakit. Tehnologija je "selective laser sintering". Nisam mogao odoliti i naručio sam si taj leutić. Morao sam vidjeti kako izgleda u ruci. Izgleda dobro.
Sada, kada sam dobio u ruke maketicu, vidim da sam zaboravio nacrtati žuljnicu, a ima par greškica za koje je potreban šmirgl papir. Sve izgleda jako nježno i krhko. S obzirom na cijenu, ne želim eksperimentirati i vidjeti koliko je nelomljiva.
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Dida

Član od: 05 Velj 2007
Mjesto: Sisak
PorukaUpisano: Čet Ruj 06, 2018 5:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma