Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Bismarck - na trafikama
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
joker

Član od: 18 Ožu 2018
Mjesto: Sesvete
PorukaUpisano: Pet Jul 06, 2018 1:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

tako i treba momci, nek se vidi raskoš. to je dobro, ali ja sam došao do ludnice, naime do sitnih stvarčica, uhhhhh ludnica. problemi s prstima ljepilima, i naravno Amatijevim nedosljednostima. No za sad se sve uspijeva riješiti
evo par fotkica. Ali imam i jednu primjedbu. Naime radi se o tome da sad kada se dođe do rada sa metalom, odnosno fotomesingom, morate paziti da su vam ruke potpuno suhe , iod znoja, ili bilo kakve vlage. Zašto. Zato što je sam materijal takav kakav je ,ne baš vrhunske kvalitete, i odmah se počne praviti dodatna patina s kojom će ,bojim se , biti prilično teško kasnije izaći na kraj, prilikom farbanja. Zato možda nije loša ideja, a ja ću ubuduće to tako i raditi, odmah nalon što je dio gotov, očistiti ga i pošpricati s primerom. Lepilu to kasnije neće smetatai, a sprećit će se moguće ljuštenje farbi. a i mogao bi biti problem sa ogradicama, kako ih kasnije očistiti

a evo i filmić

https://www.youtube.com/watch?v=VaPAM2bzWEE
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
damacn

Član od: 10 Tra 2012
PorukaUpisano: Pet Jul 27, 2018 12:20 pm    Naslov poruke: Bismarck 27.07.2018. Citiraj ovaj komentar

Polako ide naprijed
https://youtu.be/ZoV5iFs2tis
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
joker

Član od: 18 Ožu 2018
Mjesto: Sesvete
PorukaUpisano: Sri Kol 29, 2018 4:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pa , evo godišnji odmori gotovi, vruće više nije tako jako, pa smo nastavili malkice raditi. Gotov je i gavni jarbol, uz muku i trud, a u filmiću ćete , kome se gleda, naći neki savjet, za one koji još nisu došli do toga.
Uglavnom, ko ima problema s rukama, i prstima kao ja, muka.... no dobro, rješen je , doduše uz jednu greškicu, ali budemo to riješili.
Jarbol sada možemo pofarbati, najprije u primer, pa u original boju, te ga maknuti na sigurno, kako se ne bi oštetio.
To ću iskoristiti da konačno isprobam jedan od ona dva airbrusha koja sam kupio, da vidim vredili to tih novaca ili ne. Obzirom da je klon jednog od najboljih, trebao bi biti u redu. Snimati ću to, pa napraviti jednu recenzijicu. Obzirom da sam kupio dva(zlu ne trebalo) jednoga sam postavio ovdje na forumu na oglase, ali ljudi gledaju, ali nitko ni aaa. Valjda svi imaju novca pa imaju top alat, ali ..... Možda potaknem nekoga.
no evo malo slika napretka, a i filmić, pa ko voli nek pogleda, i koji komentar bi dobro došao

https://www.youtube.com/watch?v=zMZ8nydjeqc&t=17s
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
damacn

Član od: 10 Tra 2012
PorukaUpisano: Pet Lis 12, 2018 4:12 pm    Naslov poruke: Bismarck Citiraj ovaj komentar

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Stranica 8/8

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma