Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Smijati se il plakati...

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Internet linkovi
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Lip 20, 2018 9:12 am    Naslov poruke: Smijati se il plakati... Citiraj ovaj komentar

znaći zabranili maketu ,da se djecu ne bi krivo ućilo da su nacisti uspjeli doći na mjesec.... Confused Very Happy
https://www.72news.eu/2018/06/revell-ban-for-haunebu-ii-there-is-no.html
dejan_206

Član od: 23 Stu 2016
PorukaUpisano: Sri Lip 20, 2018 9:49 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja mislio to neka zaezancija,a ono istina. Još če nekome zasmetati Messeri i Fockeri..
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
AleksandarMorozov

Član od: 03 Stu 2006
Mjesto: Petrova rupa
PorukaUpisano: Sri Lip 20, 2018 11:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pročitah negdje da je 80 i neke (u romantično doba hrvatskog/jugoslavenskog maketarstva)...mislim u Beogradu...najboljom maketom na natjecanju bila proglašena maketa nekog Mesera. Mediji su to prenijeli izuzetno korektno...osim (mislim) beogradske Politike u kojoj je novinarski aparatčik postavio pitanje kako je moguće da se najboljom proglasi maketa zrakoplova okupatorskog zločinačkog zrakoplovstva. Obzirom da tada nije bilo baš puno javnih rasprava niti donošenja odluka na forumima, nekoliko partijskih aparatčika je (bez razmišljanja, naravno) reagiralo apsolutnom zabranom uvoza bilo kakvih maketa na par godina...ponosni na sebe što su uspjeli suzbiti još jedno leglo kontrarevolucije koje im je prolazilo ispod radara (banda izdajnička se služi "dječijim igračkama" u svom podlom podrivanju tekovina revolucije). Eto. Ništa ne sugeriram. Samo prepričavam. Wink

Osobno mislim da se dotična organizacija iz Dresdena ne boji ni Revella ni te makete...već je samo svjesna neučinkovitosti njemačkog obrazovnog sustava i pedagoških metoda. Uostalom, svi znamo da nacisti nisu došli na Mjesec 45. već tek 69. Very Happy

Istovremeno...mislim da Revell već ima nekoliko kupaca za taj kalup...pa ne moramo brinuti o tome hoće li te makete biti na tržištu ili neće. Smile

AleksandarMorozov: poruka promijenjena dana: Sri Lip 20, 2018 4:47 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Alfred

Član od: 21 Kol 2009
PorukaUpisano: Sri Lip 20, 2018 1:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Što se makete tiče ja sam svoj naručio... Very Happy
https://hlj.com/search/go?w=Haunebu

Alfred

Član od: 09 Sij 2016
PorukaUpisano: Sub Lip 23, 2018 12:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kako onda, tako i danas.
Imao sam (ne)sreću da se preko mojih leđa provodila reforma školstva (obrazovanja) još 70-ih. Nakon 2. razreda srednje mnogi su se morali upisati u kvazispecijalizirane škole, koje će kao "dati potrebne kadrove"
Tako smo za rastanak napravili mini-maturalac u Austriju. Usput sam kupio par maketa i na granici me puni sat davio carinik radi kukića na Bf 109E 1:48 (Nichimo).
Onda sam mu ispiičao o 6. puku i Beogradu 41. pa je bilo "Onda okej".
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
AleksandarMorozov

Član od: 03 Stu 2006
Mjesto: Petrova rupa
PorukaUpisano: Pon Lip 25, 2018 5:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Europski zapad treba, s vremena na vrijeme, podsjetiti da treba educirati, a ne zabranjivati jer su zabrane potpuno kontraproduktivne i čak i štetne. Edukacija je jedini način. Obzirom da su stari bake i djedovi, koji se živo sjećaju fašističke Italije, a napose nacističke Njemačke (kao i njima satelitskih nakarada) gotovo svi već pokojni, zadatak da ih podsjećamo bi trebali preuzeti mi iz južnoslavenskih i istočnoeuropskih članica EU. Ne kažem (niti mislim) da su fašizam i komunizam u istom košu. Čak suprotno. No, činjenica jeste da su im zabrane jedan od zajedničkih nazivnika. Kako više nema živih svjedoka štetnosti fašističkih zabrana, tu smo mi koji se sjećamo štetnosti komunističkih i koji smo duboko svjesni superiornosti edukacije nad zabranama upravo u smislu pozitivnog razvoja društva u cjelini. Zato...hajdemo. Podsjetimo ih.
robertino1985

Član od: 05 Velj 2018
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Čet Lip 28, 2018 2:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Shocked Shocked Shocked Shocked

trenutno sam u potrazi za takvim modelima i literaturom o nlo-ima
ovo je nevjerojatno, da li su oni čuli za pojam "šta bi bilo kad bi bilo"

LOL umire
Natrag na vrh
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Čet Lip 28, 2018 3:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nažalost navedena maketa je zbog pritiska pojedinih udruga povučena iz prodaje. Ljudi ne kuže šta je SF i ŠBBKBB.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Hrvoje

Član od: 16 Sij 2015
PorukaUpisano: Uto Jul 03, 2018 11:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Smijehom protiv suza svakako Very Happy

https://www.ebay.com/itm/Revell-03903-Flying-Saucer-Haunebu-II-Erstausgabe-V01-03-NEU-MIT-KARTON/132675993972?epid=22020010839&hash=item1ee41b0174:g:vIsAAOSw4YJbNPic
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Internet linkovi Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma