Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

OSIJEK 2018. 22 Rujna,Kategorije
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Klubovi, natjecanja, najave, izložbe
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
2851cz

Član od: 11 Lip 2012
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Pon Tra 02, 2018 7:18 pm    Naslov poruke: OSIJEK 2018. 22 Rujna,Kategorije Citiraj ovaj komentar

Eto i ove godine vas imam iznimnu čast pozvati vas u Osijek 22.9 2018 na Osijek Kup 2018 .

Svi detalji u narednim danima ( a osmislili smo i par noviteta )

2851cz: poruka promijenjena dana: Pet Lip 22, 2018 11:46 am; prepravljeno ukupno 2 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
stari

Član od: 12 Lip 2012
Mjesto: Kastav
PorukaUpisano: Pon Tra 02, 2018 9:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ipak je u Legi bilo tapšanje po ramenu.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
f-15

Član od: 06 Velj 2015
PorukaUpisano: Pon Tra 02, 2018 10:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pohvalno
Natrag na vrh
2851cz

PorukaUpisano: Uto Tra 03, 2018 8:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Moram se ovdje pred svima ispričati kolegi pod nickom "stari" što još nije dobio svoj paket . Dva puta mi se isti vraćao jer sam magarac krivo pisao adresu napisao bih je i treći put da kolega nije u svom mailu predložio da provjerim adresu . Uglavnom ona stara tko radi taj i griješi se ovdje dobro pokazala . Još jednom velika isprika , paket je poslan danas sa ispravnom adresom .
Natrag na vrh
Cessna

Član od: 12 Tra 2006
Mjesto: Jales B. ;)
PorukaUpisano: Pon Lip 11, 2018 10:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav, nema još nikakvih detalja, pa me zanima da li će se natjecanje održati kako bi se ekipa znala organizirati i pripremiti za put i natjecanje?

Hvala
Natrag na vrh
2851cz

PorukaUpisano: Pon Lip 11, 2018 11:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da nažalost moramo otkazati ovaj termin zbog nogometnog prvenstva ( naime igra Hrvatska ) .
22. Rujna je novi termin i za tada pripremamo i poneko iznnenađenje , bogat nagradni fond a bome i neku klopu u stilu Slavonije ( Djetalno naravno )
Natrag na vrh
Cessna

Član od: 12 Tra 2006
Mjesto: Jales B. ;)
PorukaUpisano: Uto Lip 12, 2018 7:07 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala na odgovoru!! Pojedinci su već bili opasno spremni za put.
Natrag na vrh
2851cz

PorukaUpisano: Pet Lip 22, 2018 11:55 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo došao je i taj trenutak da objavimo kategorije. Ove godine otvaramo takmičenje za sve dosadašnje radove bez obzira jesu li se već takmičili ili ne jer želimo znati: Dali je uistinu nekada bilo bolje ?
Pripremili smo i ponešto novih kategorija a radimo i na nagradnom fondu da bude veći nego lane .
Za koji dan otvaramo i mogućnost online prijave i uplate kotizacije putem računa ( biti će nešto povoljnije nego na dan takmičenja ) no da ne dužim
Osijek Kup 2018.

KATEGORIJE

SENIORI

1. Z1 Makete zrakoplova 1/144 i manje
2. Z1P Makete zrakoplova 1/72 propeler
3. Z1J Makete zrakoplova 1/72 JET

4. Z2P Makete zrakoplova 1/48 propeler
5. Z2J Makete zrakoplova 1/48 JET

6. Z3 Makete zrakoplova 1/32 i veće

7. Z4 Diorame zrakoplova, sva mjerila

8. ZH Helikopteri

9. Z5 Makete civilnih zrakoplova

10. V1 Makete vojnih vozila (oklop) 1/72
11. V2 Makete vojnih vozila (oklop) 1/48
12. V3 Makete vojnih vozila (oklop) 1/35

13. V4 Diorame vojnih vozila

14. B1 Makete brodova (sva mjerila)
15. B2 Makete podmornica (sva mjerila)

16. C1 Makete civilnih vozila
17. C2 Makete civilnih kamiona
18. C3 Makete motocikala

19. FG Figure
20. FV Vinjete
21. SR Svemirske letjelice (uključujući i rakete, nosače)
22. ZF Znanstvena fantastika
23. WF What if (obavezna priča u par rečenica)
24. K Kolekcije 3 i više maketa sa zajedničkom temom
25. P. Papir – svi modeli rađeni od papira, kartona i sl.

26. Die-cast najdraži
27. Die-cast kolekcija (3 auta sa zajedničkom temom)

28. Lego svijet za odrasle

29. Samogradnja

30. Domovinski rat

31. Crvena armija

32. Lega, najbolja ti je maketa (Best of show)

JUNIORI

33. JZ1 Makete zrakoplova 1/72
34. JZ2 Makete zrakoplova 1/48
35. JV1 Makete vozila 1/72
36. JV2 Makete vozila 1/48
37. JD Diorame
38. JC Makete civilnih vozila (sva mjerila)
39. JB Makete brodova (sva mjerila)

40. Die-cast najdraži
41. Die cast kolekcija (3 auta sa zajedničkom temom)

42. Lego svijet

43. Mali lega, najbolja ti je maketa (Best of show za juniore)

Po potrebi ćemo razdijeliti pojedine kategorije ovisno o broju maketa i mjerila koja se prijave
Natrag na vrh
Vedi

Član od: 12 Sij 2013
Mjesto: Mursko Središće
PorukaUpisano: Čet Ruj 06, 2018 4:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bit će ili ne online prijava?
Natrag na vrh
2851cz

PorukaUpisano: Čet Ruj 06, 2018 10:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Radimo na tome o svemu uskoro puno više...
Natrag na vrh
Texmex

Član od: 29 Ožu 2017
PorukaUpisano: Sub Ruj 08, 2018 5:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ne obilazim više natjecanja ali nekako mislim kako se osječko zadnjih godinu dvije palo u organizaciji .Entuzijam i trud su tu ali to više nije to.Ne napadam ni ne pljujem jer nemam želje ni potrebe za tim ali nekih dva tjedna prije natjecanja govoriti kako se radi na ovom onom kod nekog tko se možda i htio natjecati izazove kontraefekt i odustajanje.Stavljanje maketa koji su bili prije n.vremena na natjecanjima po meni je pokušaj navlačenja još koje medalje u vitrine ako bude slabija konkurencija..Poštujem trud,želju i sve to ali nekad jednostavno treba stati za neko drugo vrijeme..
Natrag na vrh
2851cz

PorukaUpisano: Ned Ruj 09, 2018 8:47 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Poštovani kolega .
Jako dobra kritika sa dobrim činjenicama kojih smo i sami svjesni . Hajdemo biti bolji dogodine dođite i pomozite u organizaciji jer mi u organizaciji imamo samo entuzijazam i vlastiti trud. Nevidim što je loše da natjecatelj dobije medalju za svoj trud ( nitko od nas neradi makete za medalje ) .
I sami kažete da je nekad takmičenje bilo bolje a to je tema koju smo i mi postavili.( dali je nekad bilio bolje )
Natrag na vrh
Texmex

PorukaUpisano: Ned Ruj 09, 2018 9:50 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nisam ništa mislio loše u tom nekom zapažanju..Radim makete za vitrinu,moja razina nije za natjecanje ali jednostavno mislim da je osječki kup daleko od onih prvih rado posjećenih natjecanja.Nije fora kritizirati a ne sudjelovati u organizaciji ali kao što rekoh izašao sam iz toga a ovo je neko neutralno zapažanje.Cijenim svačiji trud,volju,entuzijazam ali možda bolje napraviti pauzu neku i onda pokušati težiti nekoj višoj razini.Sorry još jednom,bez zle namjere.ps-velika većina maketara kao i sportaša koje se natječu teže medaljama jer to je neka potvrda i pohvala njihovom talentu ..
Natrag na vrh
AleksandarMorozov

Član od: 03 Stu 2006
Mjesto: Petrova rupa
PorukaUpisano: Ned Ruj 09, 2018 11:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ni ja nekako baš i ne obilazim natjecanja. Zato nekako baš i nemam mišljenje o organizaciji...naročito zato što, samim time što ih ne obilazim, ne mogu imati zapažanja. Na rijetkim natjecanjima, koja obiđem, zapazim gotovo sve...naročito propuste. E sad...obzirom da sam imao priliku sudjelovati u organizaciji više od jednog natjecanja...otprilike znam što znači organizirati najobičniji topli obrok, a kamoli iskamčiti od nekoga koju kunu.

"Ilija...Turci vole samo dve stvari. Dukate i dupe. Dukata nema, ali zadatak mora biti izvršen." (Miloš Obrenović Iliji Garašaninu pred Ilijin odlazak u diplomatsku misiju u Carigrad)
Pouka je...hm...predlažem svima (uključujući i sebe)...naročito onima koji ne sudjeluju u organizaciji nekog natjecanja niti se namjeravaju natjecati...a posebno onima koji ne znaju kako je to dati dupe za postizanje cilja od kojeg se dobije samo tapšanje po ramenu i pokoje pljuckanje zbog propusta...da se suzdrže od javnih kritika PRIJE nego dotično natjecanja završi.

I da me se ne shvati pogrešno. Slažem se s dijelom kritika poštovanog kolege Texmexa. Vjerujem da će, u budućnosti, a nakon dogovora na liniji Osijek-Vinkovci-Brod, Osijek Kup postati dio budućeg Slavonija Kupa...čime će Osijek Kup...ako s kolegama iz Vinkovaca i Broda bude tako dogovoreno...postati trijenale.

I ne. Ne sudjelujem u organizaciji ovogodišnjeg Osijek Kupa...jer sam preselio u Istru.
Texmex

PorukaUpisano: Pon Ruj 10, 2018 12:08 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ok..ako kažem da su starija natjecanja bila bolja u kojem si i ti sudjelovao onda je i to neka pohvala,,pretpostavljam kako si sudjelovao i na ovim zadnjim i da bez obzira na prodaju dupeta i dukata znaš da to baš nije to.Kako god,kada bi se maketare koji hodočaste više manje sva natjecanja rangirali neke svoje dojmove sumnjam da bi baš osječki kup bio pri vrhu.Posjetio sam natjecanja na kojim nisam sudjelovao ni oragnizaciski ni natjecateljski ali osjetio sam da o baš nije kao ono kada smo nekad davno imali u EMŠI i slično.Ne smatram kako radim nikakvu antireklamu ni ništa,pretpostavljam teško naći sponzore i sve ostalo ali onda bolje napravit pauzu nego gubiti neki ugled koji ste stjecali godinama.koja svrha je izložit maketu koj je bila n.puta na natjecanjima i kod nekog suca osvojila bodove a kod drugog nije.u svrhu jesu li nekad makete i natjecanja bila bolja.Po količini neupita dva tjedna pred natjecanje neke stvari se i na taj način pokazuju..Obzirom da si kao demokrata tražio da ne komentiramprije okončanja natjecanja,ovo sam napisao i tu stajem.Želim sreću i uspjeh organizatorima i što više dobrih radova.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Klubovi, natjecanja, najave, izložbe Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma