Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Figure u 1/72 od meke plastike - koji primer?

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
KatarII

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: ZGB
PorukaUpisano: Pet Tra 20, 2018 10:30 am    Naslov poruke: Figure u 1/72 od meke plastike - koji primer? Citiraj ovaj komentar

Kao što (po)dugački naslov kaže, htio bih vaša iskustva s tim koji primer iskoristiti za polietilenske figure u 1/72...

Ako može nešto lokalno dostupno što ih ne bi pojelo, a ipak bilo dovoljno dobro da prihvati boju koja se onda kasnije ne bi ljuštila ili pucala.

Zahvaljujem!
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zilkan

Član od: 26 Stu 2007
Mjesto: oko Bjelovara
PorukaUpisano: Pet Tra 20, 2018 12:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni se najbolje pokazao razrjeđeni drvofix, dodam koju kap crne boje, pa kad bojam dobivam outlining detalja. Jedini mi se pokazao da ima neku fleksibilnost i elastičnost kada se osuši, a akrili odlično sjedaju na njega. Druga verzija je nitro+enamel boja, u dosta tankom sloju, tek da lagano prekriva plastiku i da se plastika od ispod "pokazuje". No opet, drvofix mi se pokazao bolji i od te verzije
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma