

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
Autor |
Poruka |
| markojeras
| Član od: 08 Lis 2005 | Poruke: 897 | Mjesto: Zagreb |
|
|
Natrag na vrh |
|
 |
| Miros
 | Član od: 16 Lis 2005 | Poruke: 974 | Mjesto: Osijek/Tenja |
|
Upisano: Uto Sij 30, 2018 5:35 pm Naslov poruke: |
|
|
Koliko god gledao priložene fotke i dalje sam uvjeren da je u pitanju engleska tamno zelena boja i nijedna druga, ja tu uopće ne vidim plavo ništa osim neba. _________________ Miroslav |
|
Natrag na vrh |
|
 |
| Lisec
 | Član od: 30 Lis 2008 | Poruke: 1140 | Mjesto: Zaprešić |
|
Upisano: Uto Sij 30, 2018 8:07 pm Naslov poruke: |
|
|
Ja vidim plavu boju cist fino
I razliku izmedu zelene i plave _________________ Matija
http://mkgrunf.com/ |
|
Natrag na vrh |
|
 |
| Tomo
 | Član od: 06 Stu 2005 | Poruke: 1671 | Mjesto: Varaždin |
|
Upisano: Uto Sij 30, 2018 11:35 pm Naslov poruke: |
|
|
A ja se slažem s Mirom.
Dana Bell je legenda, i da je netko drugi napisao taj članak ne bi ga uopće uzimao za ozbiljno, ovako sam ga sa zanimanjem pročitao.
No ne slažem se s njim.
Pogledjte kako je žuta blijeda na tim fotkama na kojima on tvrdi da se vidi plava.
A i ono što on par puta spominje, ali pokušava relativizirati.
Svi veterani tvrde da su avioni bili zeleni. |
|
Natrag na vrh |
|
 |
| Lisec
 | Član od: 30 Lis 2008 | Poruke: 1140 | Mjesto: Zaprešić |
|
Upisano: Sri Sij 31, 2018 9:22 am Naslov poruke: |
|
|
Ne znam na cemu vi gledate, ja gledam na mobitelu gdje si mogu fino zumirati i ja na color slici vidim nijansu tamno plave na trupu Luia iznad pruga i tamnu zagasitiju zelenu ili smeđu(olive drab?) boju na djelovima repa. Isto tako na toj necropanoj slici vidim kako je drugi avion u kadru jednobojan sa tamnijom bojom. Dalje, na cb fotki Luia se vidi jasna granica tih boja, pogotovo na krilima gdje su prefarbane invazijske pruge, pa ide druga boja i onda na vrhovima krila opet druga nijansa. Zatim na drugoj slici vidimo primjerak bez invazijskih crta ali sa jasnom plavom bojom na vrhovima krila.
Sve je podlozno interpretaciji i ja nebi vjerovao 100% nikad ljudskoj memoriji, ali mogu trenutno vjerovati svojim ocima.
Isto se tvrdilo za rlm83 pa gle...ispada da je to plava boja(ne kazem da su bili avioni plavi) 😂
Za sliku kaze da je 15% posvjetljena.
A opet, veterani kazu jedno, drugi koji su ih vidjeli kazu drugo. A ja kazem da nema dima bez vatre  _________________ Matija
http://mkgrunf.com/ |
|
Natrag na vrh |
|
 |
| Alkett
| Član od: 19 Velj 2017 | Poruke: 107 | Mjesto: Crikvenica |
|
|
Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|