

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| Minesweeper
 | | Član od: 21 Sij 2007 | | Poruke: 962 | |
|
Upisano: Uto Sij 02, 2018 2:50 pm Naslov poruke: Albatros DIII Oeffag 153 1/48 |
|
|
Evo i ja se odvažio složiti jedan subjekt iz prvog svetskog rata pa cemo vidjeti kako će to ispasti
Radi se o Eduardovoj profipack maketi koji je zaista izvrsna sa svim dodatcima što su potrebni vec u kutiji.
Počeo sam s motorom, crna podloga pa djelomice alclad aluminij, usisna grana je bila od čeličnog lima prekrivenog azbestnom izolacijom pa sam se odlucio za ovu nijansu vidim da ima različitih interpretacija.
Malo ulja
Zatim imitacija drva, podloga gunze sail, shading s gunze wood brown te mix uljanih boja nanošen kistom, bitno je da se dobro osuši prije prozirnog laka.
Naslon i jastuk pilotske stolice su od jetkovine i dosta unaprijede plasticni dio.
Lagano ubacivanje svega sa dosta dryfita da se trup pravilno zaklopi
Sve osim bobina sklopljeno i spremno za zaklapanje trupa, šteta što se neće vidjeti previše, cijevi mitraljeza su medicinske igle
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| 0viking0 Moderator
 | | Član od: 17 Lis 2005 | | Poruke: 2977 | | Mjesto: Zagreb - Croatia |
|
Upisano: Uto Sij 02, 2018 3:06 pm Naslov poruke: |
|
|
| Jako lijepo. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| von Stuck Administrator
 | | Član od: 08 Lis 2005 | | Poruke: 3474 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Uto Sij 02, 2018 8:44 pm Naslov poruke: |
|
|
Očigledan je trend porasta broja sve bolje napravljenih maketa svih vrsta i u svim mjerilima. To je odličan trend. Bravo Minesweeper ! _________________
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| 0viking0 Moderator
 | | Član od: 17 Lis 2005 | | Poruke: 2977 | | Mjesto: Zagreb - Croatia |
|
Upisano: Sri Sij 03, 2018 1:28 am Naslov poruke: |
|
|
| Pa i je i nije. Očigledno je u maketarstvu ostala neka stalna ekipa. Nema priljeva novih likova - početnika... Budućnost je klimava. Svoje stasheve nećemo imati kome prodati lol. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Tomo
 | | Član od: 06 Stu 2005 | | Poruke: 1725 | | Mjesto: Varaždin |
|
Upisano: Sri Sij 03, 2018 9:36 am Naslov poruke: |
|
|
Jako lijepo za sad!
| 0viking0 Napisao/la: | | Pa i je i nije. Očigledno je u maketarstvu ostala neka stalna ekipa. Nema priljeva novih likova - početnika... Budućnost je klimava. Svoje stasheve nećemo imati kome prodati lol. |
A s ovim se ne bi baš složio...
Ja više od pola ljudi na ovom forumu ne poznajem, a pridružili su mu se unazad par godina. Prije bi rekao da forumi općenito lagano ide smjerom news grupa i mailing lista. Kad usporedimo sa npr. prije 10 godina u RH imamo više natjecanja, s više natjecateljskih radova, te većom kvalitetom. Tržište maketa je nikad bolje.
Znam da svi kukaju kako klince danas taj hobi ne zanima, i ja imam dojam da sve propada, ali jednostavno brojke to demantiraju.
A povećana kvaliteta u odnosu na prije je rezultat dostuposti informacija i alata/materijala u odnosu na prije. Krivulja učenja je danas puno oštrija nego nekad.
Nažalost nuspojava je da standardi koje maketarska zajednica nameće danas češće vode frustracijama, a ne opuštanju i uživanju. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| P-51
 | | Član od: 24 Ožu 2006 | | Poruke: 3476 | | Mjesto: Drniš/Šibenik |
|
Upisano: Sri Sij 03, 2018 10:01 am Naslov poruke: |
|
|
Nažalost nuspojava je da standardi koje maketarska zajednica nameće danas češće vode frustracijama, a ne opuštanju i uživanju.[/quote]
Šta god napravim u ono malo vremena koje posvetim hobiju nije dobro ni meni samom a kamoli da se usudim stavit. A imam i alate i boje i dodatke i vrh makete. Tako nekako.
Da ne otklizimo full u OT , Mineswweeper-super je rad. Pratimo sa zadovoljstvom ko i sve tvoje do sad. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| su27rules
 | | Član od: 13 Pro 2006 | | Poruke: 5798 | | Mjesto: Split |
|
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Lisec
 | | Član od: 30 Lis 2008 | | Poruke: 1199 | | Mjesto: Zaprešić |
|
Upisano: Sri Sij 03, 2018 12:35 pm Naslov poruke: |
|
|
Dobar rad. Vidim da su poboljsali neke stvari u odnosu na 253 verziju
A da se nadovezem na zanimljivu raspravu, ja sam misljenja da se NK Dinamo nece nikad poboljsati ako se natjece sa NK Pušća Donja.
Visi "standardi" su dobra stvar, koga ne zanima rezultat nego put, njemu je svejedno kakav dobije komentar _________________ Matija
http://mkgrunf.com/ |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Minesweeper
 | | Član od: 21 Sij 2007 | | Poruke: 962 | |
|
Upisano: Sri Sij 03, 2018 11:53 pm Naslov poruke: |
|
|
Ekipa hvala na komentarima
Povremeno bacim oko na Češki forum i svaki se put iznenadim brojem novih radova i članova koji objavljuju, ali s obzirom koliko je kod njih maketarstvo popularnije kao hobi ne iznenađuje me.
složio bih se s 0vikingom0 što se tiće ekipe uglavnom se radi o istim ljudima iako vjerujem da ima dosta članova koji slažu a ne žele objaviti zbog nekih svojih razloga.
Evo jošmalo napretka
Trup zaljepljen, fali još koja štipaljka
Pokitano i spremno u primeru
Gunze sail i lagani postshading s wood brown
Aluminij maskiran i ofarban alcladom, sve zaštićeno slojem akrilnog laka
Cijevi mitraljeza sam skinuo zbog lakšeg maskiranja i manipulacije pri farbanju mislim da ih nebi trebao biti neki problem vratiti pri završetku
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Lisec
 | | Član od: 30 Lis 2008 | | Poruke: 1199 | | Mjesto: Zaprešić |
|
Upisano: Čet Sij 04, 2018 12:22 am Naslov poruke: |
|
|
Ovi poklopcici po trupu i djelovi ispred i iza donjeg krila su ista vrsta brusenog aluminija kao i poklopac motora _________________ Matija
http://mkgrunf.com/ |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Minesweeper
 | | Član od: 21 Sij 2007 | | Poruke: 962 | |
|
Upisano: Čet Sij 04, 2018 12:27 am Naslov poruke: |
|
|
Znam, ostavio sam za poslije nakon što napravim teksturu drva mislim da ce mi biti lakše maskirati  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Lisec
 | | Član od: 30 Lis 2008 | | Poruke: 1199 | | Mjesto: Zaprešić |
|
Upisano: Čet Sij 04, 2018 1:25 am Naslov poruke: |
|
|
Ja sam to ipak prvo...nisam nista htio vise maskirati kad zavrsim drvo, lak ili ne...
Plus, dobit ces laganu strukturu od boje za drvo pa bi se to moglo i vidjeti ispod alklada. Ili ces to cistiti pa onda riskiras ostetiti okolno _________________ Matija
http://mkgrunf.com/ |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Minesweeper
 | | Član od: 21 Sij 2007 | | Poruke: 962 | |
|
Upisano: Čet Sij 04, 2018 9:16 am Naslov poruke: |
|
|
| Onda zamaskiram i ofarbam danas dok jos nema drva, ipak bolje ne ljepiti nista preko ulja kako kazes |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| frka
 | | Član od: 16 Lis 2005 | | Poruke: 1515 | |
|
Upisano: Čet Sij 04, 2018 11:33 am Naslov poruke: |
|
|
| Minesweeper, odakle si nabavio tu fotojetkanu stolicu? Eduard je kako vidim nema... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Minesweeper
 | | Član od: 21 Sij 2007 | | Poruke: 962 | |
|
Upisano: Čet Sij 04, 2018 12:21 pm Naslov poruke: |
|
|
| Bila je u kutiji, dobiju se dva jetkana freta, jedan u boji i jedan obican na kojem je naslon |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|