Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Sea Hurricane Mk IIc 1/72 Revell

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Herr Fix

Član od: 24 Sij 2011
PorukaUpisano: Uto Lip 27, 2017 4:52 pm    Naslov poruke: Sea Hurricane Mk IIc 1/72 Revell Citiraj ovaj komentar

Pozdrav! Nešto sam malo radio pa da pokažem...

Dakle, Sea Hurricane od Revella. Kokpit nema puno veze sa stvarnošću pa sam ga odlučio sam napraviti od rastegnutih sprueova i čašica od jogurta. Zadržao sam samo zadnju ploču sa sjedištem i instrument tablu.

A onda katastrofa. Apsolutni sam početnik sa airbrushom i boja mi je granulirala. Ne znam do čega je, moguće jer sam koristio neke prastare revellove boje. Uglavnom, to sada izgleda nekako ovako, nadam se da ću uspjeti spasiti jer sam inače zadovoljan kako sam skretchao kokpit

Herr Fix: poruka promijenjena dana: Čet Tra 12, 2018 7:32 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Lip 28, 2017 8:47 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cockpit izgleda super.
Što se tiče zrnate boje, može biti više uzroka, pošto su sad velike vručine, boja brzo suši, pa ako špricaš na prevelikom tlaku sa malo veče udaljenosti boja se suši u zraku. Isto tako može biti problem pregusta boja i premali tlak.
supergru

Član od: 09 Lis 2009
Mjesto: Karlovac
PorukaUpisano: Čet Lip 29, 2017 12:12 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Uzmi čisti nitro, eventualno jako razrijeđena ta boja sa nitrom i napravi full wet prijelaz preko tih dijelova sa distance i ostavi da se osuši. Mene spasilo nekoliko puta.

Ako ne pomaže, onda je u pitanju stara boja, koja je promjenila kemijski sastav s vremenom. A to se najprije otkrije po njuhu kad otvoriš kanticu. Wink

Kokpit si odlično napravio u odnosu na dijelove iz kutije.
Natrag na vrh
Herr Fix

Član od: 24 Sij 2011
PorukaUpisano: Čet Lip 29, 2017 12:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala na savjetima, imat ću na umu za ubuduće.

U međuvremenu sam samo lagano pobrusio neravnine gdje je bilo moguće, obojao detalje, stavio gloss lak i wash pa mislim da je sada ipak bolje. Gornji rub instrument table sam morao preoblikovati radi fit-a pa je i dekal izrezan. Slike još naglašavaju sve mane (nije da ih nema Very Happy ) , u živo je bolji dojam. Pošto mi je ovo prvi cockpit da sam koristio AB, gloss lak, wash (sve mi je to novo), ja sam zadovoljan Smile

Još nišan, pojaseve i stick, nekad kad opet uhvatim malo vremena...

Herr Fix: poruka promijenjena dana: Čet Tra 12, 2018 7:33 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Čet Lip 29, 2017 3:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Daj malo nekako ublaži ovaj decal za tablu. Ruši dojam svega dobrog što si napravio...

Obojaj, potamni.... da nije sve crno bijeli svijet.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Kurfurst

Član od: 28 Pro 2014
Mjesto: Split-Kamen
PorukaUpisano: Ned Jul 02, 2017 10:15 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

super kokpit...
ako vam bude trebalo, imate build ovog hurricanea od Rate Marczaka...

U maketarstvu nije bitno čime si to napravio nego kako to izgleda!
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma