Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

PzKpfw III 1:72

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
nemo77

Član od: 15 Stu 2016
PorukaUpisano: Sri Stu 23, 2016 10:28 pm    Naslov poruke: PzKpfw III 1:72 Citiraj ovaj komentar

Evo da i ja postavim svoju prvu dioramu u izradi.
Slike nisu nesto super ispale (mislim da blic previse udara), sljedece cu probat na obicnom dnevnom svjetlu poslikat

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Stu 30, 2016 11:54 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cigle su ti ponešto prevelike za mjerilo.

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
nemo77

PorukaUpisano: Sri Pro 07, 2016 1:19 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

je, skuzio sam. Sam sam ih rezo, pa nikako pogodit.vidio sam da ima za kupit cigle u raznim mjerilima, pa mislim da cu ubuduce sa kupovnom.
Ko sto netko rece, prvi macici u vodu Crying or Very sad
Natrag na vrh
daneel

Član od: 12 Lis 2005
PorukaUpisano: Sri Pro 07, 2016 11:06 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vidi se da imaš volje, i da razmišljaš o kompoziciji diorame.. ali štekaš kod uvjerljivosti... moj savjet bi ti bio da proučiš više slika u boji ovakvih scena, screenshot iz nekog ratnog filma (fury npr) isto može poslužiti. također možeš na netu potražit neke tutoriale za izradu diorama, možda dobiješ inspiraciju za korištenje nekih materijala o kojima nisi prije razmišljao. meni npr za cigle dobro funkcionira kapa ploča s koje skinem sloj kartona, i taj pjenasti dio premažem drvofixom. ovisno o tome kaj želim postići, prije ili poslije drvofixa mogu u nju urezivati cigle, kamenu strukturu, ili nešto treće.
btw, kad radiš cigle, prvo ih prefarbaj u neku sivu (boja žbuke, za fuge između cigli), a onda farbaj cigle, jednu po jednu. tako ćeš dobiti realniji izgled.
nemo77

PorukaUpisano: Sri Pro 07, 2016 3:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tnx na podrsci i savjetu. Ne znam kako se tocno zove ova ploca sa kojom sam radio, ali je isto neka kombinacija stiropora ili neke pjene sa papirom. U svakom slucaju da se fino modelarit samo sam ja zbrljo ne uzimajuci u obzir realne dimenzije. Kako bi se reklo radio vise od oka Very Happy , a kako sam se blizio kraju sve vise je ta nedimenzioniranost bola u oci, ali sad sta je tu je Very Happy .
Ovo sa screenshotovima je odlicna ideja, ja ovu radio iz glave. Pretrazivao sam neke WW2 slike po netu, ali nisam nista pronasao po cemu bi radio ( ili pre komplicirano ili mi se nije svidjelo), ali mi ovo sa filmovima nije doslo na ideju. Za bojanje tenka sam koristio pc igru kao inspiraciju.
Jos jednom hvala na savjetim i tipovima za sljedece proekte.
Trenutno radim jedan pustinjski, isti tenk ( jbga dobio dva u kutiji Very Happy ), pa cemo vidjet kako ce ispast.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma