Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Naljepnice

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Ostalo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
stari

Član od: 12 Lip 2012
Mjesto: Kastav
PorukaUpisano: Pet Lis 09, 2015 7:40 pm    Naslov poruke: Naljepnice Citiraj ovaj komentar

Molio bih savjet za naljepnice.
Pripremam "građu" za m/b Premuda i interesira me da li se može u kućnoj radinosti izraditi naljepnica sa logom Jadrolinije. Prije sam naljepnice printao sa ink jet Epson printerom na APLI transparent samoljepivu foliju. Međutim, folija je prilično "debela", te se primječuju rubovi kao i sjaj. Znam da uz plastične makete u kompletu dobiju se i naljepnice, koje se odvajaju od podloge u vodi i mogu se postaviti na neravne-zakrivljene površine što i meni treba. Ili takve naljepnice sa logom treba naručiti kod grafičara. Kod kojeg i gdje?
Hvala
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Pet Lis 09, 2015 9:53 pm    Naslov poruke: Re: Naljepnice Citiraj ovaj komentar

stari Napisao/la:
Molio bih savjet za naljepnice.
Pripremam "građu" za m/b Premuda i interesira me da li se može u kućnoj radinosti izraditi naljepnica sa logom Jadrolinije. Prije sam naljepnice printao sa ink jet Epson printerom na APLI transparent samoljepivu foliju. Međutim, folija je prilično "debela", te se primječuju rubovi kao i sjaj. Znam da uz plastične makete u kompletu dobiju se i naljepnice, koje se odvajaju od podloge u vodi i mogu se postaviti na neravne-zakrivljene površine što i meni treba. Ili takve naljepnice sa logom treba naručiti kod grafičara. Kod kojeg i gdje?
Hvala

ukratko
papir za dekale( prozirni) i inkjet ili laser printer
nakon printanja pskanje prozirnim lakom da se ucvrsti boja
neprikladno za bijele dekale
druga, bolja ali skuplja varijanta
das graficaru da napravi vektorski prikaz loga jadrolinije, napravi sito i tiska naljepnice na dekal papir sitotiskom- u koliko boja hoces, ali svaka boja mora imati svoje sito , sto poskupljuje sve skupa
meni je za jedan A4 s crnom i bijelom bojom uzeo mislim oko 250 kuna + pdv prije dve godine
treca najjeftinija varijanta- da ti netko isplota samoljepive naljepnice iz folije...danas imas supertankih folija i cisto su ok, ne skuzi se ako bas ne zabijes nos u to
sjaj ubijes zavrsnim prozirnim lakom
znaci, ne printanje na foliju nego rezanje iz folije svakog slova posebno
radio sam na sva tri opisana nacina
kolega Seawolf na onom dugom forumu je samoljepivom folijom radio slova JUGOLINIJA na brodobima u 350 - tak da mislim da ti je to najbolja varijanta kaj se tice omjera cijena/konacni izgled
poz
m
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Ostalo Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma