Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Mi-8T JRV Zvezda 1/72

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
zoki_008

Član od: 31 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod/Osijek
PorukaUpisano: Ned Ožu 22, 2015 1:29 pm    Naslov poruke: Mi-8T JRV Zvezda 1/72 Citiraj ovaj komentar

Pozdrav,

nisam baš slikao otpočetka al ok. Uglavnom D.I.K. + malo treniram razvlačenje spruova, scriber-anje... Uklapanje već opće poznatno dosta loše al trudio sam se izvući najbolje što znam.
Planirao sam da bude ovaj:

Kokpitom se ne mogu pohvalit jer sam bojao kistom i to akrilkama pa nije nešto specijalno. Dodao sam neke kablove na onaj "zid" iza i kutije prve pomoći (crveni križić ću već nekako nacrtat, nadam se)

Dodao sam "plafon" pošto po default-u nema baš ništa:

Nisam imao ništa bolje pri ruci pa sam koristio onu traku za pakete. Nije tako na pravom helikopteru ali mi zanimljivo izgledao uzorak. Solidno je sjelo samo ta traka je užas za radit.

S poklopcima motora sam se dosta namučio pa nije baš bajno sjeo spoj tog dijela i dijela prema repu.

"Šofer šajbu" sam htio malo "popravit" i ispolirat ju pastom za zube. Uzeo finu krpicu i uprskao stvar načisto:

Je malo i slika mutna ali je i plastika Glavom u stol
Nisam skužio u čemu je problem, nedavno sam na nekom Migu isto tako polirao canopy i super ispalo. Možda je ova plastika mekša/lošija. Ako ima neko prijedlog pliz pomagajte. Možda nekakav Clear pomogne.

Dodao sam par žnjuri na rotor:

Izradio sam vitlo i onu kuku za ispod trupa (ne znam pravi naziv):

Bojat sam planirao s Hu149 ili Gunze 302 gore i možda Gunze 323 ili 45 dolje. Za plavu nisam baš siguran, možda će ju trebat malo poštimat.

Sve kritike i prijedlozi dobrodošli.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Ned Ožu 22, 2015 1:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tamiya paste za prozirne dijelove fine i super fine.

Također šrobaj s onim polirnim stickovima za poliranje noktiju. doduše ne znam kako češ ovaj unutarnji dio.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
dragan_mig31

Član od: 16 Sij 2006
Mjesto: SKOPJE-MAKEDONIJA
PorukaUpisano: Ned Ožu 22, 2015 2:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zelenu mozes lagano sa revell 68 uz malo bele.A dole bilo koja svetlo plava.Na mi-8 kod nas je plava bila daleko svetlija nego kod aviona.Staklo poliraj kako ti kolega kaze sa tamiya polir paste.Ja ih koristim vec duzi niz godina i prezadovoljan sam.Ostalo si dobro sredio Smile
zoki_008

PorukaUpisano: Ned Ožu 22, 2015 4:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala vrsa, Dragane. Zaboravio sam na Tamiyu. Dodana na shopping listu.
Natrag na vrh
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Ned Ožu 22, 2015 7:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja poslije poliranja pastom za zube dobro namočim u Glantzer i ostavim da se preko noći osuši i bude super....
zoki_008

PorukaUpisano: Ned Ožu 22, 2015 11:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Antun Janković Napisao/la:
Ja poslije poliranja pastom za zube dobro namočim u Glantzer i ostavim da se preko noći osuši i bude super....

Probam i to. Imam nekakv Emsal-ov. A evo nasao sam i mpuky-jev how-to nek se nadje:

http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=20259&view=next&sid=3f9b29bfda7874895ffcab41360fbdd4
Natrag na vrh
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Pon Ožu 23, 2015 11:52 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Radio sam istu ovu maketu i tada su mi kolege rekle da malo produžim prednju nogicu od točka. Navodno, ako se stavi ova koja dođe u kutiji helikopter stoji ravno, a trebalo bi da izgleda ovako:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0f/Gatow_Mil_Mi-8T_%282009%29.jpg

Obrati pažnju na spoj kada ubaciš poklopac kabine. Meni je bio zazor veći od milimetra između plastike i polopca.
Navodno i sam oblik poklopca kabine nije dobar kod ove makete, mada se ja nisam obazirao na to Wink
zoki_008

PorukaUpisano: Pon Ožu 23, 2015 9:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

u-boat Napisao/la:
Radio sam istu ovu maketu i tada su mi kolege rekle da malo produžim prednju nogicu od točka. Navodno, ako se stavi ova koja dođe u kutiji helikopter stoji ravno, a trebalo bi da izgleda ovako:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0f/Gatow_Mil_Mi-8T_%282009%29.jpg

Obrati pažnju na spoj kada ubaciš poklopac kabine. Meni je bio zazor veći od milimetra između plastike i polopca.
Navodno i sam oblik poklopca kabine nije dobar kod ove makete, mada se ja nisam obazirao na to Wink

Jesam već prostudirao i tvoj post s osmicom Wink
Thx
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma