Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Airpower 2013

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Klubovi, natjecanja, najave, izložbe
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Airbus89

Član od: 02 Velj 2011
Mjesto: Dubrovnik/Bec
PorukaUpisano: Sub Lip 22, 2013 10:03 am    Naslov poruke: Airpower 2013 Citiraj ovaj komentar

Pozdrav,

28. i 29. lipnja se opert odrzava "Airpower" u Zeltwegu:

http://www.airpower.gv.at/?gclid=CPKW8_aW97cCFU2R3godomMAQQ

Maketarski je isto zanimljivo, IPMS Austria ce imati vlastiti sator gdje ce biti izlozene makete na temu "suverenitet i solidarnost" tako da ce biti razlicite tematske cjeline kao kriza u CSSR itd. Dogadjanja na nasim prostorima ce isto biti tematska cjelina pa ce se naci nesto maketa vezanih za dogadjanja u 90-tim.

Drago mi je da ce i HUVM biti gost u satoru IPMS-a i svojim maketama doprinjeti izlozbi . Eto, pa svi koji dodjete na Airpower navratite i u sator IPMS-a.

Pozdrav
Branko
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
potez XXV

Član od: 03 Svi 2006
PorukaUpisano: Sub Lip 22, 2013 10:17 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super!

Hocete naznacit na ovoj karti gdje bi otprilike bio vas stand, ako budete znali raspred par dana prije?

http://www.airpower.gv.at/index.php/en/info-en/site-plan

Zante li sto o mig-21r 26112 koji je u Hangaru 8? Hoce ga se moc poslikat, vidjeti?

Vidim na stranicama da ce u muzeju biti posebna izlozba (ako sam dobro shvatio) zrakoplova iz AU povijesti.
Ja sam pitao covjeka koji je 2011. slikao premjestaj 26112 (Werner P.) u Zeltweg i on mi kaze sljedece:

Citat:
Ich war in diesem Jahr noch nicht im Museum in Zeltweg, darum habe ich einen Freund in Zeltweg eine E- Mail geschrieben.
Er hat mir heute geanwortet, dass die MiG noch in Zeltweg steht. Leider ist sie mit Tarnnetzen ganz verdeckt und soll auch zerlegt werden und aus der Ausstellung genommen werden, da sie nicht in die österreichische Militärgeschichte passt. Wo die MiG später einmal stehen wird und ob man sie dann auch anschauen kann weiss er leider auch nicht.

Mit freundlichen Grüßen
Werner

Nadam se da ce biti u komadu muzeju 29/6 i valjda ce maknuti ceradu s njega da se moze poslikati.

Hvala

Marin
Natrag na vrh
Airbus89

PorukaUpisano: Sub Lip 22, 2013 11:00 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

potez XXV Napisao/la:
Super!

Zante li sto o mig-21r 26112 koji je u Hangaru 8? Hoce ga se moc poslikat, vidjeti?

Marin

To o migu sam neki dan cuo na klupskom sastanku gdje je to Dr. vlado pitao jednog kolegu koji ima neke veze u zeltwegu. Obecao mu je da ce se raspitati, ne znam ima li odgovora. Svojevremeno sam ga i i ja slikao:
http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=20500&highlight=mig21r
a bilo je i jos postova sa fotkama.
Gdje je tocno stand cu ti jos poslati, ne znam ni ja jos. Znaci li to da se vidimo (i upoznamo)u Zeltwegu?
Lp
Branko
Natrag na vrh
werewolf

Član od: 21 Velj 2008
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Lip 22, 2013 1:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja idem na Airpower2013, pa sam si bas mislio hoce li biti migulja izlozena, jer pretprosle godine nisam stigao od svih dogadjanja niti pitat nikoga u kojem hangaru je bio izlozen? I za sve koji idu, uz sve sto inace nosite ponesite si lagani stolac na rasklapanje i kremu za sunčanje Wink

Član od: 16 Velj 2009
Mjesto: velika gorica
PorukaUpisano: Pon Jul 01, 2013 9:25 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U ime Hrvatske Udruge Vojnih Minijaturista želio bih se zahvaliti prijateljima iz IPMS Austria na pozivu da sudjelujemo u njihovoj izložbi maketa, na gostoprimstvu i ugodno provedena dva i pol dana.
Vidimo se na CK.
Airbus89

PorukaUpisano: Sri Jul 03, 2013 12:13 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Eto odradili smo i to. Bilo je lijepo, uzbudljivo. Puno fotki, pa da samo dio podjelim sa vama. Kad bude vise vremena bit ce jos.
Maketarska izlozba sa temom "Suverenitet i solidarnost" je bila u ovom satour:

Jedna od tema je bila i kriza u Jugoslaviji i austrjiske oruzane snage u to doba:

Koliko sam cuo bilo je oko 300.000 posjetitelja u ova dva dana.

Prvi dan je bilo dosta oblacn, srecom bez kise, a drugi prekrasan dan.
Nekoliko fotki pravih zrakoplova, prvo malopovjesnih:

DC-6 Red Bulla, nekad titov zrakoplov

i nesto moderniji

Nijemci bas ne gledaju na cistocu

Naslo se tu zrakoplova sa svih strana, skoro cijela Europa, i nasi susjedi su bili tu

a najveci zrakoplov(pored DC-6) je bio njemacki P-3c Orion u posebnom bojanju

C-130 je bio samo u letnom programu, nije ga bilo moguce vidjeti iz blizine.
I na kraju ono sto vecinu vas zanima. Ovako je izgledao Mig-21, iza panoa
prekriven maskirnom mrezom

uspio sam razgovarati sa 2 osobe i to jedna od vojske , a druga iz beckog vojnog muzeja. Trenutno se odrzava izlozba povodom izbijanja 1. svj. Rata i za miga jednostavno nema mjesta. ako se sto ne pormjeni bi trebao ponovo doci u postavu muzeja za 2 godine. Znaci ima nade da ga opet vidimo. Eto tolko, na kraju i moja malenkost sa ekipom HUVM-a koji su bili gosti maketarske izlozbe IPMS-a
Natrag na vrh
mario101

Član od: 16 Velj 2009
Mjesto: velika gorica
PorukaUpisano: Sri Jul 03, 2013 5:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Na poziv dragih kolega i prijatelja iz IPMS Austrija HUVM je nazočio jednom od najposjećenjih aeromitinga u ovom dijelu Evrope – AirPower 2013, Zeltweg, Austrija.

IPMS Austrija i HUVM su zajedno prezentirali makete sa tematikom ratova na Balkanu.

Još jednom se zahvaljujemo dragim prijateljima iz IPMS-a Austrija na gostoljubivosti te prekrasnom i nezaboravnom druženju, bilo je zaista fenomenalno.

A sad evo i slika...

1. Prvo malo nas

2. Statički dio

3. Letački dio

4. Iako je AirPower prvenstveno zrakoplovni događaj Austrijska vojska je imala još štogod zanimljivoga za pokazati i prezentirati.

5. A evo i maketa

dragisa1956

Član od: 01 Lis 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Jul 10, 2013 10:14 pm    Naslov poruke: Čestitam fotografima na odlično obavljenom poslu! Citiraj ovaj komentar

Poštovni.
-Dobrih fotografija nikada dosta. ako imate energije postavite još po neku da i mi ostali koji nismo bili na licu mjesta uživamo.
-Nije mi poznato da li je bilo do sada ponuđeno da se pokažu u punom sjaju razni slikoviti HRZ-PZO zrakoplovi. Ako nije, na istom problemu se može poraditi.

Lijep pozdrav, Dragiša.
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Klubovi, natjecanja, najave, izložbe Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma