Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Ki43-I (Oscar) Hasegawa 1/48
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
rudi čajevec

Član od: 07 Ruj 2010
Poruke: 210
Mjesto: ŠTORE
PorukaUpisano: Pon Jul 16, 2012 6:43 pm    Naslov poruke: Ki43-I (Oscar) Hasegawa 1/48 Citiraj ovaj komentar

Nakajima Ki43-I "Oscar"
Akeno letačka škola 1943-45

Početak projekta kod kojeg namjeravam upotrebititi, testirati novu alu foliju koja je samolepljiva, tanka (debljina Tamiyine lepljive trake)
i tako više nego idealna za detajliranje raznoraznih panela i sl.
Za početak sam izrezao sve panele koje želim imati otvorene, te izradio "uši" gde so bili okačeni pokrovi.













Rudi
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Poruke: 4106
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Jul 16, 2012 7:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odličan početak Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Jolly Rogers

Član od: 04 Sij 2011
Poruke: 368
Mjesto: Karlovac
PorukaUpisano: Uto Jul 17, 2012 12:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ak nije kasno probaj stanjiti plastiku na ovim otvorenim panelima.
_________________
Govori tiho i nosi štap sa sobom
MK GRUNF
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Poruke: 1199
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Uto Jul 17, 2012 2:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Stanjiti plastiku ali i napraviti manje mountove(kopče?) ako možeš, mislim da su ipak malo predimenzionirane
_________________
Matija

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
rudi čajevec

Član od: 07 Ruj 2010
Poruke: 210
Mjesto: ŠTORE
PorukaUpisano: Sri Jul 18, 2012 7:39 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Very Happy Zanimljiva komentara,koja su dokaz kako čovek može steči krivi dojam putem fotografije,pošto je još sve neobojeno i zbog bjele boje stirena-dođe do optičke varke . -Evergren styren item number9009 ,0,13mm debeljine,koji je tanji od EDUARDOVE jedkovine,rupice probušene sa 0,025 mm iglom,da tanjim Question
Pa ako budete pratili rad do kraja,tada čemo lakše diskutirat o svemu jer če sve otvoreno ipak biti čisti skreč-
Unatoč svemu,hvala za komentare, pa kakvi god oni bili Cool
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
daneel

Član od: 12 Lis 2005
Poruke: 1301
PorukaUpisano: Sri Jul 18, 2012 7:48 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

rudi, mislim da su ti kolege samo htjeli savjetovati da stanjiš ovu sivu, hasegawinu plastiku na mjestima gdje su otvoreni poklopci, jer je kod pravog aviona to tanki lim, a u plastici je to izliveno i više puta deblje, tako da odmah izgleda igračkasto. džabe svako detaljiranje ako takva jedna stvar odmah upada u oči, zar ne? Wink
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
rudi čajevec

Član od: 07 Ruj 2010
Poruke: 210
Mjesto: ŠTORE
PorukaUpisano: Sri Jul 18, 2012 8:40 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Uravo si,možda bi se moglo stanjiti koji mikron,a ostalo če odraditi skreč i boje Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
dule

Član od: 12 Sij 2009
Poruke: 907
Mjesto: Plandiste
PorukaUpisano: Sri Jul 18, 2012 9:59 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Obozavam ovakve zahvate samo napred uzivacu.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
rudi čajevec

Član od: 07 Ruj 2010
Poruke: 210
Mjesto: ŠTORE
PorukaUpisano: Pon Kol 20, 2012 6:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

MOTOR + ULJANI FILTER
Posle dužeg odmora, malo napretka. Hladnjak ulja i motor kao završena, fali još samo 2-3m raznih priklopa kroz vatrozid i trup.













Na osnovi drugareve provokacije išao sam brojat djeliče i žičice, odnosno koji broj stvari sam doradio - izradio na motoru i došao do rezultata 98 djeliča i raste ...





VATROZID sa nosiocima motora
Za cjevčice te razne priklope (u pink boji) upotrebio sam "novu" (by Miloslav Vanouš) tehniku iz razvučenih vatiranih paličica (za čiščenje uši itd.)
koje razvučemo grijanjem iznad plamena te tako dobijamo debelinu cjevi, baš kakva nam treba.









Svi djelovi koje vidite još su u gruboj formi prije šmirglanja i grundiranja, u nekoj depresivnoj fazi.

Pozdrav, Rudi
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Poruke: 5420
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Kol 20, 2012 9:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Močno Shocked
_________________
Poky
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Davor

Član od: 09 Lis 2011
Poruke: 2563
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Kol 21, 2012 3:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

odlično za sada....samo naprijed... Very Happy
_________________
UPUTSTVA OBIČNO ČITAMO TEK KAD SMO U...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
rudi čajevec

Član od: 07 Ruj 2010
Poruke: 210
Mjesto: ŠTORE
PorukaUpisano: Pet Ruj 07, 2012 10:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Posle krače pauze malo napretka.
Sitni popravci na otvorima poklopca te mali dodatak na poklopac motora odozdo.



Završen vatrozid zajedno s kablovima čeka na ugradnju i priklop.





Isto tako motor sa propelerom.





Pilotsko sedište: pošto je u kitu premaleno (1,5 mm) i netočno, bilo je potrebno izraditi novoga, osim naslona (siva plastika).







Nastavlja se ...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Poruke: 5798
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pet Ruj 07, 2012 11:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ufffff sto volim ove tvoje radove!! Lipo!!
_________________
Davor
MAK Reoplan - Split
You can never have enough Flankers!!
https://www.whatifmodellers.com/index.php?topic=47754.0

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Poruke: 2300
Mjesto: Swansea
PorukaUpisano: Sub Ruj 08, 2012 9:41 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Savršeno!!!
_________________
potpis
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Davor

Član od: 09 Lis 2011
Poruke: 2563
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Ruj 08, 2012 11:37 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

....samo tako...super posel... Laughing
_________________
UPUTSTVA OBIČNO ČITAMO TEK KAD SMO U...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron