

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| doktor_11
| | Član od: 16 Velj 2012 | | Poruke: 32 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Sub Velj 18, 2012 12:49 am Naslov poruke: MOLIM POMOĆ |
|
|
pozdav svima....
imam veliku želju napravit tj...naći nekoga da mi napravi (uz moju skromnu pomoć-odmoć)..jednu veliku dioramu sa temom samurajske bitke..1:72....veličina bi bila 200x300 cm...cca...želio bi dvorac i opsadu..znam da baš drevni japan nije omiljena tema i da samo Zvezda ima nesto malo u ponudi,a od figura red box...ja bi nabavio sve potrebno (sve figure i dodatke kaj se moze nabavit)...zato bi želio pomoć vas iskusnijih maketara da mi preporučite nekoga tko bi to radio (moze i vise njih)....nekoga stvarno KVALITETNOG i tko bi to radio sa ljubavi i precizno...ovo mi je velika želja i nije problem čakati makar i par godina završetak...sve troškove izrade naravno ja pokrivam.plus značajna dogovorena naknada za izradjivace--puno Vam hvala....pomozite mi ako možete u ostvarenju ove lude želje....sve se možemo dogovorit... _________________ ......ja sam najgori maketar na svijetu...ali ih obožavam......gledati.... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| nono_zg
 | | Član od: 27 Pro 2010 | | Poruke: 1489 | |
|
Upisano: Sub Velj 18, 2012 8:40 am Naslov poruke: |
|
|
ovo ti zvezda planira izdati ove godine
Ashigaru-yari Set 6401. Small game piece. Due Spring 2012..
Ashigaru with Arquebus Set 6402. Small game piece. Due Spring 2012.
Samurai-naginta Set 6403. Small game piece. Due Spring 2012.
Samurai Archers Set 6404. Small game piece. Due Spring 2012.
Samurai-no-dati Set 6405. Small game piece. Due Summer 2012.
Ninja Set 6406. Small game piece. Due Summer 2012.
Mounted Samurai Set 6407. Small game piece. Due Spring 2012.
Monks Archers Set 6408. Small game piece. Due Summer 2012.
Monks with Yari & Naginata Set 6409. Small game piece. Due Summer 2012. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Shinobi
 | | Član od: 05 Pro 2007 | | Poruke: 1981 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Sub Velj 18, 2012 9:52 am Naslov poruke: |
|
|
| nono_zg Napisao/la: | ovo ti zvezda planira izdati ove godine
Ashigaru-yari Set 6401. Small game piece. Due Spring 2012..
Ashigaru with Arquebus Set 6402. Small game piece. Due Spring 2012.
Samurai-naginta Set 6403. Small game piece. Due Spring 2012.
Samurai Archers Set 6404. Small game piece. Due Spring 2012.
Samurai-no-dati Set 6405. Small game piece. Due Summer 2012.
Ninja Set 6406. Small game piece. Due Summer 2012.
Mounted Samurai Set 6407. Small game piece. Due Spring 2012.
Monks Archers Set 6408. Small game piece. Due Summer 2012.
Monks with Yari & Naginata Set 6409. Small game piece. Due Summer 2012. |
Napokon, pobrao sam sve sto sam mogao u LoM-u sto se ticalo samuraja, drago mi je da ce biti toga jos. _________________ Life's journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting "HOLLY SHIT...WHAT A RIDE!!" |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Kekso
 | | Član od: 18 Lip 2011 | | Poruke: 961 | | Mjesto: Bjelovar |
|
Upisano: Sub Velj 18, 2012 10:29 am Naslov poruke: |
|
|
| Shinobi Napisao/la: | | Napokon |
Jučer je Zvezda na FB-u objavila da su pokrenuli proizvodnju Ashigaru spearmen:
http://www.facebook.com/Zvezda.ModelKits
a za slijedeći mjesec su najavili izlazak Samurais with naginata. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Kekso
 | | Član od: 18 Lip 2011 | | Poruke: 961 | | Mjesto: Bjelovar |
|
Upisano: Sub Velj 18, 2012 10:43 am Naslov poruke: Re: MOLIM POMOĆ |
|
|
| doktor_11 Napisao/la: | pozdav svima....
imam veliku želju napravit tj...naći nekoga da mi napravi (uz moju skromnu pomoć-odmoć)..jednu veliku dioramu sa temom samurajske bitke..1:72....veličina bi bila 200x300 cm...cca...želio bi dvorac i opsadu.. |
Ovo je moje skromno mišljenje vezano uz tvoj zahtjev, a to znači da možda dobiješ i potpuno drugačiji odgovor. U Hrvatskoj ti se prilično malo ljudi bavi figurama 1/72. Ako od toga broja oduzmeš one kojima je interesantan samo WW2, još si reducirao tu brojku. Ne znam da li bi na ovom forumu mogao nabrojati na prste obje ruke ljude koji to primarno rade. Ok, puno ih se upustilo i to, ali su im puno važnije druge stvari (oklop, avioni itd.). Zaključak, dosta teško češ naći nekoga voljnog da ti radi tako veliku dioramu (samo dvorac je izazov za sebe).
Dalje, ako pogledaš malo oglase na forumu, vidjet ćeš (doduše rijetko) da netko prodaje svoje gotove makete. Ja ne znam da li su to realne cijene, ali mnoge se kreću i oko 1.000-1.500kn. Možeš li pretpostaviti koliko bi tebe diorama 2x3m koštala? Probaj si izračunati samo static grass za tu površinu (ok, ima i jeftinijih varijanti).
Na kraju, izbor samuraja i nije toliko loš. Ima Zvezda 3 seta i Caesar 1 (Red Box bi zaobišao). Zvezda počinje izdavati i nove figure i, kao što je Nono naveo, bit će to hrpa figura. Forum je prepun dobrih savjeta, a još više dobronamjernih i iskusnih ljudi koje možeš pitati za savjete. Strpljenja imaš i moj ti je savjet da primiš kist u ruke i "deri" - mnogima je veći gust izrada same makete od njenog pokazivanja na polici.
Što god te zanima stojimo ti na raspolaganju.
P.S. Isprika svima zbog dužine posta  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Sub Velj 18, 2012 10:48 am Naslov poruke: |
|
|
Slazem se s Keksom (BTW: on i ja smo medju rijetkima koje zanimaju figurice 1:72 koje nisu WWII).
Ta zamisljena diorama od 6 m2 je "projekt za citav zivot" (ili bar nekoliko godina), nesto slicno zeljeznickom modelarstvu. Kad bi to netko radio za novac, kostalo bi jako puno. No, ako nekoga jako zanima ta tema, treba polako krenuti u nju i postupno to slagati. Pomoc u savjetima se odvje moze dobiti u svakom trenutku. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| nono_zg
 | | Član od: 27 Pro 2010 | | Poruke: 1489 | |
|
Upisano: Sub Velj 18, 2012 10:58 am Naslov poruke: |
|
|
Mislim da bi bilo lakše da se tih 6m2 raspodjeli na manje kvadrate da se citava diorama sstoji od nekoliko komada topa 50cmx50cm pa se stave jedan do drugoga jel ovako ako nekaj treba popravljati na sredidi ko ce se istezati a da neko drvo ili nešto ne zmrda
nije ti problem kist u ruke, slike sa neta, dvorac - balsa + stirodur, karton i polagano |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Kekso
 | | Član od: 18 Lip 2011 | | Poruke: 961 | | Mjesto: Bjelovar |
|
Upisano: Sub Velj 18, 2012 11:05 am Naslov poruke: |
|
|
Evo, s obzirom da pripadam među 300 i nešto tisuća nezaposlenih hrvata, a i volim se praviti "pametan" , dao sam si truda za računicu za static grass.
Uzeo sam u obzir najjeftiniji SG na e-bayu (cca 2,5£ za 10g što pokriva cca 0,04m2 terena). I pretpostavimo da pola diorame bude pod nekom drugom površinom (dvorac, putevi, potok, stijene, zemlja...) trebat će ti preko 1.700kn samo za static grass. Ovo ne pišem zato da odustaneš. nego da te potaknem da ju sam započneš, da malo improviziraš i sl. Možda nemaš pojma kako je zabavno kad moraš nalaziti kreativna rješenja. I da, svakako smanji dioramu. Recimo 1x1,5-2m bi bio više nego pristojan izazov i za ozbiljne maketare. Ili želiš možda nešto ovakvo:
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| nono_zg
 | | Član od: 27 Pro 2010 | | Poruke: 1489 | |
|
Upisano: Sub Velj 18, 2012 11:10 am Naslov poruke: |
|
|
ovak velke ne rade ni za warhammer  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Slider
 | | Član od: 09 Velj 2012 | | Poruke: 4221 | |
|
Upisano: Sub Velj 18, 2012 3:28 pm Naslov poruke: |
|
|
pm vec imas
ali da dam i malo rijeci ohrabrenja - moze se.
sve ovisi o volji, vremenu i (nazalost) novcu.
ak lova i vrijeme nisu problem, moze i veca
moj savjet je podijeliti ju na 4 komada 1x 1,5m s mogucnoscu rastavljanja, s nogarima
spoj se lako napravi da je nevidljiv, to nije problem
velike profi makete se upravo tako rade
ja toliku maketu ne bih ni mogao iznijeti iz radione ( normalna vrata su visoka 2m)
imas i jeftiniju varijantu ( od one da ti netko napravi sve) - nek netko napravi postolje, teren i dvorac, a ti onda provedes deset godina farbajuci figure
ps. ajd nek me netko sjeti u kojem filmu glavni lik radi dioramu u 35 upravo na tu temu?? Ronin??  _________________ Izrada maketa po narudzbi
www.m2models.hr |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Sub Velj 18, 2012 4:11 pm Naslov poruke: |
|
|
| Slider Napisao/la: |
ps. ajd nek me netko sjeti u kojem filmu glavni lik radi dioramu u 35 upravo na tu temu?? Ronin??  |
Robert De Niro?
Mislim da je. Ali mislim da ima jos jedan film... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Sub Velj 18, 2012 4:13 pm Naslov poruke: |
|
|
Mogu i zamisliti sto se dogadja na ovoj slici. U jednom trenutku zapovdjenik naredjuje ovim pitomcima oko stola da na "tri cetri sad" izvade svaki po dvije Zvezdine kutije vojnika, koje imaju ispod stola (primijecujete li da svaki ima po jednu ruku ispod stola?), i najvecom brzinom pocnu farbati! Tko prvi ofarba svojih 96 figurica, dobiva flasu votke i slobodan dan za obavezan posjet muzeju revolucije!
| Kekso Napisao/la: |
 |
|
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| nono_zg
 | | Član od: 27 Pro 2010 | | Poruke: 1489 | |
|
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| x wing
| | Član od: 08 Stu 2009 | | Poruke: 813 | | Mjesto: Makarska |
|
Upisano: Sub Velj 18, 2012 9:23 pm Naslov poruke: |
|
|
Ja obožavam 1:72,imam brdo nezapočetih setova a sebe sam gurnio u projekt od nekih za sada 200 gotovih šta konjanika šta pješaka a imam još dva seta pješaka,planiram bitku kao iz Gladijatora sa mojim izmjenama al proljetno ljetnu ne zimsku jer takvih kvalitetnih figura u zmskim odorama nisam još vidio,uglavnom kupio sam dosta materijala,trava,stabalca,posipe miksam sam,voda za potok-niz padinu,kameni most sam gradim,dobio sam 20kg kiparske gline za teren i podlogu,itd,to mi traži za sad pola metra kvadratnog jer je padina ali zato uzima u visinu,da ne duljim to je meni posla do sudnjeg dana,ne znam ko bi za to tvoje mogao izračunat koliko si mu dužan,imaš jak projekt,probaj polako figuru dnevno,dvorac kamen po kamen,pa daščicu po daščicu,pa godinu po godinu....  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Kekso
 | | Član od: 18 Lip 2011 | | Poruke: 961 | | Mjesto: Bjelovar |
|
Upisano: Sub Velj 18, 2012 10:03 pm Naslov poruke: |
|
|
| x wing Napisao/la: | | planiram bitku kao iz Gladijatora |
Kad to budeš jednog dana dovršio isplatiti će se to doći vidjeti uživo makar si mi preko 500km daleko  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|