Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

IJN Yamato 1/350 Tamiya
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed
 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Poruke: 3087
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Sub Ruj 18, 2010 7:05 pm    Naslov poruke: IJN Yamato 1/350 Tamiya Citiraj ovaj komentar



Uploaded with ImageShack.us

Evo ga napokon na ovaj dio foruma. Kako vam je poznato, radi se o Tamiyinoj maketi Yamata u 1/350, na to je dodan Super detail set od Lion Roara, KA models drvena paluba, resini od Airesa, jos nekoliko genericnih PE setova, i naravno dosta samogradnje.

Bio je to dug i strastven projekt, uzivao sam u radu, i nije mi zao vremena kojega sam potrsio.

S druge, objektivne strane, upoznat sam sa cinjenicom da nije rad za natjecanje. Po meni farbanje je moglo bolje proc al ajde, prvi rad sa ABom je, rigging bi bio puno bolji da nije od spruea, i nisam uopce zadovoljan sa ogradicama koje imaju jednu nogicu svaki cm.

Sad ste vi na redu!

Nadam se da ste uzivali tokom cijelog WIP kao sto sam i ja.




























PS: Ako neko sluceno zeli slike u full rezoluciji ili neke slike od WIPa, nek mi se javi na veliko_pile@yahoo.com
_________________
...::Carpe Diem::...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Vedran

Član od: 05 Jul 2010
Poruke: 1489
Mjesto: Garica-Otok Krk
PorukaUpisano: Sub Ruj 18, 2010 7:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni se maketa sviđa i nema baš nekih velikig grešaka, možda da je drvena paluba malo tamnija.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Night Hawk

Član od: 03 Svi 2007
Poruke: 912
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Sub Ruj 18, 2010 7:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nisam upoznat sa brodovima previše, ali po meni je odličan! A rad sa AB-om je za prvi put vrhunski! Svaka čast veliko_pile! Cool

Jedino bih da sam na tvojem mjestu napravio lagani crni wash na tekstururanim površinama tipa ove rešetke na nadgrađu, na topovima, možda oko lanaca malo... čisto da ih istakneš.
_________________
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Andrej

Član od: 13 Pro 2006
Poruke: 2347
PorukaUpisano: Sub Ruj 18, 2010 7:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

O ja jesam uživo. Cool

Izvrstan
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
dorian

Član od: 22 Jul 2010
Poruke: 221
PorukaUpisano: Sub Ruj 18, 2010 8:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dolko je dobar da bi se javio u posadu
_________________
a meni rekli da se ne bojim svemiraca
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
Poruke: 3474
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Ruj 18, 2010 8:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Eksperti će reći svoje , a mene fascinira količina detalja , fotke djelova i cijelog broda su super , bojanje mi izgleda korektno. A da je uložen silan trud o tome ne treba niti govoriti. Essex ?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Poruke: 3087
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Sub Ruj 18, 2010 8:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hvala na komentarima, svjesan sam da su wash i drybrush mogli dignut razinu farbanja, al to radit sada bi bilo preriskatno, tako da ce mi to bit skola za iduce projekte. Iducu palubu koju budem stavio gore, nece proc bez laganog washa
_________________
...::Carpe Diem::...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Stefan

Član od: 21 Pro 2007
Poruke: 485
PorukaUpisano: Sub Ruj 18, 2010 10:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovo je zaista impresivan rad vec imresivnog broda! Smile
Od 1 do 10, 15! Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
fkova

Član od: 24 Tra 2010
Poruke: 186
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Ruj 18, 2010 10:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sve je već rečeno, ali ja bi još zgužvao ove zastavice... da izgledaju kao da se vijore na vjetru a ne ovako ravne. Inače sve super! Riging isto izgleda više nego dobro Smile Bravo
_________________

http://wargamehobby.blogspot.com
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
VooDoo

Član od: 27 Lis 2005
Poruke: 319
Mjesto: Zagreb / Ravnice
PorukaUpisano: Ned Ruj 19, 2010 11:03 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ti si luuud, ja da sam napravio ovako vrhunsku maketu otišao bi na trg,popeo se na Bana i dero JA SAM CAR !!

leđendo maketa ne da je za natjecanje nego je vrhunska, ja je nebi nosio na natjecanje samo iz razloga da mi je neki biser ne očeše i ko zna kaj - jedino da je stavoš pod staklo na poseban stol i to neki drveni iz pivnice kojeg se nemože okrenuti ni da auto uleti Smile

stavi je na zid i uživaj - ja bi !!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Bastardo

Član od: 18 Lis 2005
Poruke: 1387
Mjesto: Celje
PorukaUpisano: Ned Ruj 19, 2010 11:10 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jos jedna od maketa, koje se ne mogu nagledati....... Svaka cast!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Essex
Gost
PorukaUpisano: Ned Ruj 19, 2010 1:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jednostavno i lipo.
Ne volim tražit mane po gotovoj maketi, tu je kakva je, bitno je da si ti zadovoljan. Sam maketarski rad nikad ne komentiram, to je ionako stvar vještine svakog maketara ponaosob, stanovit broj povijesno-tehničkih odstupanja je vidljiv ali njihov karakter nije takav da bi narušio moj cjelokupni dojam o maketi.
Moje iskrene čestitke na volji, trudu i prvenstveno hrabrosti da se prihvatiš ovakvih kapitalnih projekata kao što su WWII bojni brodovi u "kraljevskom mjerilu" (YAMATO, BISMARCK a sad vidim da si bacio oko i na RICHELIEU) i uspješno ih privedeš kraju. Ja te hrabrosti nemam
Natrag na vrh
pozarart

Član od: 06 Lip 2008
Poruke: 495
Mjesto: Opatija
PorukaUpisano: Ned Ruj 19, 2010 1:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako lijepo izgleda, svaka čast!!!
_________________
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Shmeegy

Član od: 09 Kol 2007
Poruke: 1768
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Ruj 19, 2010 1:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svaka čast pile... meni je odličan... Very Happy
_________________
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site MSN Messenger
casandares

Član od: 25 Lis 2009
Poruke: 61
Mjesto: Bjelovar
PorukaUpisano: Ned Ruj 19, 2010 4:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prelijepo , svaka čast ! Hail you
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed
Stranica 1/3

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron